Заголовок тимчасово відсутній
Ні, не можете.
Для участі в розрахунку чистого доходу витрати ФОП на ЗС мають бути: 1. Пов'язані з господарською діяльністю підприємця та бути в переліку п. 177.4 ПКУ. 2. Безпосередньо пов’язані з отриманням доходів. 3. Повинні бути фактично сплачені. 4. Документально підтверджені первинними документами. 5. Товари повинні бути поставлені, а послуги повинні бути отримані.
Тому, якщо ФОП отримав товари від постачальника у жовтні під час перебування на ЗС і отримав дохід від реалізації таких товарів також у жовтні, а сплатив за такі товари постачальнику у листопаді, коли ФОП перебував на ЄП, то ФОП не може віднести вартість отриманих товарів до витрат на ЗС, оскільки на дату їх реалізації ФОП не оплатив за придбання цих товарів.
У ФОП на ЗС дохід та витрати виникають за касовим методом, тобто на дату отримання доходу на рахунок ФОП і на дату оплати за витрати.
Оскільки ФОП оплатив за ці товари у листопаді, коли він перебував на ЄП, то він не може включити до витрат на ЗС оплату за такі товари, оскільки це є витрати на ЄП.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


