Ви дізнаєтесь:
- Про штрафні санкції за наявність недостовірних реквізитів в чеку
- Про дії власника РРО у разі зміни назви вулиці
- В чому різниця між «відсутністю реквізиту» і «недоліком реквізиту»
Адреса суб’єкта господарювання – обов’язковий реквізит чека РРО
Згідно з Положенням про форму та зміст рахункових документів № 13 адреса суб’єкта господарювання є одним з обов’язкових реквізитів чека. Важливо звертати увагу на наявність обов’язкових реквізитів в чеку РРО, оскільки Положення № 13 містить доволі «сувору» норму, в якій зазначається, що якщо в чеку РРО немає хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також не дотримана сфера застосування цього чеку, такий документ не приймається як розрахунковий.
Штрафні санкції за недостовірні реквізити в чеку
Варто зазначити, що податківці дуже активно користуються цією тезою, приходячи на фактичні перевірки та перевіряючи чек РРО. Відповідно, відсутність реквізиту трактується як невидача чека, що тягне застосування штрафних санкцій. Розміри штрафів доволі суттєві:
-
100% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше (ст. 17 Закону про РРО);
-
150% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення (ст. 17 Закону про РРО).
Для ФОП на єдиному податку II та III групи за ставкою 5%, а також IV групи, які не торгують товарами «ризикової» групи (підакцизні товари, технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення, ювелірні вироби):
-
25% вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше (п. 15 Прикінцевих положень Закону про РРО);
-
50% вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення (п. 15 Прикінцевих положень Закону про РРО).
Дії власника РРО у разі зміни назви вулиці
Для правильного відображення реквізитів у фіскальних чеках, як зазначають податківці, треба провести звірку, тобто, порівняти адресу і назву господарської одиниці, вказану в реєстраційних документах на РРО, з даними в формі 20-ОПП. Це можна зробити через електронний кабінет, і у разі виявлення розбіжності чи можливо, відсутності даних, до контролюючого органу необхідно подати повідомлення за формою 20-ОПП, та реєстраційні документи на РРО (форма 1-РРО із позначкою «перереєстрація», в якій вказати всі актуальні дані господарської одиниці. При цьому податкова наголошує на поданні правильної інформації щодо типу об’єкта оподаткування.
Таким чином, зміна назви вулиці, є привід для:
-
зміни інформації, міститься є в реєстраційних даних на об’єкт нерухомості;
-
подання повідомлення за формою 20-ОПП (що призведе до зміни інформації, яка міститься у реєстраційних даних РРО).
«Відсутність реквізиту» і «недолік реквізиту»
Якщо сталося так, що в чеку залишилася стара назва вулиці, хоча фактично адреса вже інша, варто звернути увагу на те, що на рівні Верховного суду (постанова ВС від 02.02.2023 у справі № 500/6845/21) є дві позиції щодо поняття реквізитів чека РРО, а саме, є поняття «відсутність реквізиту» і «недолік реквізиту». Відповідно, коли йдеться саме про відсутність реквізиту, то в такому випадку буде застосована норма Положення 13 про відсутність розрахункового документа. А вчасно незмінена адреса – це є недолік реквізиту, а не його відсутність. Тому підстав для застосування штрафних санкцій не повинно бути.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.