ТЕ
Тетяна
12.06.2023 | 18:46
Відповідь надано
Заголовок тимчасово відсутній
Доброго дня. Будь ласка, проконсультуйте. ФОП 3 гр, у січні 2018 р. змінив місце проживання, податок з єдиного податку, та декларацію з єдиного податку за 4-кв.18 р. було перераховано та надано 08.02.19р., за попереднім місцем проживання (за старою адресою). Чи потрібно було перерахувати та подати декларацію ЄП за 4 кв. 18р., за новим місцем проживання? Якщо так, то яка сума штрафу? Дякую.
ТК
Таїса, консультант
експерт
13.06.2023 | 15:18
Очікує відповідь
Так, ФОП у 2019 році мав звітувати і сплачувати ЄП вже за новим місцем проживання. Нагадаємо, відповідно до Порядку № 1588 за загальним правилом у разі зміни місцезнаходження до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) – з ознакою того, що він є платником податків з наступного року. Тому у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, ФОП до закінчення поточного 2018 бюджетного року мав сплачувати податки, зокрема і єдиний податок, за попереднім місцезнаходженням, а з наступного 2019 року - за новим. Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120. 1 ПКУ). Неутримання та/або несплата (неперерахування), та/або сплата (перерахування) не в повному обсязі єдиного податку податковим агентом платника єдиного податку третьої групи - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 відсотків суми податку, що підлягає утриманню та/або сплаті до бюджету (ст. 126_1.1 ПКУ). Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
ОК
Оксана
03.03.2026 | 17:30
Відповідь надано
Використання 56 днів відпустки підряд: що потрібно знати
Чи може працівник використати накопичені дні відпустки у кількості 56 календарних днів підряд? Що для …
ВА
Валентина
03.03.2026 | 17:29
Відповідь надано
Ліміт доходів для ФОП 3 групи на 2026 рік підтверджено
Вітаю! ФОП 3 гр. 5%. Ліміт доходів на 2026 рік залишається у розмірі 10 091 …
НА
Наталя
03.03.2026 | 17:16
Відповідь надано
Визначення коду пільги для продажу товарів оборонного призначення
Вітаю! ТОВ загальна система із ПДВ здійснив продаж товару звільненого від ПДВ ( поставка ВЧ по …
ЛД
Дехтяренко Людмила Василівна
03.03.2026 | 17:15
Відповідь надано
Оподаткування ПДВ: заборгованість за періоди єдиного податку
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, ТОВ, охоронна діяльність, перейшло з 01.01.2026 на загальну …
МА
Мария
03.03.2026 | 17:12
Відповідь надано
Прийом на роботу особи зі студентською візою в Україні
Добрий день
Підкажіть будь ласка, чи можна приймати на роботу особу з видом …
Підкажіть будь ласка, чи можна приймати на роботу особу з видом …
ІР
Ірина
03.03.2026 | 17:03
Відповідь надано
Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ при звільнених операціях
Вітаю. ТОВ — платник ПДВ
Купує книги ➝ ПН з кодом ставки 903 (звільнено …
Купує книги ➝ ПН з кодом ставки 903 (звільнено …
СТ
Стецька Ірина Володимирівна
03.03.2026 | 16:49
Відповідь надано
Чи потрібно нараховувати ПДВ при отриманні гарантійного платежу
Добрый день. Нужно ли начислять обязательства по НДС при получении гарантийного платежа по договору аренды …
ТС
Селезньова Тетяна Олексіївна
03.03.2026 | 16:36
Відповідь надано
Покрокова інструкція для припинення діяльності ФОП 2 групи
Вітаю,напишіть будь ласка покроково, ФОП 2 група припиняє діяльність,дякую
РО
Остапенко Раїса Іванівна
03.03.2026 | 16:34
Відповідь надано
Нарахування лікарняного: чи враховується сума 21617,50 гривень
Добрий день.
Броньований працівник був на лікарняному (5 днів). Нарахування по лікарняному …
Броньований працівник був на лікарняному (5 днів). Нарахування по лікарняному …
АЛ
Алла
03.03.2026 | 16:21
Відповідь надано
Податкові аспекти інвестування в акції та реєстрація ФОП
1.Підкажіть будьласка, якзгідно законодавства якщо людина інвестує в акції як фізична особа то який …
ЛЮ
Людмила
03.03.2026 | 16:04
Відповідь надано
Чи може засновник ТОВ внести безповоротну фінансову допомогу
Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи можливо для ТОВ щоб засновник Пупкін - сам від себе …
ЛІ
Лідія
03.03.2026 | 15:57
Відповідь надано
Компенсація за невикористану відпустку та дотягування ЄСВ до мінімуму
Доброго дня. Працівниця перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років ( дитині …
НО
Орлова Наталія
03.03.2026 | 15:49
Відповідь надано
Чи зараховується зарплата особи з інвалідністю до нормативу
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи буде зарахована до нормативу 4% особа з інвалідністю, зарплата …
ІБ
Бунак Інга Дмитрівна
03.03.2026 | 15:48
Відповідь надано
Виправлення помилок у реєстрації ПДВ для нерезидента
Купуємо у нерезидента електронні послуги, нерезидент зареєструвався платником ПДВ в Україні в 2024 році,в …
МК
Комар Мирослава
03.03.2026 | 15:26
Відповідь надано
Чи дозволено вказувати "Косметичні послуги" у фіскальному чеку
Добрий день!ФОП 2 група , салон краси , надає послуги з манікюру , нарощування вій та ін …
ЮС
Супрун Юлія Віталіївна
03.03.2026 | 15:14
Відповідь надано
Чи потрібно донараховувати ЄСВ для працівника з інвалідністю
Вітаю! Чи потрібно в лютому "дотягувати" ЄСВ до мінімальної суми основного працівника, який 23.02 …


