Ви дізнаєтесь:
- Хто може стати членом «Клубу білого бізнесу»
- Про привілеї членства в «Клубі білого бізнесу»
- Про бронювання працівників платників податків, включених до «Клубу білого бізнесу».
Законопроєкт щодо податкового адміністрування для сумлінних платників податків
18 червня Верховна Рада України прийняла законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (Законопроєкт від 13.03.2024 №1104). Змінами пропонується запровадження переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.
До переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства включатимуться як юридичні особи, так і фізичні особи – підприємці, резиденти «Дія Сіті», які відповідатимуть низці основних та додаткових вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування. Вимоги зокрема стосуються рівня сплати податку на прибуток, ПДВ, ПДФО, рівня нарахування заробітних плат та обороту доходу за рік. Крім того, юридичні особи та ФОП не повинні мати податковий борг більше ніж 51 000 грн та строк виникнення цього боргу не може бути понад 30 днів. У них не має бути будь-якої суми заборгованості, недоїмки, штрафу, пені зі сплати ЄСВ, відсутні порушення щодо подання звітності або документів/повідомлень, у тому числі по КІК та фінансової звітності, та податкові повідомлення-рішення про порушення граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів протягом року. Ще претендувати на членство в «Клубі білого бізнесу» можуть тільки ті, що не були ризиковими платниками в СМКОР та інші вимоги, яким повинні одночасно відповідати платники податків.
Які ж переваги отримають члени клубу? По-перше, це мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів. По-друге, скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування. По-третє, скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій. За платником податків закріплюється комплаенс-менеджер з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема з використанням засобів дистанційного зв'язку, у тому числі у режимі відеоконференції.
З відкритим переліком даних платників, а також критеріями, можна буде ознайомлюватися на сайті ДПС.
І ще одна правка, яку рекомендує внести Кабмін до порядку бронювання військовозобов'язаних, це запровадити автоматичне бронювання платникам податків включених до «Клубу білого бізнесу». Частка заброньованих буде складати до 25% військовозобов'язаних працівників. При цьому економічне бронювання членів «Клубу білого бізнесу» не є альтернативою економічному бронюванню. Так прокоментував Данило Гетманцев цю додаткову опцію до вже прийнятого закону.
Платниками податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства можуть бути підприємства, у яких податкове навантаження вище аніж середнє по галузі опубліковане на сайті ДПС. Також якщо у підприємства заробітна плата вища аніж середня по галузі, також можна розраховувати на членство в «Клубі білого бізнесу». Отже, членство у «Клубі білого бізнесу» отримають тільки сумлінні платники податків, але воно має забезпечити особливий підхід з боку Держави, зокрема відсутність планових перевірок, індивідуальні податкові консультації, закріплений податковий інспектор та інші опції. Всі питання з впровадження змін будемо розглядати на наших безкоштовних ефірах.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.