Ви дізнаєтесь:
- Про матеріальну вигоду від використання ПРРО порівняно з РРО.
- Про технічні можливості та функціонал ПРРО.
- Яку інформацію про платника податку отримує ДФС.
Переваги ПРРО перед РРО щодо вартості використання та обслуговування
Перший міф про ПРРО: ПРРО - це дорого. Підрахуймо. Наприклад, ви берете касовий апарат. Касовий апарат коштує від 15 000 до 20 000 грн, він прив'язаний до конкретної каси (до однієї каси) і до нього потрібно купувати стрічку для чеків, яка коштує до 30 000 грн на рік. Касовий апарат треба обслуговувати, що коштує на рік десь 3 000 грн. І ще, може хто не знає, касовий апарат треба змінювати 1 раз на 5-7 років. А отже порівняємо його з програмним реєстратором розрахункових операцій.
Програмний реєстратор розрахункових операцій - це хмарна каса. Ви її один раз зареєстрували, наприклад, або через Єдиний кабінет ДПС, або через будь-який провайдер ПРРО і користуєтесь цією касою потім де завгодно, на будь-якому вашому пристрої, ви можете змінювати пристрій і можете на одному пристрої, наприклад, там обирати касу, яку вам потрібно сьогодні для роботи та там працювати. Більш того, якщо ви користуєтесь касою в телефоні, вона поєднує для вас і додаткові пристрої, які вам потрібні для торгівлі. Наприклад, для касового апарату треба купувати сканер штрих-кодів, а для програмного реєстратора сканером штрих-кодів є камера смартфона. Для касового апарату потрібно додатково брати в оренду POS-термінал, бо треба приймати оплати картками, відповідно до постанови КМУ, а в програмному реєстраторі розрахункових операцій POS-термінали інтегровані вже в програмні каси, ви можете використовувати разом без жодних абонплат в телефоні. Для касового апарату потрібно купувати стрічку, а для програмного реєстратора розрахункових операцій взагалі чек електронний, його не потрібно друкувати, а якщо ви хочете друкувати чек, ви завжди можете приєднати до нього маленький принтер, який коштує 2 000 грн і користуватись цим принтером для друку чека. Щодо вартості ПРРО: вартість ПРРО становить за одну програмну касу в середньому по ринку від 125 до 200 грн за касу. А у «Є-чек», наприклад, взагалі унікальний тариф, коли ми беремо вартість 125 грн за одного ФОП без залежності від кількості торгових точок, кас і касирів. А отже різниця по вартості між касовим апаратом та програмним реєстратором розрахункових операцій становить десь біля 30 000 грн на рік. Навіть якщо, бо багато хто каже «я не хочу використовувати свій смартфон чи мій касир не хоче використовувати власний смартфон, мені треба купувати йому все одно інший пристрій». Добре, ви можете купити смартфон, але вартість середнього смартфона це 5 000 – 6 000 грн і він повністю підійде для роботи з ПРРО. Більш того, смартфон це функціональна штука і ви можете використовувати його не лише як касу, а і для додаткових потреб вашого ФОПа чи підприємства.
Робота з ПРРО за відсутності інтернету
Другий міф, який існує про ПРРО, це те, що програмний реєстратор розрахункових операцій не працює без інтернету. Це не так. В програмному реєстраторі розрахункових операцій передбачений режим офлайн. Ось, наприклад, в «Є-чек» офлайн взагалі багатофункціональний. І навіть якщо ви користуєтесь програмним реєстратором на телефоні, ви можете без інтернету, в режимі офлайн, відкрити зміну, створювати чеки, створити Z-звіт наприкінці касової зміни й коли з'явиться зв'язок відправити офлайн-чеки до податкової. Тобто програмний реєстратор розрахункових операцій працює без інтернету взагалі на будь-якому пристрої, від смартфона, веб, до POS-термінала.
Оплата картами через ПРРО та друк чеків
Третій міф, який існує про ПРРО, це те, що з ПРРО з телефону неможливо приймати оплати та неможливо друкувати чеки. Ні, це міф, це не так. На сьогодні є сучасні технології, які дуже стрімко розвиваються. Наприклад, технологія «visa tap to phone», яка дозволяє перетворити смартфон взагалі на POS-термінал. Тобто ви берете в руку смартфон, робите чек, клієнт підносить карту, просто проводить над смартфоном, і кошти списуються. Тобто це POS-термінал, справжній, у вашому смартфоні й немає жодної орендної плати. Є ще технологія платіжного QR, який працює трошки по-іншому, відображається віконце платіжне при скануванні цього QR у клієнта і треба внести банківські реквізити. Тому телефон приймає оплати картами – це міф. Ще телефон друкує чеки. Як я вже і казала, можна приєднати через bluetooth не невеликий принтер і якщо комусь треба роздрукувати із клієнтів чек, ви можете його друкувати при використанні ПРРО на смартфоні.
Взаємодія з фіскальним сервером через ПРРО
Ще один міф, про який я хочу сказати, це те, що з ПРРО податкова все про мене бачить. Ні, це зовсім не так. З ПРРО вам потрібно, ви можете заводити базу товарів, для того, щоб для чека вам було зручніше обирати серед заведених баз товарів. Ви можете створювати співробітників з будь-якими правами, наприклад, аналітик, касир, адміністратор, власник, але це все жодного не має відношення до роботи з фіскальними серверами ДПС і до роботи з податковою. Єдине, що бачить податкова, це лише інформацію, яка відображається в чеку в той момент, коли вона їх отримує на свої сервери. Тобто вона бачить який товар ви продали й бачить який касир працював з касою. Всі інші налаштування ви можете робити в будь-який момент, взагалі без прив'язки до роботи з касою, і нічого з цього податкова не бачить.
Є ще такий міф, що податкова бачить, наприклад, ваші рахунки, якщо ви підключаєте POS-термінал в телефоні. Ні, це також не так, це також міф, вона нічого з цього не бачить, як не бачить ваші рахунки й ПРРО.
Отже, підіб'ємо підсумки. ПРРО - це зовсім недорого і коштує для вас 1 000 – 1 200 грн на рік з усіма вашими касами, а іноді й взагалі безкоштовно, якщо проводиться якась акція. ПРРО працює без інтернету, для цього треба багатофункціональний офлайн. ПРРО зі смартфона приймає оплати картками, бо і POS-термінал і не дорожче ніж POS-термінал, і друкує чеки. З ПРРО податкова бачить лише ваш чек з товаром в чеку та касира, який працює з касою. Ні товари, ні співробітників, ні будь-які ще налаштування, які ви робите, податкова не бачить. А отже користуйтесь ПРРО й отримуйте задоволення.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.