Заголовок тимчасово відсутній
Чи могли б ми в заяві вказати, що хочемо стати платниками в 01/01/25р.?
Якщо Ви перейшли ліміт 1000000 грн. в листопаді 2024 року, то потрібно було подати заяву ф.№ 1-ПДВ не пізніше 10/12/24 р. Дата 01/01/25 р., як Ви пропонуєте, ніяк не піддходить.
Це випливає з п.183.2 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4409 ): « у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу»
. Тобто порушення строків подання заяви має місце. Відповідно є ризик того, що при перевірки податкова може самостійно визначити податкові зобов’язання з ПДВ орієнтовно з 13.12.24 р. по 23.12.24 р. включно без нарахування податкового кредиту та також нарахувати штрафні санкції згідно з п.123.1 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n2416 ) в розмірі 10% суми ПДВ. Якщо в цей період (з 13 по 23/12/24 р.) відбувалися відвантаження як перші події – доцільно домовитися з покупцями стосовно виправлення документів на інші дати (з 01 по 12 грудня включно).
При визначення першої події, тобто дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ (це починаючи з 24.12.24 р.), слід мати на увазі роз’яснення ДПС України: « …якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія відбулася після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, за умови, що такий платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов’язання.
Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то у разі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку» (категорія ЗІР 101.06 відповідь на питання « Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ у платника податку, у разі коли перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації таким платником?», посилання на повний текст: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=40134 ).
Отже у Вашому випадку слід відслідковувати перші події (або надходження коштів на п/рахунок (п.п.187.1 «а» ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n2416 ) або відвантаження товару/надання послуги (п.п.187.1 «б» ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n2416 )) за операціями починаючи з 24.12.24 року.
Щодо подання першої декларації з ПДВ – у Вашому випадку це буде декларація за січень 2025 року, але за період з 24.12.24 р. по 31.01.25 р. Це випливає з п.п.202.1 «а» ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n5121 ): «якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця». Подаєте не пізніше 20/02/25 р. (п.203.1 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n5130 ).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Узгодження назв посад з класифікатором професій на підприємстві
Правила виписки РК при зміні ціни товару після реалізації
Коли звільняти працівника без зазначення дати у заяві
Облік дропшиппінгу: рахунки та нюанси співпраці з видавництвом
Повернення коштів: як обробити різницю в 12 копійок
Чи можливе звільнення матері трьох дітей за власним бажанням
Ризики податкових перевірок при дистанційному навчанні у школі
Облік витрат на виготовлення котелень: як правильно оформити
Правильне виписування податкових накладних за різними варіантами
Як вірно виписати ПН одному контрагенту по одному договору?
14.05 - аванс 1000 000грн
20.05. - відвантаження 1 200 000грн
20.05 - відвантаження 380 000грн
20.05 - відвантаження 400 000грн
20.05 оплата 700 000грн
1 варіант…
Чи потрібно звітувати про інвалідів, якщо квота дотримана
Продаж і передача обладнання неприбутковими організаціями: податкові наслідки
Відображення штрафу та податків на витратах підприємства правильно
Питання щодо сплати податків після продажу нерухомості та землі
Чи потрібно індексувати зарплату після останнього підвищення окладів
Списання залишку авансового платежу як сумнівного боргу: нюанси
Чи зобов'язаний роботодавець оцифровувати трудову книжку працівника
Податкові наслідки для покупця після переходу постачальника на спрощенку
Передача гуманітарної допомоги: чи можна вказати благодійну
Благодійний фонд отримав гуманітарну допомогу( перетин кордону). Тепер хоче передати її Національній Поліції України. Підкажіть, чи може в актах приймання-передачі вказувати не гуманітарна допомога, а благодійна…

