Відеоблоги

Бронювання через Дію – шокуюча «легкість»: кому доступне та новий строк відстрочки

Ви дізнаєтесь:

  • Про строки бронювання працівників через портал Дія
  • ро обов’язок звіряння списків заброньованих осіб з ТЦК
  • а який строк можна забронювати працівника через портал Дія
Оберіть відео для перегляду

5(2)

Оцініть відео:

Бронювання через Дію – шокуюча «легкість»: кому доступне та новий строк відстрочки

00:06:04

Олена Афоніна

5(2)

Оцініть відео:


Вчора на сайті Кабміну з'явився проєкт постанови про внесення змін до порядку бронювання за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану. Це той самий порядок, затверджений постановою Кабміну №76, за яким останні 15 місяців роботодавці бронюють своїх працівників. Розкажу що нового з'явилося в проєкт.

По-перше, це можливість бронювання через портал ДІЯ. Але не для всіх підприємств і не для всіх працівників. Бронювати своїх працівників зможуть підприємства, установи й організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань, а також підприємства, установи й організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Зверніть увагу, для наведених вище суб'єктів можливість подання документів на бронювання своїх працівників у паперовій формі залишилася незмінною, але додатково встановлюється можливість подання документів в електронній формі. Аналіз проєкт постанови свідчить про те, що вимоги для здійснення бронювання через Дію більш суворі, ніж для здійснення бронювання редакцією Порядку що діє.

Для бронювання за новим Порядком керівник у довільній формі подаватиме списки на бронювання. Зробити це можна буде через портал «Дія» після відповідної ідентифікації. Під час формування списку відбуватиметься електронна взаємодія між реєстром «Оберіг» та Реєстром застрахованих осіб державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Що важливо, забронювати своїх працівників зможе лише підприємство, яке веде належний військовий облік і проводило звіряння списків персонального військового обліку з ТЦК. Причому, як зазначено у проєкт постанови, подання списку на бронювання буде блокуватися у разі не проведення встановленим порядком звіряння списків персонального військового обліку із ТЦК у поточному та минулому роках. Нагадую, що відповідно до п. 46 Порядку №1487, звіряння списків з ТЦК відбувається за графіком, затвердженим головою адміністрації чи міським головою. Тобто підприємство має право дочекатися вимоги ТЦК та не ініціювати самостійно процес звіряння списків. Але маємо тепер халепу, адже електронне бронювання через Дію ставиться в залежність від того, чи було проведене звіряння списків, не тільки поточного, але й минулого року.

Ще однією новелою проєкт є бронювання на 6 чи на 1 місяць. Причому строк бронювання не обирає ні працівник, ні роботодавець.

Підсумки. Якщо у вас збігаються відомості з даними реєстру «Оберіг», а саме номер військово-облікової спеціальності, склад військовозобов'язаного, то є шанс бронювання на 6 місяців. Якщо ж назва військово-облікової спеціальності збігається, але номеру такої ВОС немає у діючих наказах Міноборони, то є шанс отримати бронювання на 1 місяць, протягом якого працівник повинен відвідати ТЦК та уточнити військово-облікові дані. І отримати таку відстрочку на 1 місяць можна буде лише один раз. Якщо все буде гаразд, то працівника буде автоматично поставлено на спеціальний військовий облік. Тобто вже не потрібно буде направляти документи до ТЦК та буде сформовано електронний витяг (сертифікат) про бронювання.