Покрокова інструкція як заповнити Д1 і Д5 зарплатної звітності: лікарняні та декретні
Розглянемо, як відображати у додатку Д1 до Податкового розрахунку виплати за минулі та майбутні періоди. Керуємося вимогами, визначеними Порядком № 4.
Насамперед з’ясуємо, як відображаються лікарняні за минулий період. Припустимо, що під час хвороби працівника з 28 червня по 5 липня йому було надано довідку, а не паперовий листок непрацездатності у зв’язку із відсутністю бланків. Але у вересні працівнику обміняли довідку на паперовий лікарняний, на підставі якого і було нараховано оплату за період непрацездатності.
Оскільки у вересні працівнику нараховано зарплату за вересень та лікарняні за червень і липень, то ці нарахування слід відображати в окремих рядках.
Насамперед вказуємо дані про заробітну плату за вересень.
У графі 04 відображаємо порядковий номер рядка, а в графі 05 – вказуємо «1» (тобто застрахована особа є громадянином України), у графі 06 вказуємо стать, у графах 07 та 11 – податковий номер застрахованої особи, її прізвище, ім’я та по батькові.
У графі 08 вказуємо код категорії застрахованої особи. При відображенні нарахованої працівнику зарплати вказуємо код «1». У графі 10 вказуємо місяць і рік, за який проведено нарахування зарплати.
Далі у графі 14 проставляють кількість календарних днів звітного місяця – 30.
У графах 16 та 17 – суму фактично нарахованої зарплати, а у графі 20 – суму нарахованого ЄСВ.
В графі 21 проставляємо «1» – ознаку наявності трудової книжки у роботодавця.
У графах 22, 23 та 24 вказуємо «0», оскільки працівнику не нараховується спецстажу, він не працює на умовах неповного робочого часу і його робоче місце не є новим.
Графу 25 не заповнюємо, адже її заповнюють лише у «Звітному новому» та «Уточнюючому», розрахунку.
У наступних рядках потрібно вказати дані щодо нарахованих лікарняних. Нарахування відображаємо окремими рядками за 3 дні червня та за 5 днів липня. Тож для працівника відводимо ще два рядки у додатку Д1 за вересень. При цьому у графі 08 вказуємо код застрахованої особи 29 - особа, якій у звітному періоді нараховано допомогу по тимчасовій непрацездатності.
У графі 10 вказуємо місяці, за який проведено нарахування – червень та липень.
У графі 12 вказуємо кількість календарних днів непрацездатності, окремо за червень та липень.
Зверніть увагу! Графа 14 не заповнюється. Якщо за працівником заповнені декілька рядків у додатку Д1, то графу 14 заповнюють лише за одним рядком. У даному випадку – за рядком із сумою зарплати.
У графах 16, 17 вказуємо нараховані суми лікарняних за дні червня та липня, а у графі 20 – відповідну суму нарахованого ЄСВ.
Також ставимо відповідні ознаки у графах з 21 по 24, як і рядку щодо заробітної плати.
Розглянемо, як відображається у додатку Д1 сума допомоги по вагітності й пологах. Припустимо, що допомогу у розмірі 30 240 грн нараховано за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з 20 вересня по 23 січня. Середньоденний розмір допомоги – 240 грн. За відпрацьовані дні вересня нараховано 4500 грн.
Насамперед у додатку Д1 за вересень вказуємо дані про заробітну плату за відпрацьовані дні цього звітного місяця. Так, як ми це робили у попередньому прикладі.
Для відображення суми декретних в Д1 враховуємо, що до бази нарахування ЄСВ сума допомоги включається шляхом розподілу між відповідними звітними місяцями, які припадають на період декретної відпустки. Приклад розподілу суми допомоги по місяцях декретної відпустки (з вересня по січень) наведено на слайді. Розрахунок здійснюється шляхом множення середньоденного розміру допомоги (240 грн) на кількість календарних днів кожного місяця за період відпустки.
Отже, для відображення сум декретних відводимо ще п’ять рядків, у кожному вкажемо суму декретних за відповідний місяць та нарахований ЄСВ. При цьому у графі 08 вказується код застрахованої особи 42, а у графі 10 відповідний місяць, за який проведено нарахування. Графу 14 заповнюємо починаючи з жовтня, адже за вересень кількість днів перебування у трудових відносинах було вказано у рядку з даними по зарплаті. У графі 15 вказується кількість днів декретної відпустки у відповідному місяці.
У графах 16 та 17 відображаємо суму декретних на кожен місяць, а у графі 20 – суму нарахованого ЄСВ. Зверніть увагу! Сплата нарахованого ЄСВ здійснюється з усієї суми нарахованої допомоги в місяці, у якому були здійснені нарахування, тобто у даному випадку – під час виплати декретних, але не пізніше 20 жовтня.
Також ставимо відповідні ознаки у графах з 21 по 24, як і рядку щодо заробітної плати.
Крім того, у додатку Д5 за вересень потрібно вказати інформацію щодо декретної відпустки.
У графі 04 вказуємо порядковий номер запису, у графі 05 – «1», а у графі 06 – «0», оскільки з працівницею договір ЦПХ не укладався.
У графі 07 зазначаємо категорію особи «5» - особи, яким надана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами. У графах 08 та 09 вказуємо податковий номер застрахованої особи, її прізвище, ім’я та по батькові.
У графі 10 вказується початок декретної відпустки. Дата закінчення відпустки не вказується.
У графах 11 та 12 вказуємо «0».
Графи 13, 14 та 15 не заповнюємо.
А у графі 16 вказати документ підставу для відпустки, тобто дату на номер відповідного наказу про надання відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗