Відеоблоги

Як заповнити прибутковий касовий ордер

Покрокова інструкція як заповнити прибутковий касовий ордер.

Матеріали
Оберіть відео для перегляду

4.8(18)

Оцініть відео:

Як заповнити прибутковий касовий ордер

00:04:56

4.8(18)

Оцініть відео:

Форма прибуткового касового ордера (типова форма № КО-1) затверджена у додатку 2 до Положення № 148.

Прибутковий касовий ордер – це первинний документ, що застосовується для оформлення надходжень готівки до каси.

У Положенні № 148 вказано, що готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися. А податкові органи під час перевірки перевіряють повноту та своєчасність оприбуткування в касах готівкових надходжень, одержаних юридичною особою, у тому числі за реалізовану продукцію, продані товари, виконані роботи, надані послуги та за позареалізаційні операції.

Прибутковий касовий ордер складається із двох частин – одна залишається у суб’єкта господарювання, який приймає готівку, а друга – Квитанція до прибуткового касового ордера, тобто відривна частина, видається особі, від якої приймаються кошти. Розглянемо порядок заповнення прибуткового касового ордера для ситуації повернення працівником залишку підзвітних сум.

Зверніть увагу! У прибутковому касовому ордері повинні бути заповнені всі реквізити. Виправлення в прибуткових касових ордерах забороняються.

За реквізитом "Найменування підприємства (установи, організації)" вказується назва юридичної особи, яка приймає готівкові кошти.

За реквізитом "Прибутковий касовий ордер №" вказується номер та дата оформлення касового ордера.

Вказані реквізити також повинні збігатися з номером та датою реєстрації ордера в журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів.

Зверніть увагу! Дата повинна збігатися з фактичним надходженням готівки в касу, адже відповідно до Положення № 148 приймання і видача готівки за касовими ордерами проводиться тільки в день їх складання.

У полях таблиці вказується порядковий номер запису, номер кореспондуючого рахунку, код аналітичного рахунку, сума, яка отримана (включаючи й суму ПДВ), та код цільового призначення та примітки.

За реквізитом "Прийнято від" вказується інформація про особу або суб'єкта господарювання, від яких прийнято готівкові кошти.

Цей реквізит не заповнюються в касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі).

Окремо вказується підстава для оприбуткованих коштів або джерело походження. У такому випадку — повернення залишку підзвітних сум.

За реквізитом "Сума" вказується фактично отримана сума коштів. Якщо платник податків є платником ПДВ, то зазначається загальна сума отриманих коштів, включаючи суму ПДВ.

Далі у прибутковому касовому ордері зазначаються додаткові документи (за наявності), які є підставою для складання ордера. Якщо таких документів немає, у рядку "Додатки" ставиться прочерк.

Також проставляються підписи касира, який отримав кошти й головного бухгалтера.

Якщо в штаті немає головного бухгалтера, то ордер підписує особа, уповноважена керівником підприємства.

Поля відривної частини прибуткового касового ордера, тобто квитанції,  заповнюються аналогічно частині, яка залишається у суб'єкта господарювання.

Вказується:

  • назва юридичної особи, яка приймає готівкові кошти,
  • реквізити касового ордера, особа, від якої отримано готівку,
  • підстава отримання та сума прописом.

Відривна частина прибуткового касового ордера також містить підписи касира та головного бухгалтера, які можуть бути засвідчені відбитком печатки юрособи у разі її наявності. Зауважимо, що використання печатки не є обов'язковим.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1