Ви дізнаєтесь:
- ро правила перебування на спрощеній системі
- ро наслідки порушення правил застосування спрощеної системи
- к надати послугу юридичній особі і не втратити статус єдиноподатника
Умови перебування на 2 групі та види діяльності, можливі на 3 групі
Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до 2 групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного бізнесу, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10; обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Водночас фізичні особи – підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі/продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, послуги з надання доступу до мережі Інтернет, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу, реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, мають право бути лише на 3 групі єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
Підпунктом 3 п. 298.2 ПКУ визначено, що платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення платниками першої або другої групи у разі здійснення видів діяльності, які не дають право застосовувати спрощену систему оподаткування, або у випадку невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання.
ФОПи 2 групи не мають права надавати послуги платникам, що перебувають на загальній системі оподаткування. Порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування – виготовлення ФОП платником єдиного податку 2 групи продукції з давальницької сировини суб'єкта господарювання, який перебуває на загальній системі оподаткування, оскільки операції з виробництва такої продукції є за своєю суттю операціями з надання послуг замовнику. ФОП платник єдиного податку 2 групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб'єктів господарювання, як юридичних, так і фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.
Виконання замовлень від юросіб платниками ЄП 2 групи без негативних наслідків
Як же ФОП 2 групи може надати послуги юридичній особі, яка не є платником єдиного податку? Якщо ФОП платником єдиного податку 2 групи були надані послуги працівнику юридичної особи й вартість послуг оплачується особисто таким працівником, то порушення умов перебування на другій групі платника єдиного податку не виникає. Ну, наприклад, через авансовий звіт. А якщо оплата вартості послуг надходить на рахунок ФОП платника єдиного податку другої групи від юридичної особи, яка не є платником єдиного податку, за найманого працівника, то порушуються умови перебування фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування.
Для ФОП платника другої групи не буде порушення умов перебування на єдиному податку, якщо його співпраця з ТОВ-загальником буде відбуватися через підзвітну особу, яка самостійно буде сплачувати за послуги. Наприклад, це може бути послуга проживання в готелі. А от оформлення договору на здійснення вантажних перевезень через авансовий звіт буде виглядати максимально дивно. При цьому придбання послуги відправлення дійсно може здійснювати підзвітна особа або особа за довіреністю від ТОВ.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.