Заголовок тимчасово відсутній
хочу звернути Вашу увагу на роз'яснення податківців, яке було опубліковано 12 травня 2023 року, якщо гроші отримані від міжнародної діяльності зараховуються на рахунок у системі WISE, а не в українському банку для діяльності підприємницької, вони не враховуються як дохід ФОПа, що сплачує єдиний податок. Однак, такі кошти підлягають оподаткуванню за стандартними правилами для фізичних осіб, які є платниками податків.
Зараз ДПС встановлює, що якщо фізична особа-підприємець отримує дохід від підприємницької діяльності і не переказує його на валютний рахунок в Україні, цей дохід підлягає оподаткуванню за загальними правилами. Тобто, фізична особа-підприємець повинна сплатити 18% податку на доходи фізичних осіб (НДФЛ), 1,5% військового збору та 22% єдиного соціального внеску (ЄСВ).
У зв'язку з встановленою позицією ДПС, рекомендується розглянути додаткові можливості, що дозволять фізичним особам-підприємцям продовжувати співпрацю з платіжними системами, зокрема системою WISE.
Тобто до роз’яснення ДПС, їхня позиція наступна:
- якщо зараховувати кошти ФОП на валютний рахунок ФОП, відкритий в Україні, в такому випадку сплачується єдиний податок;
- якщо зараховувати на Wise, такі кошти вважаються іноземними доходами, та сплачуються 18% ПДФО та 1,5 % воєнного збору.
https://zak.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/746497.html
Щодо комісії. Доходом для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.
Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ПКУ).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПКУ).
Так як Фоп виставляє інвойс за надані послуги, така ж сума заходить, у нього нема інформації скільки сплачує замовник комісії, то вона не враховується у дохід.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оплата єдиного податку з урахуванням зміни адреси ФОП
Порядок сплати єдиного податку при зміні адреси ФОП
Правила заповнення додатку ЄСВ для ФОП за 2025 рік
Оприбуткування лишків зерна без зміни собівартості: поради
Інвентаризація 2025 року була але звісно по…

