Відеоблоги

Як перевірити та отримати запит про стан розрахунків з бюджетом?

Ви дізнаєтесь:

  • За який період через е-кабінет можна дізнатися про борги зі сплати податків та ЄСВ
  • Як сформувати та відправити запит про стан розрахунків в е-кабінеті
  • Як в е-кабінеті знайти витяг про наявність/відсутність боргів за податками та ЄСВ
Оберіть відео для перегляду

5(13)

Оцініть відео:

Як перевірити та отримати запит про стан розрахунків з бюджетом?

00:10:15

Ольга Хільчук

5(13)

Оцініть відео:


Отримання витягу про стан розрахунків з бюджетом та сплату ЄСВ

В черговій новині від Державної податкової служби ми бачимо про те, що з'явився новий запит в електронному кабінеті, який дозволяє швидко, в межах одного дня (про що звичайно не пишуть податківці), отримати відповідь, витяг так званий, про такі розрахунки. Є декілька варіацій такого запиту, відповідно і витяг міститиме інформацію розшифровану в різному вигляді. У своїй новині податкова зазначає, які кроки повинен здійснити платник податків для того, щоб ніби здавалося успішно отримати відповідь. Однак на практиці не все так працює, як би нам хотілося. Тому у цьому відео обов'язково ділюся корисними моментами, які вам потрібно врахувати для того, щоб запит ви отримали такий, як бажаєте.

Отже, в електронному кабінеті платника податків йдемо до розділу або «Введення звітності», але простіше це робити через блок «Заяви, запити для отримання інформації». Нагадаю, що цей розділ, він ніби витягнутий із розділу «Введення звітності» і містить одразу профільтровані запити з кодом J або F13, залежно від того ФОП ви чи юридична особа. Отже, маємо форму J1300207, вона знаходиться зверху, якщо у вас профільтровано саме за формою, «Запит на отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом та сплати єдиного внеску за даними органів ДПС».


Визначення періоду, за який необхідно отримати запит

Натискаємо та будемо формувати документ. Обов'язково він має бути поданий в періоді поточного місяця, який ви бачите на календарі. Натискаємо «Створити». І перший момент, автоматично заповнюється поточна дата, від якої ви подаєте такий документ до ДПС. І важливий момент, а саме період, за який ви хочете отримати таку відповідь. Система нам підказує, що початком такого періоду в будь-якому випадку буде 1 січня, ось вже якого року регулюєте ви самостійно. Тому для прикладу візьмімо, от подаємо запит за 2019 рік. І здавалося б, в наступній клітинці ми мали б записати з вами 31 грудня 2019 року, однак не все так працює, нам потрібно тут вказати 1 січня наступного календарного року, перед яким ви бажаєте отримати інформацію. Якщо ми говоримо, що ми хочемо дані за 2019 рік, відповідно ми маємо зазначити 1 січня 2020 року, про що ніяким чином не обмовилися податківці у своїх листах, які стосуються цієї новини. Тому це перша корисна порада, яку ви отримуєте від мене, для того, щоб успішно отримувати відповіді на такі запити. Тому зазначаємо 1 січня 2020 року.

Далі нам залишається ось три додаткові позначки, які ми можемо проставляти або не проставляти. Якщо говорити за першу, «Розрахувати суму пені у поточному бюджетному році», її можемо ставити лише якщо у вас тут запит стосується поточного року. Тобто якщо 2024 рік – 1 січня 2024 року і будь-яке перше число місяця, тоді ось цю позначку можемо ставити.

Якщо відносно пені, про що тут іде мова? Якщо ви маєте податковий борг і бажаєте його оплатити, то система розрахує пеню по наступний день відносно дати звернення. У нас дата звернення 10 червня, відповідно по 11 червня розрахується пеня і вона буде зазначена у витязі. Для чого це робиться? Щоб ви могли оплатити включно по день зарахування коштів до казначейства на відповідні бюджетні рахунки. Тобто беремо суму пені сьогодні й сьогодні маємо її сплачувати, адже якщо її сплатити на наступний день, то відповідно один день пені нам не дорахується. Це важливий момент, тому саме система прораховує із наступним днем, адже наступний день і буде зарахуванням, повторюся, до бюджету.

Наступна позначка і крайня, це «З підписом». Тобто якщо бажаєте, щоб на такий запит було накладання електронного цифрового підпису й одразу розробник попереджає про те, що остання позначка призведе до того, що відповідь буде готуватися трішки довше ніж у звичному режимі. І пропустила я середнє значення: «В розрізі платежів». Це означає, що у витязі буде поділено, наприклад, військовий збір, ПДФО й інші групи податків будуть окремими рядками йти у цій табличній частині витягу. Якщо це для вас важливо, то обов'язково ми ставимо таку позначку. Давайте ми її й відмітимо.


Пошук витягу про наявність/відсутність боргів за податками

Нам залишається натиснути «Перевірити» запит, «Зберегти», виділяємо його у списку, натискаємо «Підписати», накладаємо електронний цифровий підпис на такий документ. «Підписати». І обов'язково не забуваємо відправити документ до ДПС, виділяємо його, тиснемо «Відправити». Обов'язково має бути позначка «ключика» та «літачка». Це йде мова про те, що документ відправлений. Адже буває ситуація, що платник податків підписав документ, але забув його відправити й чекає відповіді на нього. Тому не забуваємо це робити.

Я ж покажу вам попередні запити, в яких я протестувала ці помилки, про які я зараз з вами говорю. Отже, вернуся до травня місяця, до того місяця, коли запроваджений такий запит, і перший запит я робила ось о 23 годині 7 травня. Відповідь на нього, саме квитанція №2, так і не надійшла. Вся причина в тому, що він був поданий в позаробочий час і відповідно був неопрацьований спеціалістами податкової служби.

В наступних запитах, ось ви бачите, він вже світиться зеленим, це означає, що відповідь була отримана. Відповідь дивимося у вигляді квитанції №2 Фінальної, саме вона і є цим витягом, в якому йде мова про відповідні сплачені податки. І перше, що я помічаю у такому витязі, ось зверніть увагу, він за 2023 рік, з 1 січня 2023 по 1 січня 2024, станом на 16 травня 2024 року, немає найменування платника податків та його податкового номера. В цьому запиті йшла мова про стан розрахунків з бюджетом в цілому по усіх податках, тому ми бачимо лише одну стрічку сумового показника.

Наступний запит, ось квитанція №2 червона. Глянемо яка причина відхилення. У періоді по 30 квітня 2024 року дата не перше число. Те що я вам говорила, обов'язково крайня дата має розпочинатися з першого числа, ніяк не кінцева календарна дата певного місяця.

І ще один витяг, який вже задано, знову ж таки немає ось цих реквізитів, тут стан розрахунків з бюджетом уже в розрізі платежів, які здійснювало конкретне підприємство. Крім того, відповідь на цей запит ви можете простежити не лише у вигляді квитанції, а й у блоці «Вхідні документи», де сортуємо як витяги з реєстрів. І ось у нас витяг під номером J1400207 і є відповіддю з відповідного реєстру, поданою на ваш запит.