Заголовок тимчасово відсутній
1.Потрібна. Відповідно до пункту 24 частини 1 статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 р. № 222-VIII ліцензуванню підлягає перевезення пасажирів автомобільним транспортом.
Ліцензійні умови https://zakon.rada.gov.ua/go/1001-2015-%D0%BF п.3 підпунстк 3)3) внутрішні перевезення пасажирів автобусами - і не вказано, що "на замовлення", тобто будь-які.
2. так, потрібен. Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого спільним наказом МОЗ, МВС від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення). Щозмінний передрейсовий медичний огляд проводять для водіїв транспортних засобів перевізника безпосередньо перед їх виїздом у рейс (п. 4.1 розд. ІV Положення).
3. Ситуація стане невизначеною. Якщо немає реєстру працівників які скористалися можливістю - немає витрат. Якщо список працвників є - є додаткове благо. Відповідно до п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума доходу у вигляді додаткового блага.
Згідно з п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставками, визначеними у ст. 167 ПКУ.
Враховуючи те, що проїзд найманого працівника до місця роботи та/або з роботи до дому не пов’язано із виконання ним трудової функції та не підпадає під дію КЗпП, то у разі прийняття керівником підприємства рішення щодо виплати компенсації за проїзд працівнику сума такої компенсації буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб на підставі п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ. це так написано зараз в ЗІР https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=27601
Взагалі не персоніфікувати таке перевезення - вважаємо ризикованим варіантом, на який не погодиться податкова.
Вважаємо, що для запобігання проблем буде доцільно оформити список із меншої кількості працвників, які виявили бажання скористатися транспортом шляхом заяви, та виконувати утримання ПДФО та ВЗ, а проконтролювати користування перевезенням інших працвників, що заяву не писали - неможливо, тому й ПДФО на них не нараховується.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Ризики втрати податкового кредиту при поверненні товарів постачальнику
Повернення ЄСВ за зайво нараховану допомогу: що робити
Виправлення помилки в податковій накладній для платника ПДВ
Є відповідь АІ
Облік витрат на каву для пасажирів під час перевезень
Виправлення помилки в Об'єднаному звіті щодо мобілізованого директора
Є відповідь АІ
Чи потрібно вказувати вартість товару в ТТН обов'язково
Є відповідь АІ
Оформлення зміни відповідальної особи за службовим авто у відрядженні
Нарахування ПДВ на складські та авіа послуги нерезидента
Чи потрібна видаткова накладна при продажу кераміки ФОП
Як правильно розрахувати лікарняні та сплатити податки
Працівник резидента Дія Сіті прийнятий на роботу 01.06.2026 р.
ЄСВ за червень сплачено з мінімальної заробітної плати 8 647,00 грн.
Лікарняний офомлений з 26.07 по 31.07 та продовження з 01.08 по 05.08.2026 р.
Як розрахувати лікарняні за…
Визначення лікарняного: чи враховувати попередній лікарняний у розрахунках
Чи може ФОП 2 групи отримати грант для кафе
Є відповідь АІ
Виправлення помилки у звітності щодо кількості застрахованих осіб
Як виправити помилку юридичній особі в об'єднаній звітності в рядку 101 "Кількість застрахованих осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення". Помилково було зазначено 1. Таких осіб не було…
Додаткова оплата директору під час лікарняного головного бухгалтера
Як швидко зареєструвати книгу РРО та змінити ліцензію
Є відповідь АІ
Термін подачі заяви на допомогу після смерті працівника
Розрахунок невідпрацьованих днів у квітні для мобілізованого працівника
Перелік документів для інспекторів при перевірці ФОП 2 групи
Є відповідь АІ
Штрафи за неподання довідки про використані розрахункові книжки
про використані розрахункові книжки? Чи може це бути підставою для перевірки…


