Важливо:
1. Єдиноподатники першої та другої груп звітують за підсумками року, а у разі перевищення обсягу доходу – за підсумком кварталу, в якому перевищено ліміт.
2. Платники податку третьої групи звітують та сплачують податок щокварталу.
3. Останній день подання звітності за три квартали 2020 року – 9 листопада, а граничний строк сплати єдиного податку – 19 листопада.
4. За підсумками 2020 року підприємцям необхідно подати податкову декларацію: 1 та 2 група – не пізніше 1 березня 2021 року, 3 група та загальносистемники – не пізніше 9 лютого. Звіт з ЄСВ (незалежно від системи оподаткування) – не пізніше 9 лютого.
Строки сплати єдиного податку та подання звітності, ви впевнені що знаєте все? Податковий кодекс визначає для приватних підприємців строки сплати єдиного податку та подання звітності в залежності від обраної ними групи платників єдиного податку.
Платники єдиного податку першої та другої груп сплачують податок у вигляді авансових внесків щомісячно, не пізніше 20 числа (включно). Але податковим звітним періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік. І тому у пункті 296.2 ПКУ вказано, що такі платники подають до податкового органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового звітного періоду. Тобто податкова декларація подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного податкового року. Але це загальне правило подання податкової звітності платниками єдиного податку першої та другої групи. А є ще виключення з цього правила. Згаданий пункт 296.2 ПКУ уточнює, що за підсумками року, податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення, протягом року, обсягу доходу. Тобто платник першої групи не перевищив ліміт в 1 млн. грн. Платник другої групи – 5 млн. грн. Якщо ж обсяг річного доходу протягом року перевищує встановлений ліміт, то відповідно до пп. 296.5.1 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію у строки встановлені для квартального податкового звітного періоду, тобто протягом 40 календарних днів після закінчення того кварталу, в якому і було перевищено ліміт. Подання такої декларації звільняє платників від подання річної декларації. Для платників єдиного податку третьої групи податковим звітним періодом є календарний квартал. Тому такі платники подають до податкового органу декларацію у строки встановлені для квартального податкового звітного періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу або півріччя. Так наприклад за три квартали цього року декларацію слід подати не пізніше 9 листопада. І до речі поради щодо заповнення податкової декларації платника єдиного податку третьої групи приватного підприємця дивіться у новій рубриці на нашому youtube-каналі як заповнити, а детальніше в описі до цього відео.
Ну а сплачують єдиний податок платники третьої групи протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал. Отже податок за третій квартал потрібно сплатити не пізніше 19 листопада у цьому році. Зверніть увагу що в описі до цього відео ви також можете знайти посилання на таблицю, яка містить інформацію для приватних підприємців щодо всіх строків сплати податків та подання податкової звітності.
Приватні підприємці платники єдиного податку 1-3 груп подають декларацію до податкового органу за місцем податкової адреси і єдиний податок сплачують також за місцем податкової адреси. Що таке податкова адреса? У п. 45.1 ПКУ вказано, що для платника податків фізичної особи це місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у податковому органі. І декілька слів про можливе перенесення строку подання податкової декларації та сплати єдиного податку. У п. 49.20 ПКУ вказано, що якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем вважається операційний банківський день, що настає за вихідним або святковим днем. Тобто якщо, наприклад, останній день строку подання декларації за квартальний чи річний період припадає на суботу або на неділю, то граничний строк подання звітності буде в понеділок. Звичайно якщо на понеділок не припадає святковий день. А якщо так, то граничний строк переноситься вже на вівторок. Так само і щодо строків сплати єдиного податку. На підставі п. 57.1 ПКУ, якщо граничний строк сплати податку припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем сплати є операційний банківський день, що настає за таким вихідним або святковим днем.
***