Ви дізнаєтесь:
- Які підприємства можуть забронювати працівників через портал Дія
- Яких працівників забронювати неможливо
- Як подати заяву на бронювання через портал Дія
- Як перевірити статус працівників після опрацювання заяви
Способи бронювання працівників
Нагадую, що за нормами Порядку №76 можна забронювати працівників двома способами: або це класичний спосіб, тобто подання списків; або електронний спосіб, тобто через «Дію» за нормами Порядку №650. І ось нарешті на порталі «Дія» з'явилася можливість бронювати працівників за посиланням: https://diia.gov.ua/services/bronyuvannya-pracivnikiv. Тобто є вже певна опція безпосередньо подати заяву. При цьому така послуга можлива поки що лише для підприємств, які визначені критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань, ну а також для тих, які визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення. Тобто для двох видів критичності. Ну і якщо закінчився термін дії договору або минув рік з дати визначення компанії критично важливою, то і доступ до послуги бронювання працівників буде автоматично закрито.
Хто не зможе отримати послугу бронювання через портал «Дія»? Звісно це ФОПи та фізичні особи, також юридична особа, яку не включено до Єдиного переліку, юридична особа, в якої закінчився термін дії підстави внесення до Єдиного переліку, ну а також юридична особа, що припинила свою діяльність.
Ну і що ж таке цей Єдиний перелік? Єдиний перелік органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов'язаних – це перелік, куди держпосадовці вносять критично важливі компанії. Ну і звісно компанії з цього переліку, вони зможуть забронювати своїх працівників. Якщо в компанії є наказ визнання її як критично важливою або договір на забезпечення військового формування, але послуга і досі недоступна, то в такому разі компанія має звернутися до відповідного державного органу, який видавав цей документ, і її посадова особа повинна внести інформацію про таку компанію в Єдиний перелік.
Який працівник не може бути заброньований? Звісно це призовник, це виключений або той, хто не перебуває на військовому обліку, або той, хто знятий з військового обліку. Також не може бути заброньований резервіст. Також не може бути заброньований той, хто вже має відстрочку, приміром, відстрочка у зв'язку з навчанням чи відстрочка у зв'язку з інвалідністю, чи відстрочка у зв'язку з тим, що це багатодітний батько. Ну або не можуть звісно бути заброньовані ті працівники, які вже мають бронювання. Тобто для того, щоб забронювати через «Дію», треба чекати на остаточне закінчення терміну дії бронювання. Також не можуть бути заброньовані працівники молодші або старші за 18-60 років, ну і які не працевлаштовані на цьому підприємстві, також щодо яких немає даних в реєстрі «Оберіг».
Алгоритм дій щодо отримання послуги з бронювання через портал Дія
Ну і як же отримати послугу бронювання через «Дію»? На сторінці бронювання працівників треба натиснути «Подати заяву», зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина за допомогою електронного підпису юридичної особи. І обов'язково перевірте чи правильно вказано відомості про компанію та співробітників, ну і вкажіть відомості про керівника. Отже, першим кроком з п'яти, як ви бачите на екрані, будуть безпосередньо відомості про заявника. І далі, після того, як вони будуть вами перевірені й ви натиснете на кнопочку «Далі» система перевірятиме скільки працівників вашого підприємства реально можна забронювати. Далі на наступному кроці звісно треба внести дані про керівника компанії, адже керівник компанії підпише своїм електронним підписом заяву на бронювання через «Дію», ну і нестиме відповідальність за інформацію, яка буде міститися в такій заяві. На наступному кроці буде безпосередньо інформація по працівниках, де ми побачимо скільки всього військовозобов'язаних працівників, далі відсоток заброньованих працівників, далі ліміт на бронювання працівників (в когось він буде 50%, в когось він буде 100%), ну і кількість працівників, яких можна забронювати.
Ну і що робити в тій ситуації, якщо неправильно відображається кількість військовозобов'язаних у компанії? Загалом інформація про таку кількість, вона надходить із реєстру «Оберіг», а також від Пенсійного фонду, і для актуалізації відомості працівників нам треба скористатися порталом електронних послуг Пенсійного фонду, безпосередньо Кабінетом страхувальникам, внести там відповідні відомості про прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого, або переведення на іншу постійну посаду, звільнення, поновлення на роботі, тимчасове припинення/відновлення дії трудового договору. Ну і вже після того, як дані оновляться треба спробувати ще раз подати заяву на бронювання працівників.
Після цього ми вказуємо дані про працівників, яких ми хочемо забронювати. Насправді там дуже мінімальний обсяг даних, які треба зазначити (це прізвище, ім'я, по батькові, дата народження ну й ідентифікаційний код. Отже, це все заноситься в таку невеличку табличку, яку ви бачите на екрані, і для зручності можна завантажити шаблон таблиці та внести всі дані, а після заповнення експортувати їх вже на портал.
Далі. Обов'язково треба перевірити сформовану заяву на правильність у ній даних і підписати електронним підписом. Причому якщо заяву подає уповноважена особа, то заяву обов'язково має підписати керівник підприємства. Ну і заяву вже опрацюють протягом доби, стежте за статусом в особистому кабінеті, повідомлення про результат надійде на електронну пошту та в розділ «Зверніть увагу». Заявник отримає результат бронювання за поданим списком, де буде зазначено статус кожного з працівників: заброньовано, не заброньовано і чому, не підлягає бронюванню. Ну і заброньовані працівники, вони зможуть перевірити статус бронювання у застосунку «Резерв+». Тобто вони автоматично будуть поставлені на спеціальний військовий облік, якісь додаткові повідомлення в ТЦК чи клопотання в ТЦК надсилати звісно не потрібно.
Підсумки
На порталі «Дія» нарешті з'явилася функція бронювання працівників, причому поки що така послуга доступна лише для тих підприємств, які мають критичність для забезпечення потреб населення в особливий період, ну а також тих, які мають критичність для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань. Для того, щоб забронювати працівника треба натиснути на кнопочку «Подати заяву», зареєструватися або авторизуватися в порталі «Дія» за допомогою електронного ключа юридичної особи. Далі перевірити інформацію про працівників, подати інформацію про керівника, внести інформацію про тих працівниках, яких ми хочемо забронювати, сформувати заяву і підписати її. І протягом доби очікувати результат. І у разі позитивного результату працівник отримає дані про бронювання в «Резерв+», ну і при цьому додатково повідомляти в ТЦК про бронювання не потрібно, адже працівник автоматично буде поставлений на спеціальний військовий облік.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.