Відеоблоги

Борг по земельному податку! Перевірте повідомлення від податкової!

Ви дізнаєтесь:

  • Як перевірити наявність ППР на сплату земельного податку в е-кабінеті
  • Чи може ППР прийти за декілька років та як і коли сплачується земельний податок
  • Що робити у випадку незгоди із сумою нарахованого податку
Оберіть відео для перегляду

5(3)

Оцініть відео:

Борг по земельному податку! Перевірте повідомлення від податкової!

00:06:35

Тарас Шарий

5(3)

Оцініть відео:


Надсилання ППР на сплату земельного податку

Для фізичних осіб, які є власниками земельних ділянок, податкова вже підготувала конвеєр ППР на сплату земельного податку. Йдеться про тих платників, які не мають пільг на сплату цього податку. Це щорічний фіскальний рейд, який проходить до 1 липня поточного року. Але досить часто фізособи навіть не знають чи повинні сплатити цей податок, тому розберімось, що потрібно заробити для того, щоб не стати податковим боржником, адже наслідки можуть бути дуже неприємні. Навряд чи комусь хочеться, щоб його майно потрапило під адміністративний арешт або банківський рахунок був заблокований. Розглянемо найпопулярніші запитання зі сплати податку і закріпимо все практичною порадою як дізнатися чи нарахувала ДПС податок.

За загальним правилом ППР на сплату земельного податку ДПС розсилає рекомендованим листом через Укрпошту з повідомленням про вручення за місцем знаходження земельної ділянки. Але для тих, хто користується податковим кабінетом, ДПС кидає ППР в електронний кабінет. Водночас якщо ДПС бачить, що ППР не прийшла платнику з технічних питань в електронний кабінет, повертається до варіанту першого, тобто направляє рекомендований лист. Зверніть увагу, за допомогою електронного кабінету платника податків є можливість дистанційно, в будь-який час, перевірити всі сформовані ППР щодо свого майна, земельних ділянок, житлових будинків, квартир тощо.


Перевірка ППР в е-кабінеті платника та сплата земельного податку

Переходимо до практики. Перевіримо чи не отримали ППР в електронному кабінеті. Для цього необхідно лише мати особистий ключ (електронний) для підпису та доступ до Інтернету, адже зайти в кабінет можна з будь-якого гаджета. Після авторизації в електронному кабінеті знаходимо розділ «Електронний кабінет для громадян». Ось ви його бачите на екрані. Розділ «Загальна інформація про платника» і опускаємось трішки нижче, нас цікавить такий підрозділ «Повідомлення про обов'язок сплатити суму грошового зобов'язання». Дивимося найсвіжіші ППР, у нас це 2024 роком видана, квітнем. Далі дивимося, що ми можемо з даним ППР зробити, це завантажити або відкрити в PDF форматі. Ну відкриваємо PDF, дивимося за який період у нас нараховано податок, назва платежу, дивимося суму платежу й обов'язково дивимося реквізити на сплату даного податку. Після сплати ми ще заходимо у розділ «Стан розрахунків з бюджетом» і перевіряємо, що ми маємо по даному податку. Як мінімум звертайте увагу на розділ «Податковий борг», він має бути відсутній.


Період, за який сплачується податок, термін та спосіб сплати

Чи може ППР на сплату податку прийти відразу за декілька років? Якщо з якихось причин ДПС своєчасно не робила нарахування податку, то зараз може це зробити за декілька років, але виключно за 3 роки. Коли потрібно сплатити податок? Податок сплачують протягом 60 днів з дня вручення ППР. Виходить вже на 61-й день, хто вчасно не зреагував на ППР, має податковий борг. А податковий борг може обернутися арештом майна або рахунка, а для єдинників це може бути анулювання реєстрація або ж відмова для реєстрації для потенційного єдинника. З письмовими ППР зрозуміло, а ось з електронними складніше, краще завчасно моніторити ППР у своєму електронному кабінеті платника, щоб не пропустити його отримання та відповідно відлік 60-денного терміну для сплати. Як сплатити податок? Платіжні реквізити на сплату податку наведені відразу у ППР. Для сплати податку через електронний кабінет та інтернет-банкінг скористайтеся нашими відеопорадами за посиланням під цим відео. Також фізособи можуть сплатити податок у сільській або селищній Раді у відповідній касі. Як діяти якщо не згодні із сумою податку визначеною у ППР? Незгодні з сумою податку – звертайтесь із письмовою заявою у податкову за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки. У податківців буде 10 робочих днів, щоб перерахувати податок. Якщо у ході такої звірки будуть розбіжності, старе ППР ДПС скасує і підготує нове.