Заголовок тимчасово відсутній
ФОП може продати пісок та щебінь ТОВ навіть якщо у нього немає документів на придбання таких матеріалів.
ФОП на 3 групі 5 % веде лише облік доходів у довільній формі і не веде обліку витрат (п. 296.1 ПКУ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7158 Тому, ФОП може не мати накладних на придбання піску та щебню.
Однак, ФОП все таки краще отримати він постачальника накладну на пісок, щебінь та цеглу, якщо він хоче в подальшому продати ці матеріали як ФОП на 3 групі ЄП. Оскільки ДПС може вважати, що такі матеріали ФОП отримав безоплатно або придбав у фізособи без сплати ПДФО та ВЗ і відповідно донарахувати ФОП або ЄП від безоплатно отриманих товарів або ПДФО та ВЗ як з товарів придбаних у фізособи.
Якщо ФОП хоче продати такі будівельні матеріали ТОВ, то він повинен зареєструвати КВЕД 46.73 – Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, який передбачає здійснення оптової торгівлі такими будівельними матеріалами.
Якщо ФОП буде реалізовувати такі матеріали по безготівковому розрахунку і ТОВ буде сплачувати на IBAN – рахунок ФОП на підставі виставленого рахунку та видаткової накладної, то такі розрахунки не є розрахунковими операціями згідно ст. 2 Закону про РРО https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80#n17 і ФОП не потрібно реєструвати РРО/ПРРО.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Пільги по сплаті ЄСВ для ФОП з пенсією по втраті
Оплата ЄСВ для ФОП після народження дитини: важливі нюанси
Зміни в законодавстві: право ФОП на звільнення від ЄСВ
Пільги по ЄСВ для ФОП при отриманні соціальних виплат
Чи потрібно ФОП сплачувати ЄСВ після народження дитини
Оплата ЄСВ для ФОП після народження дитини: нюанси 2026 року
Чи потрібно ФОП платити ЄСВ за перший квартал 2026
Визначення уповноважених осіб у заяві під час декрету
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізособи на IBAN
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізичної особи на реквізити IBAN за …


