Відеоблоги

Рахунок ФОП: як відкрити, поповнення, використання

Ви дізнаєтесь:

  • Про види надходжень на рахунки ФОП
  • Яким способом поповнити підприємницький рахунок
  • Як використати кошти з рахунку ФОПа без негативних наслідків
Оберіть відео для перегляду

5(22)

Оцініть відео:

Будь -ласка Назву ось цю: Рахунок ФОП: як відкрити, поповнення, використання

00:06:40

Тетяна Криворук

5(22)

Оцініть відео:


Відкриття рахунків

Сьогодні хочу розпочати з банківських рахунків, а саме з гривні, це часті запитання ФОПів. Так ось, одразу відповідаю: відкрити розрахунковий рахунок можна в будь-якому банку, також можна мати декілька рахунків і в різних банках одночасно. Щодо рахунків у валюті, ФОПи можуть відкривати рахунки у валюті і відкривати рахунки за кордоном. Валютні надходження на рахунки ФОПів, що тут треба зазначити? ФОПам 1 групи заборонено приймати валюту. ФОП 2 групи може отримувати дохід у валюті тільки за товар, за послуги це заборонено, згідно ст. 291 ПКУ. ФОПам 3 групи дозволено приймати валюту. Тобто у валюті рахунки можна відкривати, але ФОПам 3 групи і ФОПам 2 групи, якщо планується прийняття валюти за товар.


Надходження коштів на рахунки ФОП. За що ми можемо отримувати кошти?
Від покупців та замовників, поворотна фінансова допомога, цільові гранти, ну і внесення виручки на рахунок. Обов'язково при сплаті на IBAN, на наш підприємницький рахунок, ми перевіряємо призначення платежу, по якому нам прийшли кошти. Тому що приймання коштів, ми маємо право приймати тільки по видам діяльності, які зареєстровані в ЄДР.


Як можна поповнити рахунок ФОП?
Також часте запитання. Отже ми можемо внести на рахунок наш готівку з призначенням «Виручка від підприємницької діяльності за період», а також можна перевести з особистих карток. І обов'язково ми контролюємо щоб не було подвоєння потім в звітності. Це ж виручка, тому вона якщо була вже в книгу віднесена, щоб це не було подвоєння, тому тут перевіряємо, будьте уважні. І також хочу зазначити, що поповнення рахунку ФОП власними коштами податківці будуть відносити до доходу ФОПа.

Порада: якщо на рахунку ФОП не вистачає коштів для оплати платежів, то робимо оплати із особистих рахунків.


Використання коштів з рахунків ФОП. Тепер щодо використання. Перше, ми можемо сплачувати податки, ми можемо сплачувати платежі, пов'язані з підприємницькою діяльністю, ну і також можемо знімати кошти на власний рахунок або власну картку. І також пам'ятаємо, що зняття великих сум може потрапити під фінансовий моніторинг банку, тому це теж маємо на увазі.


Чи можуть ФОПи використовувати грошові кошти з рахунку на власні потреби?
Це дуже часте запитання і моя думка, що це не бажано робити, хоча я знаю, що багато ФОПів саме використовують рахунки і витрачають кошти на власні потреби з картки-ключа або з рахунку і так далі. Чому це не бажано робити? По-перше, при сплаті коштів фізичній особі ФОП є податковим агентом і вам необхідно буде утримати обов'язково ПДФО при сплаті грошей фізичній особі, ви як податковій агент, ви повинні отримати 18% ПДФО, 1,5% військового збору, також треба буде подати квартальний звіт 4ДФ і показати дохід цієї фізособи. Ну і другий момент, це неможливість порахувати прибуток від ведення бізнесу коректно. Тому рекомендація: використовувати кошти з рахунку ФОП тільки по операціях, пов'язаних з господарською діяльністю.


Для отримання коштів від підприємницької діяльності ФОПи можуть використовувати лише підприємницькі рахунки. Витрачати кошти з рахунків ФОПа рекомендується лише на витрати, пов'язані з підприємницькою діяльністю. Для особистих потреб переводимо гроші з підприємницького рахунку на особисту карту та потім знімаємо готівку. Поповнення рахунку ФОП власними коштами податківці відносять до доходу ФОПа.