Відеоблоги

Підсумки тижня 15-19.07.2024

Оберіть тему для перегляду

4.9(22)

Оцініть відео:

В Україні хочуть підвищити податки для ФОП, юросіб та фізосіб

00:03:35

Олена Афоніна

4.9(22)

Оцініть відео:

5(10)

Оцініть відео:

Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

00:01:13

Олена Афоніна

5(10)

Оцініть відео:

5(9)

Оцініть відео:

Пільги з мита і ПДВ на імпорт та нульова ставка екологічного податку

00:00:51

Олена Афоніна

5(9)

Оцініть відео:

5(9)

Оцініть відео:

Ліцензії для бізнесу частково скасували

00:01:31

Олена Афоніна

5(9)

Оцініть відео:

5(9)

Оцініть відео:

Е-бронювання вже в Дії

00:01:10

Олена Афоніна

5(9)

Оцініть відео:

5(10)

Оцініть відео:

До 1 серпня слід повідомити ДПС про е-гаманці

00:01:03

Олена Афоніна

5(10)

Оцініть відео:

4.9(11)

Оцініть відео:

«Е-повернення» – новий сервіс ДПС

00:01:51

Олена Афоніна

4.9(11)

Оцініть відео:

В Україні хочуть підвищити податки для ФОП, юросіб та фізосіб

18 липня КМУ схвалив проєкт змін до державного бюджету на 2024 рік щодо збільшення фінансування сектору безпеки і оборони на 495,3 млрд гривень, а також проєкт змін до Податкового кодексу щодо збільшення до кінця року податкових надходжень від податків на загальну суму 140 млрд грн. Задля цього уряд пропонує підвищити ставки окремих податків і розширити базу оподаткування, а саме:

  • Підвищення ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5,0%.

  • Запровадження військового збору для юросіб на загальній та спрощеній системі оподаткування 1% від доходу.

  • Запровадження військового збору для фізосіб підприємців 1-ї, 2-ї та 4-ї груп у розмірі 5% з двох мінімальних зарплат. У цьому році це буде 710 грн за місяць та 3-ї групи – 1% від доходу. По суті, тепер ФОП 3-ї групи просто буде платити не 5%, а 6% податків.

  • Запровадження військового збору на окремі операції: у розмірі 5% від вартості банківських металів при покупці у банків, у розмірі 5% від доходу з продажу одного об’єкта нерухомості, у розмірі 5% від вартості послуг мобільного зв’язку, у розмірі 15% від вартості авто (крім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю згідно з законодавством).

  • Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці, які реалізують ювелірні вироби, сплачують військовий збір у розмірі 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів.

  • Щомісячна сплата авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним.

  • Оподаткування імпортним ПДВ товарів, вартість яких не перевищує €150. При цьому не будуть оподатковуватися імпортні товари, сумарна вартість яких не перевищує €45, для одного одержувача – фізособи.

Також податковий комітет підтримав Законопроєкт № 9032-1 про внесення змін до ПКУ щодо запровадження акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин. Зокрема, пропонується:

  • віднести до підакцизних товарів води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин;

  • встановити специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою. Платниками податку визначаються виробники та імпортери напоїв. встановлення специфічної ставки акцизного податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою.

Поки що законопроєкт зі змінами до бюджету та податкового кодексу погодив уряд. Для того, аби вони набули чинності, за відповідні законопроєкти ще має проголосувати Верховна Рада. Але ці рішення скоріш за все будуть на порядку денному Ради наприкінці серпня. До того часу засідань у розкладі парламенту не буде – у депутатів буде відпустка. Отже, підвищення податків може відбутися вже восени.

Ми будемо слідкувати за рухом законопроєкту і в разі змін обов’язково повідомлятимемо вас на вебінарах, що проходять на Бухгалтерській Відеоплатформі №1 та ютуб каналі.

До речі, вже 23 липня проведемо онлайн-тренінг «Військовий облік на підприємстві для бухгалтера за 80 хвилин & Революційні зміни в ПКУ: підвищення податків ВЗ, ПнП, ПДВ та ПДФО, зміна умов і ставок». Де будемо розглядати всі заплановані зміни в ПКУ, підвищення податків, зокрема ВЗ, ПнП, ПДВ та ПДФО, зміни умов і нові ставки. А також розберемо, як організувати військовий облік на підприємстві. Реєструйтесь безкоштовно за посиланням.

Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

18 липня Верховна Рада ухвалила Законопроєкт № 11256-2 про підвищення акцизного податку на пальне. Крім того, була ухвалена правка, яка підвищує акциз на газ.

Прийнятий законопроєкт набере чинності з 1 вересня 2024 року. Отже, передбачено поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 1 січня 2028 року. Перехідний етап має розпочатися з 1 вересня 2024 року. І ціна на бензин і дизель вже зросте на 1,66 грн у вересні цього року. На кінцевому етапі з 2028 року акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 літрів, на дизельне пальне – 330 євро за 1000 літрів, а на скраплений газ – 250 євро за 1000 літрів.

Підвищення відбуватиметься у 5 етапів:

  • з 1 вересня 2024 року,

  • з 1 січня 2025 року,

  • з 1 січня 2026 року,

  • з 1 січня 2027 року,

  • з 1 січня 2028 року.

За цей час за підрахунками нардепів 1 літр бензину зросте в ціні на 8 гривень, дизель – на 10,5 гривень, скраплений газ – на 11 гривень.

Пільги з мита і ПДВ на імпорт та нульова ставка екологічного податку

За 16 липня Верховна Рада прийняла низку важливих законопроєктів, зокрема:

  • № 9596 щодо встановлення ставки нуль гривень екологічного податку за викиди двоокису вуглецю для установок, якими здійснюються такі викиди в результаті спалювання біопалива.

  • № 11258 та № 11259 про пільги на ввезення певного обладнання про надання пільг з мита та ПДВ на ввезення на митну територію України обладнання, якого ми потребуємо:

    • електрогенераторне обладнання;

    • обладнання для вітро та сонячної генерації;

    • акумулятори (крім акумуляторів малої потужності);

    • обладнання для протимінної діяльності;

    • обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам.

Коди підібрані таким чином, аби не зашкодити (навпаки допомогти) вітчизняним товаровиробникам.

Ліцензії для бізнесу частково скасували

17 липня Рада прийняла великий дерегуляційний Законопроєкт № 7331 щодо спрощення умов провадження господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану в Україні. Розглянемо основні положення документа.

По-перше, підприємства зможуть отримати право на провадження окремих видів діяльності, подавши до органів ліцензування, дозвільних органів та ЦНАПів декларації про здійснення такої діяльності, без отримання документів дозвільного характеру, отримання яких передбачено законодавством.

Ці декларації діятимуть у період дії військового стану та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано військовий стан, але не менше трьох місяців з дня його припинення чи скасування.

А вже видані ліцензії продовжують строк своєї дії до кінця військового стану, але не менше трьох місяців з дня його припинення або скасування.

По-друге, на період військового стану зупиняється проведення планових перевірок органів ліцензування щодо дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування.

Кабмін визначить порядок подання декларації, перелік внесених до декларації відомостей та перелік видів господарської діяльності, які не можуть здійснюватися суб'єктами господарювання на підставі подання такої декларації. Закон набуде чинності після його підписання Президентом.

Зміни в ліцензуванні і паливному акцизі розглянемо 26 липня на безкоштовній онлайн-конференції «ТОП актуальних запитань-відповідей про (П)РРО перевірки ДПС & Ліцензії і паливний акциз: зміни 2024». Реєстрація – за посиланням.

Е-бронювання вже в Дії

На порталі Дія запрацювала послуга електронного бронювання. Тепер керівники критично важливих підприємств та підприємств, які забезпечують потреби сил оборони, можуть бронювати співробітників онлайн через Дію.

Бронювання в Дії працюватиме наступним чином:

  • Керівник компанії подає списки військовозобов'язаних співробітників та затверджує заяву електронним підписом.

  • Система перевіряє, чи людина працевлаштована офіційно та чи є дані про неї у реєстрі Оберіг.

  • Дія надішле сповіщення керівнику про результат розгляду протягом доби.

Після цього система автоматично переведе військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік, і він вважатиметься заброньованим. При позитивному рішенні, інформація про бронювання співробітника з'являється у застосунку Резерв+. Витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі Дія та за потреби роздрукувати.

Якщо у бухгалтерів є запитання з бухгалтерського обліку та оподаткування, а також заповнення звітності або визначення показників для бронювання, звертайтесь на наш унікальний сервіс «Особистий консультант» і отримаєте відповідь від 15 хвилин до 24 годин.

До 1 серпня слід повідомити ДПС про е-гаманці

Надавачі платіжних послуг до 1 серпня мають повідомити ДПС про відкриті е-гаманці. Так, про ті самі е-гаманці, які у період до 01.04.2023 відкривали платникам податків, і незакриті на цю дату рахунки / електронні гаманці у порядку та за формою, встановленими Порядком № 721.

Після 01.08.2024 здійснення видаткових операцій за рахунком / електронним гаманцем, відкритим до 01.04.2023, дозволяється за умови отримання повідомлення контролюючого органу про взяття рахунку / електронного гаманця на облік. У разі неподання до 01.08.2024 зазначеного повідомлення вважатиметься, що небанківський надавач платіжних послуг / емітент електронних грошей розпочав здійснення видаткових операцій за рахунком / електронним гаманцем до отримання повідомлення контролюючого органу про взяття рахунку / електронного гаманця на облік у контролюючих органах.

«Е-повернення» – новий сервіс ДПС

Податківці повідомляють, що для спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів, діє сервіс «Е-повернення». Платники податків мають змогу в режимі 24/7 дистанційно подати заяву на повернення / перекид коштів через Електронний кабінет в «три кліки». Щоб скористатися сервісом, необхідно у головному меню Електронного кабінету в розділі «Заяви, запити для отримання інформації» або «Введення звітності» із запропонованого переліку вибрати форму «Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» (J1302002 — для юридичних осіб або F1302002 – для фізичних осіб).

Після заповнення запропонованих реквізитів Заяви необхідно зберегти її, підписати та відправити територіальному органу ДПС, на який сплачені кошти.

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету. Для цього необхідно у вкладці «Додатки» обрати опцію «Додати» документ довільного формату (F/J 1360102) та заповнити обов’язкові поля форми.

Повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їхньої сплати та за умови відсутності у платника податкового боргу.