Відеоблоги

Як заповнити дані про кінцевих бенефіціарних власників

Покрокова інструкція як заповнити дані про кінцевих бенефіціарних власників

Оберіть відео для перегляду

4.6(128)

Оцініть відео:

Як заповнити дані про кінцевих бенефіціарних власників

00:06:51

4.6(128)

Оцініть відео:

З 11 липня 2021 року всі юридичні особи зобов’язані оновити відомості про кінцевих бенефіціарних власників в Єдиному державному реєстрі.

Підставою для цього став наказ Мінфіну № 163, який набрав чинності з 11 липня цього року.

Кінцевим бенефіціарним власником для юридичної особи є будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння).

Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи.

Для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

  • заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)  ‒ форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи ‒ громадського формування ‒ форма 4;
  • структуру власності за формою та змістом відповідно до наказу Мінфіну р. № 163.

Розглянемо як заповнити форму 2 для юридичної особи. Її затверджено наказом Мін'юсту № 3268/5, але слід врахувати зміни, внесені наказом Міністерства юстиції від 29 червня 2021 року № 2320/5)

У розділі «Відомості про реєстраційну дію» обираємо  «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу»

У рядку «Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника:» ставимо відмітку у полі «потребують оновлення».

У розділі «Відомості про юридичну особу» слід вказати організаційно-правову форму юридичної особи та назву так, як показано на слайді. Також вказуємо код ЄДРПОУ юрособи

На другій сторінці форми 2 у розділі «Відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи»  проставляємо відмітки у рядку «включення»  у полі «зміна відомостей» та у рядку «Кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи» у полі «наявний»

Слід також вказати прізвище, ім’я, по батькові кінцевого бенефіціарного власника, його датку народження, податковий номер та паспортні дані. У цьому випадку заповнюються дані юридичною особою, яка має одного власника. Якщо кількість бенефіціарних власників 2 та більше, то по кожному з них потрібно заповнити окрему сторінкум2.

Далі вказуємо дані щодо місця проживання кінцевого бенефіціарного власника – країна громадянства, країна проживання, поштовий індекс та адресу

У рядку «Характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння»  слід зробити позначку у рядку «прямий вирішальний вплив (контроль)» та вказати відсоток частки статутного (складеного) капіталу, який належить бенефіціарному власнику – 100 відсотків.

Також слід скласти структуру власності.

Структура власності ‒ документально підтверджена система взаємовідносин фізичних та юридичних осіб, трастів, інших подібних правових утворень, що дає змогу встановити всіх кінцевих бенефіціарних власників, у тому числі відносини контролю між ними, або відсутність кінцевих бенефіціарних власників.

Далі на слайді наведено зразок структури власності для ТОВ з одним засновником. Вказано, що він громадянин України, його прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, податковий номер, розмір частки, якою він володіє в ТОВ (100 %), що свідчить про прямий вирішальний вплив на діяльність ТОВ. Також потрібно вказати назву і код ЄДРПОУ товариства.

Зверніть увагу! Зразки складання схематичного зображення структури власності можна знайти на сайті Мінфіну за посиланням.

Крім форми 2 (або форми 4) та структури власності Держреєстратору також необхідно подати:

  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи ‒ нерезидента в країні її місцеперебування, ‒ у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа ‒ нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, ‒ для фізичної особи ‒ нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, ‒ для фізичної особи ‒ резидента. Подавати необхідно сторінки, на яких зазначено реквізити документа та прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) особи, якій його видано.

***

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗