Заголовок тимчасово відсутній
Директор був у відрядженні (Львів-Харків) 3 дні (27-29.01.2025), при цьому підтверджуючих документів на витрати не має, їхав своїм авто і готель оплатив сам. Чи має право на існування таке відрядження в принципі, тобто рахувати лише добові у відрядженні, без відшкодування витрат на проживання і проїзд? І чи можна таке відрядження зараз нарахувати? Зарплата за січень виплачена 31.01.2025 як за звичайні робочі дні.
Дякую
Це бездокументарне відрядження
Будь-яке відрядження починається із наказу. Можливо скеровувати у відрядження на авто працівника. Але для цього має бути заява працівника. В такому разі про відрядження на авто працівника зазначається в наказі про відрядження .
Варіанти проїзду та проживання узгоджуються сторонами (адміністрація роботодавця та працівник). Відряджений може дійсно самостійно оплатити проживання. Але роботодавець має обов’язок компенсувати понесені витрати (ст.121 КЗпП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n719 ). Підстава для компенсації – звітування із наданням підтвердних документів (рахунок готелю фіскальний чек).
Якщо працівника скеровано у відрядження , є підтвердження проїзду (подорожній лист, чеки на пальне), то роботодавець має компенсувати понесені витрати, але з ПДФО/ВЗ.
Якщо по відрядженню не буде жодного документа (проїзд, проживання), то добові будуть оподатковуватися ПДФО/ВЗ. Адже за пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 підтвердженням відрядження є наказ і один чи декілька підтвердних документів.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Виплата зарплати військовослужбовцю під час хвороби: що знати
Питання щодо сплати НДФЛ за фактичною адресою орендованих авто
Облік ПДВ при ремонті авто: дати, коди та нюанси
Курсові різниці при списанні незакритого авансу покупця на прибуток
Доплата ЄСВ для працівника з інвалідністю: нюанси та ставки
Неоднозначні курсові різниці при валютних операціях ЗЕД в бухгалтерії
Помилкова реєстрація податкових накладних: як вирішити проблему
Нарахування дивідендів нерезиденту: бухгалтерський облік та податкові нюанси
Проблеми з лікарняним: донарахування до мінімалки та ЄСВ у березні
Помилки в ПДФО: як виправити та куди звітувати
Зміни підвищуючих коефіцієнтів: необхідність наказу чи достатньо пункту
Виплата дивідендів: кілька протоколів чи один на всю суму
Правила звільнення за сумісництвом при збереженні основної посади



