Ви дізнаєтесь:
1. Про зміни у формі заяви 1-РРО.
2. Чи змінилася відповідальність за порушення.
3. Які документи вимагатиме ДПС при перевірці.
Змінено порядок реєстрації і застосування РРО, чи варто хвилюватися? Напишіть у коментарях.
Що змінилось у Порядку реєстрації РРО? Контролюючий орган не відмовляє суб’єкту господарювання в реєстрації РРО, якщо у нього наявні відомості про анулювання ліцензії на право здійснення відповідної господарської діяльності. Така норма виключена з Порядку №547. Навіщо це зроблено? Наприклад для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем ви подаєте заяву, де зазначаєте адресу місця торгівлі, перелік РРО і КУРО, які там знаходяться, а також реєстраційні номери посвідчень РРО, що знаходиться в місці торгівлі. Тобто спочатку реєструється РРО, а потім отримується відповідна ліцензія. І анулювання раніше отриманої ліцензії не повинно впливати на можливість по-новому зареєструвати РРО. От його і прибрали із Порядку №547.
Що змінилося у документах? Дещо змінилася форма заяви №1-РРО, це додаток 1 до Порядку №547. Навіщо змінили? Я вважаю що більше для зручності. Якщо наприклад ви реєструєте резервний РРО на декілька господарських одиниць, то тепер в заяві прямо зазначено, що третій розділ, де це вказується, можна повторити стільки разів, скільки у вас господарських одиниць. Крім того в заяві з’явилася окрема позначка про спосіб отримання реєстраційного посвідчення РРО в електронному кабінеті. В даних про РРО, це розділ 4, уточнено що вказується код і найменування моделі РРО і його програмного забезпечення. А замість прізвища і ініціалів посадової особи ДПС тепер по-новому вказується власне ім’я і великими літерами прізвище. Цікаво що я там розгледіла. Що в інформації про заявника вказується як і раніше прізвище, ім’я і по батькові (за наявності). Тобто ще щось пропустили.
Що змінилось у порядку застосування РРО. Чітко зазначено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний проводити розрахункові операції через РРО для підакцизних товарів з використанням режиму програмування і зазначенням коду товарної під категорії згідно УКТЗЕД, найменування товарів, цін товарів, обліку і кількості. Це в Порядку №547. А навіщо внесли такі зміни? Тому що просто норму привели у відповідність до вже діючої норми, а це пункт 11 статті 3 Закону про РРО, де саме так і зазначено. Хочу сказати що ось ці зміни в Закон про РРО були внесені наприкінці 2020 року, тобто вони вже діють. І ось норму Порядку №547 привели до відповідності до закону. Хочу зазначити, таким чином програмування і зокрема попереднє програмування не обов’язкове для будь-яких товарів. А штраф за таке порушення (він раніше був в Законі про РРО), його також скасували, саме ось цим Законом №1017. І він не діє вже з грудня 2020 року. Тобто штрафу вже немає.
Що змінилося у відповідальності за порушення? Раніше в Порядку №547 була зазначена вимога, що суб’єкт господарювання повинен забезпечувати відповідні суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків. Тієї суми коштів яка у нас зазначається в денному звіті РРО, Х-звіт так званий. Так ось, цю норму виключили. Чому її виключили? Тому що її також привели у відповідність до вже діючої норми, це пункт 1 статті 17 Закону про РРО в редакції цього ж Закону №1017, де відповідальності за таке порушення, яке раніше вважалось порушенням, взагалі не передбачено.
І деякі ще зміни. Уточнено формулювання щодо внесення і видачі готівки з РРО. Але там тільки фрази змінились, а суть залишилась така як і була. І також зафіксовано, що суб’єкти господарювання зобов’язані надати акти про видачу коштів і акти про скасування помилково проведеної операції через РРО, контролюючим органам підчас проведення перевірки. Але це ж природно так і повинно бути.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗