Відеоблоги

Роботодавцям! Нові відомості про працівників до ПФУ з липня

Ви дізнаєтесь:

  • Які відомості мають подавати до ПФУ роботодавці
  • В який строк та щодо яких працівників подаються відомості
  • В який спосіб подаватимуться відомості до ПФУ
Оберіть відео для перегляду

5(22)

Оцініть відео:

Роботодавцям! Нові відомості про працівників до ПФУ з липня

00:07:02

Олена Афоніна

5(22)

Оцініть відео:


Відомості, що мають подаватися роботодавцями до ПФУ

Постановою Кабінету Міністрів від 05.06.2024 №650 роботодавців зобов'язали подавати нові відомості до Пенсійного фонду. Розберемось, що це за відомості і як їх подати. Пенсійному фонду України подавати будуть через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду в електронній формі наступні відомості: прийняття працівника на роботу; переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу; звільнення/поновлення на роботі; тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору.

Таку інформацію зобов'язані подавати органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період та які є критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Строк подання відомостей – не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення/поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору. Тому, наприклад, ми прийняли працівника на роботу 15 липня, а 16 липня ми повинні подати такі відомості до Пенсій фонду. Або якщо ми звільнили працівника 10 липня, то подати такі відомості повинні не пізніше 11 липня. Подаватимуть до Пенсійного фонду відповідні відомості через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду в електронній формі з обов'язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. Зразу скажу, що ФОПів, оскільки вони не ведуть військовий облік і не бронюють своїх працівників, подання таких відомостей Пенсійного фонду не стосується.


Мета подання відомостей та коло осіб, щодо яких подається інформація

Для чого потрібно подавати такі відомості? Підприємства, установи та організації подають такі відомості щодо працівників віком від 17 до 60 років щодо посад працівників у режимі реального часу для оформлення бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час воєнного стану в електронній формі. Тобто інформація, яку будуть подавати роботодавці через електронний кабінет страхувальника до реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду щодо прийняття працівника на роботу, звільнення, переміщення на іншу посаду або роботу, буде обмінюватися з реєстром «Оберіг» і відповідно коли підприємство подаватиме списки на бронювання така інформація в режимі реального часу буде перевірятися і на її основі буде прийматися рішення щодо бронювання працівників підприємства.

А як же зараз подати таку інформацію до Пенсійного фонду? У постанові №650 зазначено, що Пенсійному фонду та Міністерству оборони доручено протягом місяць з дня набрання чинності цією постановою забезпечити електронну інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб, який веде Пенсійний фонд, та реєстром «Оберіг». Крім того, постановою №650 у пункті 6 доручено Пенсійному фонду України протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою, тобто не пізніше 8 липня, забезпечити технічну можливість подання через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі відомостей, зазначених у пункті 5 цієї постанови, роботодавцями, які віднесені до категорії критично важливих і мають право бронювати працівників.

Як подати таку інформацію ми будемо розбирати у наших наступних відео зразу, як тільки буде відома форма і порядок подання відомостей через веб-портал Пенсійного фонду.


Підсумки

Роботодавців зобов'язали подавати нові відомості до Пенсійного фонду. Строк подання інформації – не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення або переведення на іншу постійну роботу (посаду), звільнення/поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору. Подавати відомості зобов'язані роботодавці, які віднесені до категорії критично важливих і мають право бронювати працівників. Крім того, Пенсійному фонду України доручено протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою, тобто не пізніше 8 липня, забезпечити технічну можливість подання відомостей через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі.