Лектор відеокурсу
-
Антон Спірідонов
Кандидат PHD з комп'ютерних наук. CO-Founder + CEO компанії GoodWIll tech. CO-Founder NEO бухгалтерія та керівник диджитал практики Crowe Mikhailenko
Про що дізнаєтесь?
- Штучний інтелект: основні напрями, як використовувати бухгалтеру в щоденній роботі
- ШІ: базові інструменти, основні провайдери та їх особливості, як правильно формувати запити та створення AI-асистента
- Застосування ШІ в бухгалтерії та фінансах: проведення аналізу, прогнозування, оцінка ризиків, складання звітів, автоматизація
Слухати чи завантажити аудіозапис
Текстове розшифрування відео
Розглянемо інструменти, які максимально спростять життя та зроблять завдання простішими й цікавішими. Буде розглянуто можливості роботи із зустрічами, їх записами та підсумками, а також роботу з генеративними моделями, такими як генерація зображень, відео та презентацій.
Зараз існує велика кількість таких інструментів в інтернеті. Будуть розглянуті основні принципи роботи кожної з цих систем, а в закріплених матеріалах до уроку буде додано перелік популярних інструментів, які можуть бути взаємозамінними. Вони є як безкоштовні, так і платні, але принцип роботи у них усіх однаковий: вони генерують контент, елементи, які можуть допомагати спростити життя.
Почнемо з інструменту, який дозволяє робити записи зустрічей, та асистентів, які можуть записувати відеозустрічі, текстові зустрічі, транскрибувати та робити нотатки після кожної зустрічі, як онлайн, так і офлайн. Розглянемо український продукт SEMBLY, хоча таких продуктів зараз досить багато. Інтерфейс зазвичай виглядає приблизно однаково. Є можливість підключення до персонального календаря. Після підключення календаря асистент заздалегідь знає всі зустрічі, заплановані на наступний період. Після кожної зустрічі він зберігає її в окремій папці або окремим записом.
У SEMBLY можна бачити коротке резюме зустрічі, яке генерується автоматично. Воно може бути згенеровано за різними статусами або типами зустрічі, наприклад, тижневий статус, статус продажів, демо, робота аналітика, просто робоча зустріч. Також зберігається інформація про завдання, які озвучувалися на зустрічі, і їх можна поширювати з командою, робити загальнодоступними, автоматично генеруючи додатковий контроль над завданнями, обговорюваними з командою. Для менеджерів дуже корисною є функція перегляду коротких пунктів, заміток про зустріч, як окремо, так і за циклом. Інформація про зустріч – це повна транскрипція, яку можна бачити. Також по таймлайну відображається інформація про розмову, де були якісь помітки з точки зору інтонаційної інформації, додаткові пункти, які можна налаштувати у своєму профілі.
Для запуску можливості запису можна навіть запустити запис зустрічі, яка відбувається прямо зараз, і, наприклад, у кабінеті поставити мікрофон і записувати офлайн-зустрічі. Таким чином, жодна зустріч не буде пропущена, і кожен член команди може знати, що відбувалося на певних планірках, зборах, і які завдання є. Також є можливість розділяти інформацію за командами, створювати команди і таким чином надавати доступ до певних зустрічей або елементів завдань безпосередньо всім членам команди. Коли з'являється завдання, воно автоматично розділяється за командами. Є можливість підключати календар, включати або виключати певних людей, яким ми хочемо або не хочемо надавати доступ до наших зустрічей. Може бути підключено декілька календарів, як від Google, так і Outlook, або окремі нестандартизовані календарі, якими ви користуєтеся додатково.
Основні функції асистентів із запису зустрічей: транскрипція, нотифікація завдань, які треба виконати. Додатковою функцією може бути написання фолоуапів за результатами зустрічі. Після формування інформації можна завантажити транскрипцію і за допомогою будь-якої лінгвістичної моделі написати короткий фолоуап. Наприклад, "Напиши короткий фолоуап для команди після зустрічі, яка транскрибована і долучена сюди файлом". Можна писати короткі фолоуапи та персоналізовані відповіді для кожного члена команди, присутнього на зустрічі.
Перейдемо до іншого інструменту – системи генерації зображень або відео. Вони чудово підходять для роботи з контентом, генерації презентаційних матеріалів, реклами, відео. Для цього можна використовувати різноманітні інструменти. Розглянемо інструмент "Sora", випущений тими ж виробниками, що й ChatGPT, компанією OpenAI. Можна бачити інформацію, яка вже кимось була згенерована, і її або перевикористати, або взяти як референс. У нижньому меню, як і в ChatGPT, можна написати запит для генерації медіаконтенту (зображення або відео).
Спробуємо згенерувати відео. Вибравши тип, можна вибрати формат, якість, час генерації та кількість варіантів. Наприклад, запит: "Згенеруй роботу бухгалтера майбутнього з використанням новітніх технологій у стилі реалізм". Система приймає завдання в роботу. Поки вона обробляє, можна погратися фільтрами і подивитися референси на різні тематики, які генерують люди. Важливо зазначити, що є додаткові налаштування, зокрема інформація про нас, наш email, тема та можливість публікації інформації у загальнодоступному полі. Якщо ви не хочете, щоб ваша інформація публікувалася, зверніть увагу на ці параметри. Після генерації зображень, з ними можна взаємодіяти, змінювати промт, додавати додаткову інформацію чи регулювати відео, щоб воно було максимально підходящим. Таким же чином генеруються і зображення. Це корисно для створення презентаційних матеріалів, матеріалів для рекламних постів або для маркетингової історії.
Перейдемо до наступного рівня генерації – генерації презентацій. Для цього також є декілька сервісів, які будуть додані до уроку. Розглянемо один із найтоповіших систем – "Gamma". На прикладі того, як багато викладачів готуються до презентацій або лекцій, можна взяти лінгвістичну модель і попросити її згенерувати план презентації. Наприклад: "Привіт. Ти викладач у вищому навчальному закладі, і тобі треба для студентів першого курсу підготувати презентацію на 10 слайдів про інформацію про штучний інтелект. Підготуй, будь ласка, лаконічно презентацію на цю тему". Штучний інтелект підготує короткий опис цієї презентації. Після цього можна її вичитати і зрозуміти, що все підходить, або підправити інформацію. Це не виключає того, що людина повинна писати презентацію самостійно, але значно скорочує перший когнітивний крок – почати писати презентацію.
Після генерації презентації та її плану, можна перейти в застосунок "Gamma" і натиснути "Створити презентацію". Презентацію можна створювати двома типами: або ввести текст як конспект, або згенерувати презентацію на підставі конкретної теми. Система автоматично постарається підібрати тему слайдів, які будуть цікаві. Можна вибрати, як вона буде комплектувати інформацію: створити інформацію, взяти її як є, підсумувати текст і зробити його більш лаконічним, або зберегти текст без змін. Далі переходимо до попереднього перегляду. Система розділить презентацію на слайди. Для коректного розділення конспекту на слайди, не забувайте ставити три крапки між кожним топом для слайдів.
Можна вибрати як система обробить інформацію: зробити її детальною, розширити або зменшити інформацію, або залишити її приблизно однаковою. Вибирається мова, як будуть підібрані зображення та візуалізація для кожної презентації. Можна додати додаткові інструкції, якщо вони необхідні, наприклад, використовувати тільки певні стилі презентації або якось її долучити, щоб вона була максимально красивою. Далі можна вибрати тему презентації. Їх тут досить багато, але за необхідності можна завантажити свою. Після натискання "Згенерувати" система починає генерувати презентацію за планом. Вона підбирає зображення, розбивку та форматування слайду таким чином, щоб це було максимально красиво і виглядало досить якісно, оскільки сама презентація генерується за кілька хвилин.
Таким інструментом дуже зручно робити швидкі презентації саме для верстки, тому що найбільший час підготовки до лекцій займає формування та генерація презентації з точки зору розміщення та візуального оформлення, ніж написання додаткового матеріалу. Можна додавати додаткові слайди, як у ручному режимі, використовуючи шаблони, так і генерувати додаткові слайди за допомогою штучного інтелекту. Можна вибирати або генерувати додаткові картинки і таким чином доводити презентацію до ідеального вигляду. Після завершення роботи з презентацією, її можна експортувати у зручному форматі: PDF, PowerPoint, Google презентації або PNG зображення.
4.9(30)
Оновлений формат навчання! Як дивитись, слухати або читати всі уроки?
4.9(30)
5(32)
Урок 1. Що таке ШІ простими словами. Історія та сучасний стан розвитку ШІ
Антон Спірідонов
5(32)
5(27)
Урок 2. Основні напрями ШІ, що застосовуються у фінансах і бухгалтерії
Антон Спірідонов
5(27)
4.9(23)
Урок 3. Можливості ШІ у щоденній роботі
Антон Спірідонов
4.9(23)
5(12)
Урок 1. Огляд базових інструментів. Робота з інструментами для онлайн-зустрічей і нотаток: генерація зображень, презентацій, відео
Антон Спірідонов
5(12)
5(8)
Урок 2. Огляд великих логістичних моделей. З чого почати
Антон Спірідонов
5(8)
5(7)
Урок 3. Основні провайдери (ChatGPT, Gemini, Claude) та їхні особливості
Антон Спірідонов
5(7)
5(5)
Урок 4. Порівняння платних і безкоштовних сервісів
Антон Спірідонов
5(5)
5(4)
Урок 5. Основи формування ефективних запитів (Промтів)
Антон Спірідонов
5(4)
5(5)
Урок 6. Створення простого AI-асистента
Антон Спірідонов
5(5)
5(2)
Урок 1. Використання ChatGPT для генерації звітів і відповідей
Антон Спірідонов
5(2)
5(1)
Урок 2. Аналіз фінансових показників за допомогою ШІ
Антон Спірідонов
5(1)
5(1)
Урок 3. Прогнозування грошового потоку (cash flow)
Антон Спірідонов
5(1)
5(1)
Урок 4. Підтримка стратегічного планування
Антон Спірідонов
5(1)
Вихід модулів: 9 вересня 2025
- Модуль 4. | Робота з первинною документацією та системи підтримки прийняття рішень
Урок 1. Автоматизація обробки первинних документів (рахунки, накладні, договори).
Урок 2. Основи систем підтримки рішень на базі ШІ.
Урок 3. Зниження помилок і підвищення точності.
- Модуль 5. | Безпека та етика при використанні ШІ
Урок 1. Основи безпеки при роботі з AI-інструментами.
Урок 2. Захист конфіденційних даних.
Урок 3. Етичні питання застосування ШІ у бухгалтерії.
- Модуль 6. | Технології гіперавтоматизації в фінансах і бухгалтерії
Урок 1. Вступ до RPA (роботизована автоматизація процесів).
Урок 2. Приклади успішних кейсів RPA.
Урок 3. Agentic AI — нові можливості.
Урок 4. Виявлення процесів для автоматизації.
- Модуль 7. | Аналіз та оптимізація бізнес-процесів для інтеграції ШІ
Урок 1. Основи аналізу та оптимізації бізнес-процесів.
Урок 2. Візуалізація (картування) процесів.
Урок 3. Виявлення точок для інтеграції ШІ.
Урок 4. Планування та управління проєктами.
Урок 5. Метрики ефективності.