Заголовок тимчасово відсутній
На нашу думку, в цій ситуації українська компанія та іноземна компанія є пов`язаними особами за визначенням п. 14.1.159 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=4101#n256).
Якщо ці компанії працюють між собою (постачають товари послуги в будь-який бік), то можуь виникнути контрольовані операції, якщо будуть дотримані вартістні критерії з ст. 39 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=4101#n1031):
"39.2.1.7. Господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні) і 39.2.1.5 цього підпункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік..."
Тоді Вам прийдеться подавати Звіт про контрольовані операції до 01 жовтня року, наступного за звітним.
І якщо ціни в цих операціях не будуть відповідати цінам за правилом "витягнутої руки", то можливі коригування фінрезультату на збільшення за правилами п. 140.5.1, 140.5.2 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=4101#n10713).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оподаткування доходів ФОП за актами виконаних робіт у 2026 році
ПДВ при постачанні рекламних матеріалів за грантовим проєктом
України". В договорі продукція відвантажується без ПДВ за рахунок гранту. Підкажіть, будь ласка, як я повинна…
Заповнення Додатку 5 при зміні коду професії працівника
Чи потрібно ФОП 3 групи подавати декларацію без прибутку
Як правильно заповнити податкову накладну за нульовою ставкою ПДВ
Податкові наслідки фінансової допомоги неприбутковим організаціям для благодійників
Ми — юридична особа, платник ПДВ на загальних підставах, плануємо надати добровільну фінансову допомогу на безповоротній основі неприбутковій організації, яка включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Просимо роз’яснити:
* які податкові…
Процедура розірвання договору оренди та продажу транспортного засобу
Заповнення графи місцезнаходження об'єкта в формі 20-ОПП
Вказівка адреси в формі 20-ОПП для транспортних засобів
Чи потрібна податкова накладна для доходів від іноземних послуг
Зарахування зарплати при неповному місяці роботи: нюанси та питання
Виправлення помилок у декларації з ПДВ: уточнюючий розрахунок
Допоможіть, будь ласка, розібратись.
За березень подано декларацію з ПДВ:
колонка А колонка Б мало б бути
рядок 6.1 2 274,00 1 008,00 455,00
рядок 13.1 2 274,00 1 008,00 455,00
тобто, помилка в ПДВ.
Як тепер в уточнюючому…
Чи потрібні довідки про зарплату для нарахування лікарняних
Перехід до малих підприємств: резерви відпусток та звітність
Резерв відпусток
1. За минулі періоди робимо проводку через 44 рахунок станом на 01.01.2026р.?
2. на дату балансу(квартальна звітність) 31.03.2026 перераховуємо резерв відпусток?
3. Які первинні документи…

