Слухати чи завантажити аудіозапис
Розглянемо приклад, в якому ФОП перебував на загальній системі оподаткування і припинив підприємницьку діяльність у квітні 2025 року.
Відповідно до абз. 3 п. 177.11 ПКУ ліквідаційні податкові майнові декларації подають протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, в якому була припинена підприємницька діяльність.
Отже, у разі припинення діяльності в квітні 2025 року ФОП на загальній системі, повинен подати ліквідаційну декларацію до 20 травня 2025 року.
Нагадаємо, що наказом від 26.02.2025 №119 Мінфін вніс зміни до податкової декларації про майновий стан і доходи. Зміни стосуються авансових внесків для ФОПів, ставок військового збору, мінімального податкового зобов’язання та оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній. Оновлена декларація про майновий стан і доходи чинна з 15 квітня 2025 року.
Оскільки наразі в ДПС відсутня інформація про терміни, в які з'явиться нова форма майнової декларації в Електронному кабінеті (ЕК), то рекомендуємо подавати ліквідаційну звітність за формою F0100214, яка буде в ЕК на час подання звітності. Це убереже вас від штрафних санкцій – 340 грн за п. 120.1 ПКУ за несвоєчасне подання декларації.
Ліквідаційна декларація створюється в періоді «Квітень 2025» за ідентифікатором форми F0100214. У складі декларації подаються Додатки ЄСВ 1 та Додаток Ф2.
Що стосується її заповнення, то у частині «тип декларації» необхідно вибрати «звітна».
В полі 2 зазначаємо Звітний податковий період - 2025, в полі 2.1 – зазначаємо місяць – 4.
Далі заповнюється реєстраційний номер облікової картки платника та адреса – де був зареєстрований ФОП.
В полі 8 ставимо відмітку напроти «особа, стосовно якої проведено реєстрацію припинення підприємницької діяльності».
Поле 9 заповнюється тільки у разі, якщо ліквідаційну декларацію буде подавати уповноважена особа ФОП, а не сам він особисто. Далі, починаючи з 10 рядка заповнюємо ті доходи, які ФОП отримував під час здійснення підприємницької діяльності.
Заповнюємо Додаток ЄСВ 1, який обов’язково подається у складі ліквідаційної декларації ФОП.
У пунктах 4 та 4.1 Додатку ЄСВ 1 зазначається 2025 рік і місяць – 4.
У п. 5 зазначається дата припинення ФОП, у полі 6 – основний КВЕД, в полі 7 – номер Розрахунку у періоді. В полі 8 – вказується період перебування на загальній системі оподаткування.
У розділі 9 необхідно зазначити Тип форми «після припинення» та у табличній частині зазначається нарахований ЄСВ за січень – квітень 2025 року. Місяці з травня по грудень не заповнюються.
Якщо ФОП не сплачував ЄСВ, то у такому випадку у розділі 9 в графі 2 зазначаємо категорію платника – 5, в графі 5 зазначаємо ставку ЄСВ 22%, а в графах 3, 4, 6 проставляємо нулі. Дані відомості обробляються Пенсійним фондом України.
Зверніть увагу, що ФОП на загальній системі оподаткування, які мають статус пенсіонера або особи з інвалідністю й отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу протягом 12 місяців звітного року, звільняються від подання додатка ЄСВ 1 у складі декларації.
Також до декларації обов’язково подається Додаток Ф2.
Якщо ФОП не отримував доходи, то Додаток Ф2 подається пустим.
Але технічно подати ліквідаційну майнову декларацію можна буде тільки після закінчення місяця, в якому ФОП припинив діяльність. Тому подавайте її після 1 травня, в квітні її не приймуть.
Далі перевіряємо звітність, підписуємо ЕЦП та відправляємо в ДПС.
Після обробки звітності прийде зелена квитанція 2, в якій буде написано Документ прийнято, з датою та реєстраційним номером декларації. Це означає, що ліквідаційна звітність прийнята успішно.
5(1)
Як подати ліквідаційну декларацію ФОП на загальній системі: нова форма з квітня 2025 року
Наталія Кухта
5(1)
У блоці нижче ви можете переглянути відповіді на запитання
Всі відповіді на ваші звернення дивіться в рубриці «Мої консультації»