Заголовок тимчасово відсутній
Підприємство планує перейти на єдиний податок з 2024 року.
Як правильно заповнити заяву (з загальної системи на єдиний податок) та розрахунок до заяви про перехід ?
Відповідно до пп. 298.1.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7213 суб'єкт господарювання може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання відповідної заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Отже, для переходу на спрощену систему оподаткування Заяву потрібно подати до 15.12.2023 р.
Заява подається за формою J0102003. При заповнені заяві необхідно поставити позначку у полі навпроти «Реєстрація (перехід)».
Поля 01- 04 заповняться автоматично, но все одно потрібно перевірити правильність заповнення та актуальність інформації.
При заповнені поля 5 «Підстави подання заяви» у п. 5.1. зазначаємо дату переходу - 01 січня 2024 року;
у полі 5.1.1 обираємо ставку єдиного податку для третьої групи - з додаванням відмітки "із реєстрацією ПДВ", "без реєстрації ПДВ". Заповнюємо розмір відсотків 3% чи 5%.
Поля 5.2, 5.3, 5.4 та 5.5 – не заповнюємо;
у полі 6 вказуємо конкретну адресу здійснення господарської діяльності, якщо місць декілька, то наводяться всі адреси. Вносимо інформацію щодо коду КОАТУУ території, області, району, населеного пункту, вулиці, індексу;
у полі 7 зазначаємо кількість найманих працівників на дату переходу на спрощену систему.
у полі 8 перелічуємо види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;
- у полі 9 робимо позначку про відсутність податкового боргу;
- у полі 10 вносимо прописом обсяг доходу за попередній календарний рік;
- у полі 11 робимо позначку про подання Розрахунку.
До поданої заяви додається Розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається відповідно до ст. 292 ПКУ.
- у полях 1, 2, 3 дублюємо інформацію з заяви;
- у полі 4 вказуємо відомості про державну реєстрацію протягом календарного року- первинна;
Як зазначають податківці в ЗІР, категорія 108.01.01, дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період, що залишився до кінця року після подання заяви https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=34227 .
Тому у полі 5 вказуємо доходи, які фактично отримані підприємством за 2023 рік на дату подання Заяви+ прогнозна сума доходу, яку планується отримати у період з дати подання Заяви до закінчення року.
Загальна сума отриманих доходів має відповідати обсягу доходу за попередній календарний рік у полі 10 Заяви і не повинна перевищувати ліміт для 3 групи єдиного податку.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Розрахунок ЄСВ для працівниці Дія Сіті: зарплата та декретні
Є відповідь АІ
Залучення працівника по сумісництву для вантажних перевезень в Україні
Документи для підтвердження виплати зарплати готівкою працівникам
Наслідки відсутності відмітки "резидент дія сіті" у звіті
Розрахунок лікарняних та оподаткування для найманого працівника фермерства
Маємо 1 найманого робітника по строковому договору. Н-д прийняли з 01 березня по 30 листопада. З 06.08.26 по 10.08.26 маємо первинний лікарняний, потім його подовжено з 11.08 по…
Є відповідь АІ
Облік звільнення працівника та виплат за невикористану відпустку
Чи може ФОП проводити курси рентгенівських методів контролю
Як правильно користуватися переліком технічно складних товарів
Оформлення доукомплектування електрощита: документи, облік та ризики ПДВ
Оплата шин з рахунку ФОП: законність та можливі наслідки
Є відповідь АІ
Чи може офіцер продовжувати бізнес під час служби в армії
Відповідальність голови правління кредитної спілки: межі та нюанси
Правильне оприбуткування сирени для сповіщення населення громади
Розрахунок компенсації за відпустку без збереження зарплати
Є відповідь АІ
Витрати на експертизу документації: облік після підписання акту
Оформлення внесення коштів до каси підприємства: нюанси
Внести у касу підприємства ПКО від засновника і…
Є відповідь АІ

