Новостворений ФОП подає майнову декларацію
Нагадуємо, що до 1 травня треба подати річну декларацію про доходи. Таку декларацію подають як звичайні громадяни, якщо в них були доходи, окрім зарплати, так і фізичні особи підприємці. І цього разу декларація подається за оновленою формою.
Цього тижня також з’явилися роз’яснення про те, чи подавати квартальну майнову декларацію новоствореному ФОПу або ФОПу, що перейшов зі спрощеної чи на спрощену систему.
Податківці пояснили, що ФОПи, які зареєстровані протягом року, або переходять на спрощену чи зі спрощеної системи оподаткування подають майнову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на іншу систему оподаткування. Нагадаємо, що строк подання декларації – до 1 травня року, що настає за звітним.
22 квітня розберемо питання складання декларації на безкоштовному майстер-класі, який проведуть наші топові експерти. А крім цього розглянемо ще й питання про виправлення помилок у податкових накладних та розрахунках коригувань. Реєструйтесь за посиланням!
Об’єднана звітність з помилками – немає лікарняних
Нагадуємо, що до 10 травня слід подати об’єднаний звіт з ПДФО, ЄСВ та військового збору. Фахівці ПФУ звернули увагу, що від актуальності та повноти інформації в Реєстрі застрахованих осіб залежить, створиться електронний листок непрацездатності чи ні.
І ось з чим пов’язане таке нагадування:
-
Дані до Реєстру застрахованих осіб вносяться в тому числі на підставі відомостей про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано, і з якої сплачено страхові внески.
-
Інформацію з Реєстру застрахованих осіб використовують не тільки для призначення пенсійних виплат, а й для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
-
Відсутність Податкового розрахунку за звітний квартал після закінчення терміну подання такого звіту може бути причиною відмови громадянам щодо отримання державних послуг та соціальних гарантій.
Якщо у вас є запитання щодо складання зарплатної звітності, запрошуємо 23 квітня на онлайн-тренінг, де, крім іншого, навчимося розраховувати середню для відпускних і лікарняних, а також поговоримо про виплати при звільненні та про виплати за ЦПД. Реєструйтесь за посиланням.
Розблокування ПН/РК після 365-денного терміну
Чи можна подати копії документів та письмові пояснення для підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування (ПН/РК), якщо минуло більше ніж 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в ПН? Відповідь на це питання підготували фахівці ДПС.
Так, для ПН/РК, дата складання яких передує даті введення воєнного стану в Україні (до 24.02.2022) та реєстрацію яких зупинено, перебіг строку (згідно з пунктом 6 Порядку № 520) починаючи з 01.08.2023 продовжується на ту кількість календарних днів, протягом яких платник мав право подати Пояснення станом на дату введення воєнного стану на території України.
А для ПН/РК, дата складання яких припадає на період дії воєнного стану в Україні (з 24.02.2022) та реєстрацію яких зупинено, відлік строку (згідно з пунктом 6 Порядку № 520) починається з 01.08.2023 року, тобто подовжується на 365 днів (до 01.08.2024).
Якщо в бухгалтерів є запитання щодо ПДВ обліку та оподаткування, звертайтесь до нашого унікального сервісу «Особистий консультант» і отримаєте відповідь протягом 24 годин.
Коли за сплату податку не на той рахунок усе ж таки оштрафують
Станом на сьогодні Законом № 3603 скасовано норми ПКУ щодо відповідальності за помилкову сплату платником податків грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок.
Будьте уважні та сплачуйте ПДВ на правильний рахунок. Оскільки ПДВ до бюджету сплачується з рахунків, відкритих у СЕА ПДВ, то при помилковій сплаті узгоджених зобов’язань з ПДВ, що задекларовані, не застосовуються норми ПКУ про відсутність відповідальності за сплату податків не на той бюджетний рахунок.
Але якщо це помилкова сплата узгодженого ПДВ, яке визначили під час перевірки згідно з Податковим повідомленням рішенням, то норми ПКУ про скасування відповідальності за помилкову сплату грошового зобов’язання застосуються.
Місцеві ради звільнятимуть від сплати податків
Через постійні обстріли на прифронтових територіях часто пошкоджується майно підприємств, які є платниками місцевих податків. Тому 12 квітня 2024 року Уряд ухвалив зміни до порядку, що визначає механізм надання додаткових дотацій місцевим бюджетам. Проєкт акту розробив Мінфін.
Тож місцева влада зможе звільняти у 2024 році бізнес від податку за землю, податку на нерухоме майно і єдиного податку. А Уряд компенсуватиме місцевим бюджетам недоотримані кошти із державного бюджету.
Йдеться про території, на яких ведуться (велися) бойові дії, згідно з Переліком, затвердженим наказом Мінреінтеграції. Таке рішення необхідне, зокрема, для бізнесу Харківщини, яка зазнає значної шкоди через невибіркові обстріли рф.
Закон про мобілізацію опубліковано
Одна з головних новин цього тижня – Закон про мобілізацію опубліковано. Він набере чинності 18 травня 2024 року. Що ж у цьому законі?
-
Військовозобов’язані до 17 липня мають уточнити свої облікові дані. І це можна зробити через ТЦК, ЦНАП або е-кабінет.
-
Повістки будуть вручати лише в паперовому вигляді, тобто через електронний кабінет чи електронну пошту їх вручати не будуть.
-
Всі чоловіки до 60 років повинні будуть після 18 травня носити з собою військово-облікові документи.
-
Суттєво зміняться підстави для відстрочки, і деякі категорії, що сьогодні мають відстрочку, втратять таке право.
-
За певних умов особу можуть обмежити в праві керування авто.
-
На користь ЗСУ зможуть вилучати транспорт. Єдиний автомобіль забирати не будуть.
За словами народного депутата Федора Веніславського, звичайні легкові авто точно не потрібні ЗСУ. Наші захисники потребують вантажні автомобілі, спеціальну техніку та позашляховики. Отже, 90 % громадян точно неиварто перейматися щодо вилучення авто.
Мультишеринг е-документів
НБУ та Мінцифри запускають спільний проєкт, який значно спростить обмін документами між банками, їх клієнтами та держателями державних реєстрів.
За допомогою застосунку Дія тепер можна за одним запитом надати банківській установі одночасно як електронні копії кількох цифрових документів, так і окремі відомості про свій фінансовий стан.
Раніше потрібно було надсилати електронні копії кожного цифрового документа окремо. І якщо документів, наприклад, 10, то доводилось 10 разів проходити одні й ті ж процедури з передавання електронних копій цифрових документів із різних державних реєстрів.
Наразі за допомогою «комплексного шерингу» можна надати всі документи одним «пакетом».
Що важливо, обмін інформацією відбуватиметься лише за згодою клієнта. Саме він обиратиме, якій банківській установі та який набір відомостей надати.
До речі, після запуску мультишерингу українці зможуть через Дію ділитися копіями й даними не лише цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7 за один раз у кілька кліків. Це зробить шеринг комплексним і значно зекономить час як працівників компаній, так і клієнтів.
Через 5 років долар може коштувати 54 гривні
Голова Податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев у своєму тг-каналі надав відповідь щодо прогнозу МВФ по Україні.
За даними МВФ середньорічний курс гривні до долара у 2029 році становитиме 54,1 грн/долар. У 2024 рік прогнозований курс від МВФ – 41,0 грн/долар, хоч у бюджеті на 2024 рік закладено прогнозний курс у 40,7 грн/дол.
Запрошуємо 24 квітня на безкоштовний майстер-клас «Інтернет-торгівля: реєстрація, повідомлення 20-ОПП, КВЕДИ, РРО, маркетплейси», який проведе Богдан Янків.
Крім того, 24 квітня Галина Морозовська проведе для передплатників Бухгалтерської Платформи №1 Галузеву зустріч «ЗЕД: валютне регулювання, інвалюта, податкові наслідки».
А 29 квітня Вікторія Величко та Ірина Губіна запрошують вас на онлайн-конференцію «Собівартість та закриття звітного періоду: 10 важливих моментів, які перевіряють податківці».
Важливі дати для бухгалтера
22 квітня до ДПС потрібно подати за березень 2024 року:
- ПДВ-декларацію,
- декларацію з акцизного податку,
- декларацію з плати за землю,
- декларацію з рентної плати разом із додатками.
25 квітня – останній день подання до Держстату за І квартал:
- Звіт про оплату населенням житлово-комунальних послуг (форма № 1-заборгованість (ЖКГ)),
- Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги),
- Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3-торг),
- Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт),
- Звіт про капітальні інвестиції (форма № 2-інвестиції),
- Звіт про перевезення вантажів автомобільним транспортом за видами вантажів (форма № 31-авто).
- Звіт про перевезення вантажів і пасажирів водним транспортом (форма № 31-вод)/