Заголовок тимчасово відсутній
Співробітник знаходиться у відрядженні за кордоном на протязі року, кожні 2 місяці подовжує його наказом. В січні працівник повернувся в Україну, але за власний рахунок, бо не планував оформлювати відпустку, тому відміток в паспорті про перетин кордону немає, переліт компанія не оплачувала. Але відділ кадрів в табелі робочого часу відображає відпустку.
Питання:
Чи можна не звітуватися людині за даних обставин, враховуючи відсутність підтверджуючих документів про перетин кордону?
Чи можна відзвітуватись в наступну заплановану офіційну поїздку? Бо нею планується завершити відрядження та перейти на дистанційний режим роботи з іншої країни
Звітування про водиться по відрядженню чи інших підставах для підзвіту
Законодавчо не встановлено граничний термін відрядження. В постанові КМУ від 02.02. 2011 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/98-2011-%D0%BF#Text строк відрядження за (кордон - 60 календарних днів, крім випадків, зазначених в абзацах 2-18 п. 6 монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, не повинен перевищувати строк будівництва об'єктів).
По відрядженню працівник має звітувати із підтвердними документами. Якщо останні відсутні, а роботодавець компенсує понесені витрати, то виникає допблаго з метою оподаткування. Якщо роботодавець не компенсував витрати на проїзд, оподаткування не виникає.
По запитанню – в табелі обліку робочого часу - відпустка. В такому разі не про яке відрядження мова не ідеться. Відповідно і звітувати в наступний приїзд не прийдеться.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Бухгалтерські проводки для благодійного ремонту складу після війни
Запит щодо наказу та заяви на благодійну допомогу 4240
Виплата лікарняних у січні: наслідки та можливі порушення
Ситуація з лікарняними: терміни, заборгованість та фінансовий баланс
29.12.25 буде видано наказ про призначення виплати лікарняних …
Збільшення окладу: як правильно врахувати нову мінімалку
Роз’яснення щодо документації для кур'єрських доставок Нової пошти
Перехід на загальну систему: оформлення договорів та документів
Помилка у заповненні уточненої декларації з податку на прибуток
Звільнення з основної роботи: чи потрібно повідомляти про сумісництво
Виправлення помилок у декларації ФОП перед закриттям діяльності
Чи може стартап перейти на податок на виведений капітал
Право на соціальну відпустку при звільненні: важливі нюанси та документи
Розрахунок ЄСВ для працівника за сумісництвом: нові нюанси
Розрахунок середньої: врахування премій та обмеження суми
Правильне заповнення ПДВ для послуг культурно-масових заходів
Оподаткування комісій за овердрафт для резидентів Дія Сіті
Перехід ФОП на ПДВ: виписка податкових накладних у 2026 році
Оподаткування орендної плати в резидентів Дія сіті: нюанси
Обов'язкові процедури річного перерахунку ПДФО, ВЗ та ЄСВ
Підкажіть, будь ласка, які процедури в кінці року є обов'язковими …

