Ви дізнаєтесь:
1. Чи обов'язково друкувати ПРРО-чеки.
2. Яке програмне забезпечення дозволяє друк ПРРО-чеків.
3. У яких випадках друк ПРРО-чеків неможливий.
Фіскальний чек ПРРО: чи можливо роздрукувати?
Роботу ПРРО регламентує Порядок №317, який було затверджено Мінфіном минулого року. На слайді ви бачите, що ті суб’єкти, які працюють з програмним реєстратором, зокрема, зобов’язані здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки/надання послуги через ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Отже, фактично програмний РРО він може формувати, як розрахунковий документ в електронній формі, так і в паперовій. При цьому на наступному слайді ми вже бачимо витяг з ч. 11 ст. 8 Закону №1023 про спожив захист, за яким розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару (послуги). При цьому ми бачимо, що з огляду на Закон про захист прав споживачів, Закон про РРО, а також Порядок №317 «технічна неозброєність» покупця не зобов’язує продавця вдаватися саме до паперової форми розрахункового документа. Ну разом із тим можлива ситуація, і такі ситуації є в практиці, коли суб’єкт господарювання, який працює з ПРРО, він буде видавати саме фіскальний касовий чек в паперовому вигляді.
На наступному слайді ми бачимо витяг з «Актуальних запитань-відповідей щодо ПРРО» розміщених на сайті податківців. Ну і тут зокрема податкова зазначає що безкоштовний ПРРО дозволяє друк фіскальних чеків на різних пристроях. Процедуру налаштування друку описано в керівництві користувача, що знаходиться в складі архівного файлу разом з програмним забезпеченням для завантаження. І, до речі, якщо це буде ПРРО від якихось інших постачальників, не від податківців, там так само в них, в деяких ПРРО, реалізована функція друку чеку.
Далі ми бачимо, що в роз’ясненнях Податкової щодо свого програмного безоплатного забезпечення, це ПРРО Каса, зокрема коли воно встановлене на Windows, є можливість роздрукувати фіскальний чек. Ми бачимо що для цього необхідно відкрити перелік чеків, вибрати чек і натиснути кнопку «Переглянути чек», натиснути кнопку «Друк» для відкриття вікна друкованої форми чека, в разі потреби (розмір чеку ширину сторінки) змінити масштаб, при необхідності налаштувати параметр друку і натиснути кнопку «Друк» у вікні попереднього перегляду. Щодо параметрів налаштувань, то ми бачимо вже на наступному слайді. Відкрити вікно попереднього перегляду з допомогою кнопки «Перегляд». Відкрити налаштування параметрів сторінки кнопкою «Параметри сторінки (alt+М)». Задати розмір сторінки, який відповідає паперу (стрічці) принтера. Встановити позначку «Стискати за розміром сторінки». В налаштуваннях колонтитулів проставити «Пусто». Полям поставити значення «0». Закрити налаштування параметрів сторінки кнопкою «Ок». В разі потреби (розмір чеку перевищує одну сторінку) змінити масштаб. Отже, фактично, з огляду на таку інструкцію з користування, виходить що щоразу нам треба буде, у разі користування безоплатним ПРРО від Податкової, ось так от змінювати певні параметри аби чек формувався не скажімо на формат А4, а на якийсь зовсім інший формат.
Якщо ж ПРРО КАСА встановлений на Android, то на слайді ми бачимо, що фактично надрукувати його ми не можемо, і за потребою чек може бути надісланий покупцю по E-mail, Viber, SMS або WhatsApp. Для відправлення відповідна програма повинна бути встановлена на пристрої. Відправлення повідомлення виконується в загальному порядку від імені власника SIM-карти.
***