Заголовок тимчасово відсутній
Має право, але за деяких умов.
Згідно з п. 291.5. ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n6946 - Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III цього Кодексу.
Законом України "Про страхування" - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/85/96-%D0%B2%D1%80#Text - визначено, що страхова діяльність в Україні може провадитись за участю страхових посередників. Страховими посередниками можуть бути:
1) страхові або перестрахові брокери – юридичні або фізичні особи, які здійснюють за винагороду посередницьку діяльність у страхуванні від свого імені на підставі брокерської угоди з особою, яка має потребу у страхуванні як страхувальник;
2) страхові агенти – фізичні або юридичні особи, які діють від імені та за дорученням страховика і виконують частину його страхової діяльності, а саме:
– укладають договори страхування;
– одержують стразові платежі;
– виконують роботи, пов’язані із здійсненням страхових виплат та відшкодувань;
3) страхові агенти є представниками страховика і діють в його інтересах за винагороду на підставі договору доручення із страховиком.
Згідно з роз"ясненням податкової (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=27876) " Якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, то фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону."
Отже, якщо ФОП здійснює господарську діяльність страхового агента по КВЕД 66.22 та не порушує інші вимоги щодо перебування на спрощеній системі оподаткування (зокрема умови зазначені у п. 291.4 ПКУ), то такий ФОП може бути платником єдиного податку 3 групи.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Врахування заробітної плати за сумісництвом при лікарняному лікарняному
З січня 26-го року працівник працює тільки за основним місцем роботи на даному підприємстві.
В липні він іде на лікарняний .
Чи враховується сума нарахованої…
Передача ТЗ благодійній організації: документи та податкові нюанси
Уточнення собівартості товару: виправлення помилки в обліку
Використання кількох ПРРО та ключів: що обрати
Вибір КВЕД для пусконалагоджувальних робіт: чи підходить 33.19
Чи є фіскальний чек недійсним при підписанні чужим ключем
Зазначення податкової накладної в декларації з ПДВ: можливі дії
Переведення директора на сумісництво: зміни в документації та підписах
Складнощі обліку ПДВ та коригування при поверненні товару
Перший звіт до ТЦК для новоствореного ТОВ: строки уточнення
Є відповідь АІ
Оплата відпускних та зарплати: як правильно організувати
Повернення товару: як правильно оформити РК та декларацію
Фіскалізація чеків у ПРРО для ФОП: питання і відповіді
Звітність по особах з інвалідністю для малих підприємств: питання
На ТОВ в штаті 7 осіб.
Звіт по особах з інвалідністю не потрібно подавати?
Дякую…
Реєстрація ФОП у різних містах: нюанси та КВЕДи торгівлі квітами
Обмеження на кількість працівників для ТОВ на єп: що потрібно знати
ПДВ: Як правильно відобразити податкові накладні в УР
Чи можливе подання об'єднаної звітності без штрафів у 2026
Середньооблікова кількість працівників у звітності для роботодавця
Є відповідь АІ


