Відеоблоги

Реєстраційного ліміту не вистачає на копійки: як зареєструвати ПН

Ви дізнаєтесь:

  1. Чому виникає різниця між сумою реєстраційного ліміту і сумою, вказаною в ПН.
  2. Як усунути проблему неможливості реєстрації ПН.
  3. Чи вирішує проблему реєстрації ПН поповнення е-рахунку.
Оберіть відео для перегляду

5(12)

Оцініть відео:

Реєстраційного ліміту не вистачає на копійки: як зареєструвати ПН

00:03:13

Сергій Дробоття

5(12)

Оцініть відео:

Ліміт для реєстрації  формується без копійок, а в податковій накладній сума вказана ПДВ з копійками. Дуже багато запитань у ваших чатах щодо такої ситуації, і якраз ваші колеги рекомендують варіанти, що можна зробити. 

Наприклад, ліміт для реєстрації, другий реєстраційний ліміт, – рівно 1000 грн. А податкова накладна – на 1000 грн 40 копійок. Коли ви направите цю податкову накладну на реєстрацію в Єдиному реєстрі за рахунок другого реєстраційного ліміту, вам прийде відмова, оскільки сума реєстраційного ліміту буде нижча, ніж сума податку із податковою накладною на ці 40 копійок.

Я розумію, що це проблема заокруглення і це проблема саме звітності. Вся звітність подається у нас без копійок, а в податковій накладній звичайно ж є копійки.

Отже, як в цьому випадку рекомендують робити ваші колеги?

1. Коригування звітних даних шляхом подання уточнюючого розрахунку

Рекомендують подати уточнюючий рахунок до декларації за той звітний період, в якому у вас ця податкова накладна складена, і додати одну гривню шляхом уточнюючого розрахунку. У вас збільшиться різниця. Тобто у вас буде тепер не 1000 грн сума перевищення, а 1001 грн. І зареєструвати уже цю податкову накладну якраз на суму ось такого перевищення, тобто 1001 грн більше, ніж 1000 грн плюс 40 копійок. А потім, знову шляхом уточнюючого розрахунку, зменшити собі на одну гривню після реєстрації цієї податкової накладної. Ну можна і нічого не робити, оскільки ви розумієте, недоплата в одну гривню ні до чого страшного не призведе.

Це як варіант: просто зареєструвати цю податкову накладну з копійками шляхом збільшення собі показника суми перевищення, в прикладі на одну гривню.

2. Поповнення поточного реєстраційного ліміту

У другому варіанті радять навпаки зменшити свої зобов’язання: обнулити їх і поновити поточний реєстраційний ліміт. А після цього цим лімітом зареєструвати накладну старого періоду. Тобто реєструємо не за рахунок другого реєстраційного ліміту, а реєструємо за рахунок поточного реєстраційного ліміту. А щоб його поновити, ми подаємо уточнюючий розрахунок – тільки не на збільшення, а на зменшення наших зобов’язань. Тобто виходимо на поточну суму.

3. Поповнення електронного рахунку

Пропонують і третій варіант: поповнити свій реєстраційний рахунок на одну гривню. Але наскільки я знаю, він не працює, тому що у вас буде поточний ліміт 1 гривня, другий реєстраційний ліміт  – 1000 грн, а податкова накладна – на 1000 грн 40 копійок. І тому вони разом не плюсуються.

Поточний ліміт не плюсується з другим реєстраційним лімітом. Тому перші два варіанти: або уточнюючий розрахунок плюс одна гривня, або уточнюючий розрахунок. Наприклад, -1000 там зобов’язань, 1001 зобов’язань, – тобто зменшимо і реєструємо вже за рахунок поточного ліміту, оскільки у вас сума перевищення знижується, а потім знову уточнюємо навпаки і знову собі збільшуємо.