Заголовок тимчасово відсутній
Ні, такого механізму, та підстав для списання немає.
Є роз’яснення податківців: «…нормами ПКУ та Порядку № 21 не встановлено строку, протягом якого сума від’ємного значення з ПДВ може зараховуватись до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. Отже, залишок від’ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, з періоду виникнення якого минуло 1095 днів, відображається у податковій декларації з ПДВ до повного його погашення» (роз’яснення ГУ ДПС у Тернопільській області «Коли з дати виникнення від’ємного значення з ПДВ минуло 1095 днів» опубліковано 20.08.2024 р., посилання на повний текст: https://tr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/813769.html ).
Звісно, податківці можуть вимагати, наприклад, нараховувати компенсуючий ПДВ – що б позбавитися цього від’ємного значення. Але ці вимоги є безпідставними та необґрунтованими.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


