Відеоблоги

Заяви про нещасний випадок та на поховання уже на порталі ПФУ

Ви дізнаєтесь:

  • Як створити заяву-розрахунок на порталі ПФУ.
  • Які документи та яку їх кількість можна додати до заяви-розрахунку.
  • Про причину відмови ПФУ прийняття заяви-розрахунку.
Оберіть відео для перегляду

5(5)

Оцініть відео:

Заяви про нещасний випадок та на поховання уже на порталі ПФУ

00:09:56

Ольга Хільчук

5(5)

Оцініть відео:

 

Допомога на поховання та при нещасному випадку, нарешті заяви-розрахунки можна подати через веб-портал, через функціонал цього ресурсу. Навчимося, як правильно заповнювати ці документи та які є особливості.

***

На веб-порталі Пенсійного фонду, меню «Головна», переходимо до розділу «Заяви-розрахунки». Тиснемо кнопку «Створити нову». У вікні, яке відкрилося, до заповнюємо ті елементи, які в нас залишилися вільними, а саме: регіон; далі тип заяви розрахунку, зверніть увагу, обираємо «Паперові документи»; тип додатка, в нас у доступі «Додаток 2», «Додаток 3» – нові елементи (а саме додаток 2, це стосується допомоги при нещасному випадку, при оплаті лікарняного листка такого типу). Переходимо далі до дати початку періоду та закінчення. Це формальність, однак без заповнення цього реквізиту система нас не пропустить до наступних кроків. Тому тут заповнюєте. Я заповнюю: початок – закінчення року. Ви можете заповнювати поточну дату. Будь-яка дата, для того, щоб перейти до наступних кроків. Натискаємо «Продовжити за даними Єдиного реєстру лікарняних листів». Натискаємо кнопку «Додати». Те, що ми заповнюємо додаток по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку, ви бачите в назві цього підрозділу. Тиснемо кнопку «Додати». Відкрився новий екран: «Паперовий листок непрацездатності», а саме додаток 2. Заповнюються дані щодо серії лікарняного листка, номеру лікарняного листа.

Покажу вам ті випадаючі списки, які ми маємо, а саме:

  • «Причина непрацездатності»:
  • «Професійне захворювання або наслідки 2»,
  • «Нещасний випадок на виробництві та його наслідки 4»;
  • «Первинний» або «Продовжений», з випадаючого списку;
  • і «Ознака місця роботи»«Основне місце роботи», «Сумісництво».


Я перейду до попередньо доданого документа. Ось, у списку верхній документ, статус «Редагується», ви бачите додаток 2 й ось доданий у списку лікарняний листок. Натискаю «Редагувати». Ви бачите, заповнені усі поля: дата початку непрацездатності; закінчення; ідентифікація особи, по якій даний листок виданий; витрати Фонду (кількість днів та сума у гривнях, яку ви прорахували) і реквізити акту про нещасний випадок, а саме його номер та дата. Зверніть увагу, що в законодавстві зазначено, що допомога виплачується у стовідсотковому розмірі середньої заробітної плати, при цьому перші 17 днів тимчасової непрацездатності оплачуються роботодавцем коштом коштів підприємства, установи, організації. Коментується Закон «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Отже, враховуємо це при формуванні заяви-розрахунку.

 

Далі. Пенсійний фонд рекомендує і раджу слідувати цим рекомендаціям, додати копію акту про нещасний випадок і розрахунок середньоденного, для того, щоб заявка була успішно опрацьована та профінансована співробітниками ПФУ. Для цього який алгоритм дій? Заповнили ви цей листок непрацездатності. Ви маєте під рукою вже мати відскановані додатки, які я зазначила. І можна одразу переходити до додавання документів, але ви повинні розуміти, що роблячи додавання документів (додатків), ви вже не будете зберігати в чернетку цю заяву-розрахунок, а маєте відправляти безпосередньо до Пенсійного фонду, для того, щоб ці додатки прикріпилися та відправилися до ПФУ. Ось цей момент варто вловити.


Якщо ж ви хочете зберегти чернетку, потім її редагувати, то натиснемо кнопку «Продовжити», буде кнопка «Зберегти». Вже тоді редагуємо, знову заходимо у документ.


І яким чином прикріплювати документи? Тисну «Редагувати», «Додати файл». За місцем розташування документа обираємо. Ось в мене «Нещасний випадок, акт». Відкриваємо документ. Він не заповнений, це чистий шаблон. Натискаю «Продовжити». І відповідно, якщо необхідно ще додати розрахунок середньоденного. У мене тут немає, давайте ще раз додам бланк акту, для того, щоб ви бачили два документи. Зверніть увагу, можна додати до 10 документів, кожен з яких розміру не більше 10 Мб. Далі натискаємо «Продовжити» і не «Зберегти», а одразу «Сформувати заяву-розрахунок». І ось тут є рекомендація, що з метою пришвидшення заяви-розрахунку необхідно додати скан-копії первинного листка непрацездатності. І дійсно, необхідно додати скан-копію листка непрацездатності. Тиснемо «Ок». Формується заява-розрахунок і дивимося додаток 2, ви бачите заповнені реквізити, сума допомоги у гривнях, тобто все в нас є. Якщо все вірно – натискаємо «Підписати та відправити до Пенсійного фонду». Якщо щось забулись – натискаємо «Повернутися до редагування». І якщо я натисну «Редагувати», то ще на цьому моменті документи в мене є збережені. Однак якщо натиснути кнопку «Зберегти» і вийти, наприклад, звідси. Виходжу. Переходжу знову до «Заяви-розрахунки», «Пошук» і тисну «Редагувати», хочу вам показати цей момент, що не зберігаються таким чином документи. Бачите, документів вже немає. Їх повторно необхідно прикріплювати. Тобто якщо прикріпили документ, зразу покроково переходимо до відправки документа до Пенсійного фонду.


Я ж переходжу до формування заяви-розрахунку на отримання допомоги на поховання. Знову ж таки, в розділі «Заяви-розрахунки» тиснемо «Створити нову». Алгоритм той самий, який ми щойно з вами розглянули. «Паперові документи», обов'язково тип заяви-розрахунку. І тип додатка, це вже в нас буде «Додаток 3». Знову ж таки, формальна дата. «Продовжити». І в нас буде, ви бачите, «Допомога на поховання». Натискаємо «Додати» і заповнюємо ось ці реквізити, а саме: реєстраційний номер одержувача допомоги. Я перейду до даного шаблону, до доданого зразка. «Пошук» і «Редагувати». Реєстраційний номер облікової картки платника податків одержувача, прізвище одержувача, ім’я та по батькові. Тобто людина, яка подала заяву на роботодавця померлого співробітника. Прізвище померлого, ім'я, по батькові, серія свідоцтва про смерть та його номер. І витрати Фонду: 4100 гривень. Якщо глянемо в Постанову Пенсійного фонду України «Про встановлення розміру допомоги на поховання», ви бачите 4100 грн. Постанова набрала чинності 1 січня 2023 року. І знову ж таки, додати файли, алгоритм той самий, протокол про призначення допомоги на поховання. Ось ви бачите в протоколі, допомога на поховання і заповнені дані. Знову ж таки, натискаємо «Продовжити» і вже далі «Сформувати заяву-розрахунок». Формується заява-розрахунок, «Підписати та відправити» якщо все вірно. Я повернуся до редагування і покажу вам, що додаток наявний.


Тобто ми зрозуміли особливості заповнення цих заяв розрахунків та найголовніше прикріплення додатків до цих розрахунків. Адже відсутність цих додатків є основна причина відмови в отриманні цих допомог, що Пенсійний фонд повертає ці заяви-розрахунки, необхідно повторно їх формувати.