Оподаткування зарплати: правильність утримання ПДФО та військового збору
Ні,. так я робиться зараз - не вірно. Ваше друге припущення - вірне. з працвника утримується лише 5%, а 13% спалчує підприємство за свій рахунок, при цьому ця сума не включється в дохід працівника.
Наприклад: зарплата 22000. Утримано 5% ПДФО,. 5% військового збору, на руки працівник отримає 19800, підприємство спалтить додатково ПДФО 2 860, в додатку 4ДФ зазначається: дохід 22000, ПДФО 3960, ВЗ 1100
Згідно ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 170.14-1.5. У разі якщо податковий агент - резидент Дія Сіті у відповідний календарний місяць не відповідав вимогам, визначеним пунктами 2 і 3 частини першої статті 5 Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" (крім випадків, зазначених в абзаці першому підпункту 170.14-1.6 цього пункту), такий податковий агент зобов’язаний у межах податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску самостійно нарахувати податок за ставкою, встановленою пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, щодо доходів спеціалістів резидента Дія Сіті, передбачених підпунктами "а" і "б" підпункту 170.14-1.2 цього пункту, що були нараховані (виплачені) протягом такого календарного місяця, та за власний рахунок сплатити (перерахувати) до подання податкового розрахунку податок до бюджету за вирахуванням податку, що був сплачений (перерахований) до бюджету з таких доходів.
При цьому сума такого сплаченого (перерахованого) податку податковим агентом не включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу спеціалістів резидента Дія Сіті.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


