Як підтвердити витрати на рекламу та оподаткування нерезидента
1.Для складання податкової накладної факт постачання підтверджується документом оплати (у даному випадку — виписка з карткового рахунку).
ПКУ 208.5-1. Документом, що підтверджує факт постачання електронних послуг нерезидентом, є будь-який документ, що підтверджує факт оплати вартості таких послуг, у тому числі надісланий в електронній формі засобами електронного зв’язку.
Щодо підтвердження змісту таких послуг, з огляду на те, що іноземні постачальники електронних послуг не видають актів наданих послуг у звичному розумінні, підтвердженням слугує будь-який документ, який може бути сформований в особистому кабінеті користувача платформи. Згідно з листом 2584/6/99-99-15-01-01-15/ІПК від 13.06.2018 це можуть бути: "Отже, у випадку придбання юридичною особою послуг на вітчизняному чи іноземному інтернет-сайті з оплатою їх за допомогою електронного платіжного засобу для підтвердження витрачання коштів необхідно надати виписку банку, яким випущено вказаний електронний платіжний засіб, а також відповідний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон тощо, який наданий продавцем (виконавцем, постачальником) послуги та/або товару."
У випадку з Facebook це може бути роздрук квитанції з розділу "Білінг".
Оплата з корпоративної картки не потребує авансового звіту згідно з п. 170.9.4 ПКУ, звіт може бути наданий у довільній формі або взагалі можна обійтися без звіту як такого, підтвердженням буде банківська виписка та документ, що підтверджує зміст витрат. У разі відсутності квитанції, підтвердженням можуть слугувати інші докази: скріншоти з рекламних повідомлень, інші відомості з особистого аккаунту, що підтверджують факт рекламування.
2. Так, нараховувати ПДВ потрібно. Послуги реклами, надані нерезидентом, є електронними послугами, місце постачання яких знаходиться в Україні згідно з п. 186.3 ПКУ, тому складається податкова накладна згідно з пп. 208.2 ПКУ.
3. Податок з доходів нерезидента сплачувати не потрібно. Підпункт 141.4.1 підпункт "к" ПКУ.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи зберігається податкова пільга на дітей до 2026 року
Терміни подання трудових книжок до Пенсійного фонду України
Як правильно заповнити 5-ПРРО для найманого працівника ФОП
Сплата МПЗ ФОП: рахунок громади чи обидві території
Відображення земельних ділянок у розрахунку МПЗ для ФОП
Обов'язки ФОП: звітність та ЄСВ за 2025 рік
Право на включення витрат оренди за минулі періоди 2026 року
Як вказати зміни в статусі ФОП у звітності
Вплив повернення добрив на розрахунок частки С/Г 75%
Зменшення МПЗ 2025 року на суму сплаченого податку 2024 року
Вплив бронювання керівника на статус критичності господарства
Голова ФГ заброньований як бенецифіар. Чи впливає …


