Заголовок тимчасово відсутній
ФОП може сформувати в Дії або на порталі ПФУ Довідку ОК-5 чи ОК-7.
Довідка ОК-7 містить відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (у межах максимальної величини) та страховий стаж за період із 2011 року. В основному використовується для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги з безробіття тощо. Довідку видає Пенсійний фонд України.
В цій Довідці Ви побачите суму нарахованої зарплати за місяць, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, та страховий стаж. Якщо роботодавець за місяць сплатив за Вас ЄСВ у сумі не менше мінімального розміру, то Ви побачите "Так"- тобто цей місяць повністю зарахований у страховий стаж і Вам як ФОП сплачувати ЄСВ вже не потрібно.
ФОП, який має основне місце роботи, і за нього роботодавець сплачує ЄСВ не менше мінімального розміру- звільнений від сплати ЄСВ "за себе" як ФОП.
Відповідно до ч.6 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17/ed20230801#n57 відповідно до якої всі ФОП- як на спрощеній системі оподаткування, так і на загальній системі оподаткування, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Згідно роз'яснень податкової, а саме- ІПК від 01.11.2021 р. N 4139/ІПК/99-00-04-03-03-06- якщо ФОП має основне місце роботи і роботодавець сплачує за нього ЄСВ у розмірі не нижче мінімального, то ФОП добровільно сплачувати ЄСВ «за себе» не може, це не передбачено чинним законодавством. ФОП може сплачувати ЄСВ за себе тільки за ті місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок у розмірі менше мінімального страхового внеску.Якщо ж ФОП сплачував все ж таки ЄСВ за себе, то ці кошти вважаються помилково або надміру сплаченими.
Висновок: якщо роботодавцем за ФОП- як за найманого працівника- сплачується ЄСВ не менше мінімального, то ФОП ЄСВ "за себе" не сплачує.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Чи потрібно заповнювати рядок про місце зберігання авто
Є відповідь АІ
Врахування збитків минулого кварталу при подачі декларації
Звітність неприбуткових організацій при авансових платежах за послуги
Є відповідь АІ
Помилка при заповненні податкового розрахунку у графі 06
Є відповідь АІ
Звільнення від транспортного податку для сімей з трьома дітьми
«легкові автомобілі, придбані для використання сім’ями, в яких виховуються троє і більше дітей».
Прошу…
Є відповідь АІ
Податкова різниця при виплаті штрафів нерезидентам: важливі нюанси
Є відповідь АІ
Як правильно розрахувати невикористану відпустку та зарплату
Документи для введення в експлуатацію основних засобів в 1С
Облік генератора та витрат пального для ТОВ платника ПДВ
Чи може директор делегувати право підпису бухгалтеру
Заява на податкові канікули: терміни та умови для ФОП 2 групи
Є відповідь АІ
Чи можливе звільнення на основі згоди сторін 31.08.26
Є відповідь АІ
Перерахування орендної плати фізичній особі: нюанси та документи
Чи потрібно брати відпустку за основним місцем роботи суміснику
Є відповідь АІ
Нарахування лікарняного та компенсації при смерті працівниці
Документи для списання ноутбука гіг-спеціаліста після знищення
Є відповідь АІ
Виправлення звітності ФОП: нова юрадреса та податкові нюанси
Є відповідь АІ
Повернення подарункового сертифікату: права покупця та обов'язки ФОП
Є відповідь АІ
Не отримала підтвердження Розрахунку ЄСВ за 2 квартал. Чому
Є відповідь АІ
Правила нарахування зарплати заброньованим працівникам у різних містах
Чи маємо право з 01.09.2026 нараховувати зарплату 2,5 МЗП заброньованим працівникам, які фактично працюють у Харкові та Дергачах, і чи обов'язково платити…


