Лектор відеокурсу
-
Ольга Хільчук
Бухгалтер-експерт, провідний консультант по роботі з 1С
Програма обліку
- 1С:Підприємство 8.3
конфігурація «Управління торговим підприємством для України», редакція 1.2
Перевірте налаштування для комфортного перегляду відео
ІнструкціяСертифікат учасника
4.6(29)
Урок 1. Параметри аналітичного обліку на валютних рахунках
Ольга Хільчук
4.6(29)
4.7(25)
Урок 2. Налаштування валют управлінського та регламентованого обліків
Ольга Хільчук
4.7(25)
4.8(25)
Урок 3. Довідник «Валюти»
Ольга Хільчук
4.8(25)
4.7(24)
Урок 4. Регістр «Курси валют»
Ольга Хільчук
4.7(24)
4.8(18)
Урок 5. Підтягування курсів валют та автоматичне щоденне завантаження як параметр в налаштуваннях користувача
Ольга Хільчук
4.8(18)
5(23)
Урок 6. Регістр відомостей «Параметри обліку курсових різниць»
Ольга Хільчук
5(23)
4.7(18)
Урок 7. Довідник «Банківські рахунки» в іноземній валюті
Ольга Хільчук
4.7(18)
5(11)
Урок 8. Довідник «Каси» в іноземних валютах
Ольга Хільчук
5(11)
4.9(15)
Урок 9. Регістр відомостей «Немонетарні рахунки»
Ольга Хільчук
4.9(15)
4.8(19)
Урок 10. Збільшення кратності валютного курсу. Заявка на купівлю валюти. Аналіз бухгалтерських записів та друкованих форм
Ольга Хільчук
4.8(19)
4.7(25)
Урок 11. Документи «Списання з банківського рахунку», «Купівля/продаж валюти» та «Надходження на банківський рахунок». Аналіз бухгалтерських записів та друкованих форм
Ольга Хільчук
4.7(25)
4.7(16)
Урок 12. Заявка на продаж валюти та документ «Списання з банківського рахунку». Документи «Купівля/продаж валюти» та «Надходження на банківський рахунок». Аналіз бухгалтерських записів та друкованих форм
Ольга Хільчук
4.7(16)
4.9(12)
Урок 13. Звіт про рух грошових коштів
Ольга Хільчук
4.9(12)
5(9)
Урок 14. Відомість по грошових коштах як внутрішній звіт
Ольга Хільчук
5(9)
5(12)
Урок 15. Картка контрагента – нерезидента. Договір для розрахунків в іноземній валюті
Ольга Хільчук
5(12)
4.1(14)
Урок 16. Операція з придбання запасів по договору з передоплатою. Нарахування та облік курсових різниць. Аналіз бухгалтерських записів
Ольга Хільчук
4.1(14)
4.4(10)
Урок 17. Операція з придбання запасів по договору з післяплатою. Нарахування та облік курсових різниць. Аналіз бухгалтерських записів
Ольга Хільчук
4.4(10)
4.1(9)
Урок 18. Операція з експорту товарів по договору з передоплатою. Нарахування та облік курсових різниць. Аналіз бухгалтерських записів
Ольга Хільчук
4.1(9)
4.2(8)
Урок 19. Операція з експорту товарів по договору з післяплатою. Нарахування та облік курсових різниць. Аналіз бухгалтерських записів
Ольга Хільчук
4.2(8)
5(6)
Урок 20. Переоцінка валютних залишків в кінці місяця через регламентовані операції. Аналіз бухгалтерських записів
Ольга Хільчук
5(6)
5(7)
Урок 21. Довідка-розрахунок «Переоцінка активів і зобов'язань, що виражені в іноземній валюті»: аналіз форми та її друк
Ольга Хільчук
5(7)
9706
Добрий день. Не знаю як провести в 1С таку операцію: придбали в січні у нерезидента товар за долари, а платимо у лютому в евро за домовленістю з нерезидентом.
У такому випадку потрібно мати два різні валютні договори по контрагенту. Та скористатися документами з журналу "Коригування боргу", щоб перенести таку заборгованість між цими договорами.
Добрий вечір! У мене в оборотці не відображається валютна сума, тільки гривневий еквівалент, підкажіть, будь ласка, що роблю не так, на що звернути увагу? Дякую
Перевірте налаштування параметру "Валюта" на вкладці "Загальні" у договорі з контрагентом.
Яким документом в 1С8 УТП можна завести товари в дорозі?
Відображення в балансі контрольованих активів, що не доїхали на підприємство, допускається нормами Інструкції про застосування Плану рахунків бухобліку. Там, в описі рахунка 20 «Виробничі запаси», наказано відображати на ньому інформацію, у тому числі, про сировину й матеріали, які є в дорозі (та в переробці). І хоча для ТМЦ, які є в дорозі, на цьому рахунку спеціальних субрахунків не передбачено, бухгалтер їх може відкрити самостійно, наприклад, власний окремий субрахунок «Товари в дорозі» (201/1, 202/1, 203/1 … або 287, 288).
Використовуючи новий субрахунок, за допомогою документа «Надходження товарів і послуг» зможемо показати прихід товарів «в дорозі». Склад варто для такої операції додати з ідентичною назвою «Товари в дорозі». Фізичне прибуття товарів на склад покупця варто буде відобразити документом «Переміщення товарів», який і закриє обороти по новоствореному субрахунку (Дт 281 (201, 202, 203 …) / Кт 287, 288 ((201/1, 202/1, 203/1 ...).
Як провести в 1С8 УТП уніфіковану митну квитанцію МД-1, яким документом (в 1С)?
Тож товари, ввезені за тимчасовою МД, можна оприбуткувати на баланс підприємства за справедливою вартістю (за вартістю, вказаною в договорі або в приймально-передаточних актах) і з урахуванням митних платежів, сплачених при оформленні тимчасової МД: Дт 28 — Кт 631, 685, 371, 377.
Якщо товари, ввезені за тимчасовою МД, підприємство зарахувало на баланс на підставі первісної інформації і даних з тимчасової МД. Далі при оформленні додаткової МД підприємство має відкоригувати вартість ввезеного товару (абзац восьмий п. 9 П(С) БО 9).
Враховуючи вищезазначену інформацію, вважаю, що обороти по тимчасовій МД можна відобразити в 1С документом «ВМД по імпорту».
І знову про відповідь на моє питання(((( Запитання від 21.07.2020 звучить так :З відповіді на запитання від 05.07.2020 про імпорт безоплатного товару, яку надано 19.07.2020 не зрозуміло яким чином оприбуткувати товар, безоплатно отриманий від нерезидента без збільшення заборгованості перед ним і відобразити сплату податків (пдв і мито) і транспортних витрат по даному товару. Як оприбуткувати Товар з нульовою вартістю? Оприбутковуючи під операцією Устаткування нічого не змінює( Вартість одиниці і суму необхідно заповнити- документ без цих сум не проводиться. Як потім продавати цей товар, якщо він обліковується як устаткування? А ви ,перепрошую, уже другий раз відповідаєте про безоплатне отримання ОЗ. Хоча я запитую про товар((( , рах обліку 281.
Наталю, програма не передбачає функціональної можливості набору нульових операцій в бухгалтерському обліку. Крім того звертаю увагу, що документ "Оприбуткування товарів" має різні типи операцій, в тому числі для товарів. Для обліку послуг Ви можете скористатися журналом документів "Поступлення товарів і послуг".
З відповіді на запитання від 05.07.2020 про імпорт безоплатного товару, яку надано 19.07.2020 не зрозуміло яким чином оприбуткувати товар, безоплатно отриманий від нерезидента без збільшення заборгованості перед ним і відобразити сплату податків (пдв і мито) і транспортних витрат по даному товару. Як оприбуткувати Товар з нульовою вартістю? Оприбутковуючи під операцією Устаткування нічого не змінює( Вартість одиниці і суму необхідно заповнити- документ без цих сум не проводиться. Як потім продавати цей товар, якщо він обліковується як устаткування?
Так, згідно з вимогами П(С)БО 27 об’єкти ОЗ, стосовно яких прийнято рішення про їх реалізацію, підлягають переведенню до складу необоротних активів, утримуваних для продажу. Для обліку таких активів призначено спеціальний «запасний» субрахунок 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу».
Слід врахувати, що при переведенні безоплатно отриманого об’єкта ОЗ, що ще не встиг повністю замортизуватися, до складу необоротних активів, утримуваних для продажу, підприємство повинне визнати дохід (Дт 424 — Кт 745). Як на мою думку, у даній ситуації Вам необхідно визначитися з сумами та послідовністю операцій. Адже кожен варіант може потребувати різного документального відображення. Потрібно розглядати дане питання через призму кінцевої операції з даним основним засобом.
Враховуючи брак володіння інформацією по даному питанню, вибачте, якщо певні мої припущення щодо бухгалтерських записів не підходять до Вашої ситуації. Дякую за запитання.
Доброго дня! Купили валюту 13.04.2020 по курсу 29,5606 15.04.2020 перерахували аванс за основний засіб курс 29,7081 При цьому виникла курсова різниця. На якому рахунку відобразити курсову різницю 714 чи 744?
Анно, виникатимуть курсові різниці, які потрібно облікувати на 714 рахунку. При правильному налаштуванні довідників та регістрів та послідовному створенні, проведенні документів в програмі 1С, ця операції (розрахунок суми та облік на рах. 714) виконається автоматично. Якщо ви перерахували постачальнику інвалюту як попередню оплату, то в подальшому (на дату балансу або на дату отримання ОЗ) курсові різниці в обліку не виникають. Адже заборгованість постачальника – стаття немонетарна (він винен вам товар, а не гроші).
Дякую за запитання.
Підприємство отримало від нерезидента товар безоплатно. Товар розмитнений по справедливій вартості і в подальшому планується його продаж . Як відобразити дану операцію в 1С. Заборгованність перед нерезидентом за дану поставку -0 .
Наталіє, дану операцію можна відобразити через документ "Оприбуткування товарів" з видом операції "Устаткування".
Дякую за запитання.
Якщо підприємство імпортувало основний засіб, то курсові різниці будуть неоперційними?
Анно, для того, щоб правильно відповісти на Ваше запитання потрібно розуміти чи є для компанії, яку Ви представляєте, операція з купівлі ОЗ операційною чи можливо фінансовою або інвестиційною діяльністю. Якщо КР пов’язані з фінансовою, інвестиційною чи іншою діяльністю, їх вважають неопераційними і відображають на субрахунках 744 «Дохід від неопераційної курсової різниці» та 974 «Втрати від неопераційних курсових різниць».
КР, які виникають щодо інвалюти та операцій операційної діяльності, відображають на субрахунках 714 «Дохід від операційної курсової різниці» та 945 «Втрати від операційної курсової різниці».
Дякую за запитання.
