Відеоблоги

Паливо для генератора: як купити і списати

Ви дізнаєтесь:

  • Як відобразити в обліку придбання пального для генератора
  • Чи потрібна ліцензія для зберігання пального
  • Як списувати пальне для генератора і що буде, якщо не оформити списання
Оберіть відео для перегляду

4.8(9)

Оцініть відео:

Паливо для генератора: як купити і списати

00:05:26

Вікторія Величко

4.8(9)

Оцініть відео:


Відображення в обліку придбання пального для генератора

Зрозуміло, що генератор, він тому і генератор, що для нього повинні придбати пальне. Відповідно в бухобліку ми це пальне зарахуємо за первісною вартістю і відповідно оприбутковуємо через 203 рахунок. Ну а далі вже залежно від того, як ми будемо працювати. Але дуже часто постають питання щодо обліку пального. Ну зрозуміло, ми придбали пальне. Може бути декілька варіантів: ви придбали пальне, ви його придбали й воно залишилося на заправці на відповідальному зберіганні, а ви потім через паливну картку або через талони забираєте це пальне, або відразу ви купили це пальне і прямо в каністрі привезли на підприємство. Ви повинні його оприбуткувати. І ми з вами бачимо, що це оприбуткування іде через 203 рахунок.


Далі постає питання зберігання пального. Тобто у нас же генератор, він повинен працювати. Не чекати доки ми заїдемо на заправку, а пальне повинно бути. Тож чи треба нам ліцензію на зберігання такого пального? Для цього ми звернемось до Закону №481 і згідно з цим закону ми бачимо статтю 18, і так читаємо: на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування суб'єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 л на кожному об'єкті, що забезпечується електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів і ліцензій на право зберігання. Якщо вашого пального більше ніж 2000 л – необхідно зробити таке зберігання на підставі безоплатного подання декларації про провадження діяльності й зберігання пального. Але мені здається все ж таки понад 2000 літрів сьогодні ніхто не зберігає. Тобто якщо у вас до 2000 л на кожному об'єкті, де є електрогенераторна установка, то відповідно ліцензія на зберігання нам не потрібна.


Правила та облік списання пального

Щодо списання пального. Ось тут є різні варіації й знаєте, дуже цікаво, чому від деяких моїх колег бухгалтерів: ось це пальне, ми його купили, скільки заливаємо, стільки заливаємо, я просто по місяцю списую все пальне, що ми придбали для генератора, списую на витрати. Ну на жаль це некоректно. І ви спитаєте, а які наслідки? А наслідки дуже прості, коли прийде податкова, вона у вас спитає: а на якій такій підставі ви залишили собі право на податковий кредит на пальне, де підтвердження його використання в господарській діяльності? Тобто вам необхідно на підприємстві встановити норми витрат пального, вони можуть бути встановлені згідно з технічною документацією вашого генератора, і потім згідно з цими нормами на підставі витрачання пального з деяким коригуванням на підставі, наприклад тих самих доповідних записок, списувати таке пальне. І тоді у податківців не буде жодного питання щодо правомірності використання податкового кредиту на пальне.

Іноді в мене питають: у нас така кількість автомобілів, ми стільки забираємо з заправок того пального, у нас там прямо тони ллються пального, не хочу я розбиратися з ось тим генератором. Ну давайте так, якщо у вас умовно пального багато і податкова знайшла під час податкової перевірки все, що їм потрібно в частині використання пального, то можливо до генератора вона і не дійде. Але якщо до генератора дійде, буде питання: ага, генератор є, а де пальне на його використання? Бо ви його купили, ви його ввели в експлуатацію, ви працюєте, а де пальне на його роботу? Тобто тут можуть виникнути питання якраз і по використанню такого генератора і по списанню такого пального. Щоб цих питань не було все ж таки треба мати норми.