Заголовок тимчасово відсутній
01.10.сплатили нерезиденту 5000$, послуги ними надані але вони відмовляються надавати акти щоб не втратити спрощеного режиму,акти мають бути надані липень серпень вересень.
А вони можуть надати тільки в січні 2025.
Ми є платником ПДВ на загальних підставах.Які наслідки для нашої ТОВ,валютний контроль, обмеження по сумі?
По імпорту послуг є валютний контроль (по сумам сплачених авансів за послуги нерезидентів).
Проте по незначним сумам (еквівалент 400 000 грн.) валютного контролю немає.
Постанова НБУ № 18 від 24.02.2022 на час воєнного стану визначає наступне (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0018500-22?find=1&text=%D0%B3%D0%BE%D1%82%D1%96%D0%B2#w1_1):
"14-3. Граничні строки розрахунків, зазначені в пункті 14-2 цієї постанови:
1) не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, передбачений статтею 20 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - незначна сума), крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій".
Отже, валютного контролю у Вас не буде (незначна сума).
Якщо це послуги з місцем постачання - Україна за визначенням ст. 186 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20240903#n4496), то ПН Ви складаєте на дату сплати авансу.
Якщо послуги дійсно надані будуть в липні - вересні, а акт на них буде виписаний тільки в січні 2025, то можете мати проблеми з визнанням витрат:
- в 2024 році їх не визнають, бо немає актів
- в 2025 році їх не визнають, бо вони фактично надані в 2024 році.
Додатково рекомендуємо отримати роз`яснення МФУ - щодо документального оформлення такої операції з позиції Вас - як замовника послуг
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно підприємцю подавати звіт після переходу на 3-тю групу
Проблеми з отриманням квитанції після подачі звітів з ЄСВ
Є відповідь АІ
Штраф за парковку: включення у витрати та компенсація директору
Оподаткування доходу від продажу фінансової інвестиції інвестора
Мобілізація ФОП: чи можна не платити податки тимчасово
Чи потрібно ФОПам подавати нову звітність за 2 квартал
Перенесення витрат другого кварталу на третій: можливі варіанти
Є відповідь АІ
Правильність відображення доходу від гранту в фінансовій звітності
Тут радили дохід від ПК (за грантові кошти) садити на 718, а від основної суми (по мірі амортизації НМА) - на 745. Це…
Є відповідь АІ
Документи для обліку ФОП: що потрібно між сторонами
Оскільки доходом рахується лише агентська винагорода, то наскільки я розумію, потрібно вести облік первинних документів та договорів для підтвердження операції
Питання, які саме документи?
Договір між…
Виправлення помилок у даних ПРРО: чи потрібна перереєстрація
Є відповідь АІ
Пересорт підакцизного товару: розбіжності в характеристиках та вартості
Є позиція Коньяк Сікварулі 0,5 л 3* з штрих-кодом 4820189293873,кодом УКТЗЕД 2208.20.29.00 та вартість 107,60 грн та позиція Коньяк Сікварулі 0,5 л 4* з штрих-кодом 4820189293880,кодом УКТЗЕД 2208.20.29.00…
Відмова у видачі довідки про відсутність заборгованості: причини
з погашення подат. боргу, за осн. місцем обліку платника; - заява обов’язково має…
Є відповідь АІ
Проблема з отриманням квитанції: повторна подача звіту необхідна
Виплата зарплати працівнику з заблокованими картками: можливі рішення
Є відповідь АІ
Відображення зарплати працівника в об'єднаній звітності підприємства
Суперечності щодо туристичного збору для відряджених працівників у готелях
Є відповідь АІ
Різниці амортизації МНМА в податковому та бухгалтерському обліку
Оформлення зелених карт на орендовані транспортні засоби: наслідки
Облік передплат за готельні послуги без підтверджуючого листа
Є відповідь АІ


