Заголовок тимчасово відсутній
Підкажіть, будь ласка, 1. Куди має прийти ППР про нарахування штрафу за несвоєчасну сплату зобов'язань з ПДВ 2. Чи сплачується штраф на той самий рахунок, що і ПДВ зобов'язання, нараховані за підсумками декларації з ПДВ 3. Як правильно сформулювати призначення платежу
ППР повинно надійти або в електронний кабінет, у разі якщо надана заява про бажання отримувати документи через електронний кабінет. Таке листування, в т.ч. і отримання ППР здійснюється «шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет» (п.42.4 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1091 ).
Тобто таке ППР Ви можете побачити у «вхідних документах» електронного кабінету.
Але «у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику)» (п.42.5 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1091 ).
Тобто ППР тоді надходить у паперової формі, зазвичай на юридичну адресу.
Щодо штрафу – він сплачується на бюджетний рахунок ПДВ (не електронний): згідно з п.25 Порядку № 569 ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/569-2014-%D0%BF#n11 ), «…сплата передбачених Кодексом штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з рахунка у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету».
Щодо призначення платежу: вважаємо, що слід застосувати код платежу 130 «Сплата грошових зобов’язань, визначених за результатами камеральних перевірок підрозділами, що здійснюють адміністрування платежів (юридичні особи)», який передбачено згідно з Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0528-23#n142 ). Отже зазначаєте код 130 та номер і дату ППР, та зазначаєте, що це штраф за несвоєчасну сплату ПДВ.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Як змінити основний вид діяльності ФОП на оренду
Як змінити його основний вид діяльності…

