Відеоблоги

Мінфін затвердив нові форми ПН/РК, декларації з ПДВ і додатки

Ви дізнаєтесь:

  • Про нові реквізити ПН/РК
  • Про нові рядки декларації з ПДВ та кількість додатків до неї
  • Коли застосовувати нові форми ПН/РК та подавати оновлену декларацію з ПДВ
Оберіть відео для перегляду

5(15)

Оцініть відео:

Мінфін затвердив нові форми ПН/РК, декларації з ПДВ і додатки

00:07:10

Олена Афоніна

5(15)

Оцініть відео:

Ви вже бачили нові форми ПН/РК, декларації з ПДВ та додатків до неї?


Мінфін затвердив зміни до форми ПН/РК та декларації з ПДВ

Мінфін наказом від 09.08.2024 № 400 затвердив нові редакції форм податкових накладних, розрахунків коригування та декларацій з ПДВ з додатками, а також оновив форму уточнюючого розрахунку. Зміни внесені через нові правила експорту агропродукції, і нові форми доведеться використовувати всім платникам.

У вересні ще діятимуть старі форми.


Нові реквізити ПН/РК

Змінами передбачено доповнити форму податкової накладної новими реквізитами. Зокрема:

  1. Інформація про договір-контракт

    Зазначається інформація про договір-контракт, відповідно до якого здійснюється операція з вивезення товарів за межі митної території України, а також реквізити митної декларації за такою операцією.

  2. Ознака «власна сільськогосподарська продукція»

    Ця ознака вказується у разі складання податкової накладної за операцією з постачання на митній території України або вивезення за її межі окремих видів товарів, що є власною сільськогосподарською продукцією та класифікуються за кодами УКТЗЕД, до яких застосовано режим експортного забезпечення. Платники ПДВ зазначатимуть цю ознаку для визначення обсягу власної сільськогосподарської продукції, яку вони виробили самостійно, а також для розмежування її від продукції, придбаної в інших виробників.

Згідно з наказом № 400, ці зміни також внесено до порядку № 1307.

У верхній лівій частині податкової накладної на експорт у відповідному рядку зазначаються дата і номер договору або контракту, на підставі якого здійснюється операція з вивезення товарів за межі митної території України. Якщо операція виконується на основі форвардного контракту, у спеціальному полі робиться позначка «Х». Також зазначаються дата і номер митної декларації.

Це потрібно буде робити всім платникам-експортерам.


Нові рядки декларації ПДВ та уточнюючого розрахунку

Декларацію ПДВ та уточнюючий розрахунок буде доповнено новими рядками, у яких відображатимуться:

  • операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів;

  • інформація про коригування показників за такими операціями.


Кількість та зміст додатків до декларації з ПДВ

Кількість додатків до декларації тепер складатиме шість. Додатки 2 та 3 будуть об’єднані в один – додаток 2. У зв’язку з цим буде змінено порядкові номери додатків: додатки 4, 5, 6 та 7 стануть додатками 3, 4, 5 і 6 відповідно.

В об’єднаному додатку 2 до декларації передбачено застосування оновленої таблиці 1, яка структуровано відображає порядок і хронологію подання платниками податку інформації про розрахунок суми від’ємного значення та суми бюджетного відшкодування. Зокрема:

  • в розрізі звітних податкових періодів, у яких виникло від’ємне значення;

  • за податковими накладними, згрупованими за періодами;

  • з окремим складанням для кожного постачальника товарів і послуг, на підставі яких було сформовано це значення.

Також враховано розрахунки коригування, якщо таке коригування призвело до виникнення від’ємного значення суми, розрахованої згідно з п. 201 ПКУ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню.

Крім того, додаток 2 доповнено новою таблицею 1.1, у якій пропонується зазначати інформацію про розрахунок сум податку за операціями придбання товарів і послуг, що були враховані для погашення податкових зобов’язань, визначених за операціями з експорту окремих видів товарів, за умови фактичної сплати сум податку постачальниками цих товарів і послуг або до Державного бюджету України.

Оновлена форма додатка 2 забезпечить автоматичну перевірку правильності декларування суми від’ємного значення під час електронної камеральної перевірки, що проводиться для перевірки достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування та податку на додану вартість.

Також до форми декларації внесено косметичні правки.


Початок застосування нових форм

Наказ набирає чинності з 1 числа місяця, що настає після місяця його офіційного опублікування. Якщо наказ буде опубліковано у вересні:

  • Нові форми ПН/РК доведеться застосовувати з 1 жовтня.

  • Звітувати з ПДВ за новою формою, відповідно до п. 46.1 ПКУ, потрібно буде за листопад 2024 року.