Ви дізнаєтесь:
- Як переглянути листки непрацездатності в е-кабінеті ФОПа
- Яка інформація наводиться в лікарняному та як її використовувати
- Як створити, заповнити та надіслати заяву-розрахунок
Перегляд листків непрацездатності в е-кабінеті ФОПа
Розглянемо, як виглядає електронний лікарняний в кабінеті фізичної особи – підприємця. Як бачите, на екрані у вас зараз відкрито кабінет персональний фізичної особи – підприємця й у нього так само як у будь-якого страхувальника є наймані працівники, які можуть хворіти й про яких він може отримати інформацію про листки непрацездатності, а також подати цю інформацію до Пенсійного фонду. Для цього необхідно з лівого боку вибрати меню «Листки непрацездатності», зайти та заповнити всі поля: номер листка непрацездатності (він формується автоматично); номер випадку непрацездатності; прізвище непрацездатної особи, яка перебуває в трудових відносинах зі страхувальником; його ідентифікаційний код; номер паспорта; дату початку лікарняного; дату закінчення; причину лікарняного. І можна відправити до Пенсійного фонду України. Також можна вивантажити всі листки непрацездатності, які ви у себе бачите у вашому електронному кабінеті. Листок непрацездатності, він, як і у фізичної особи, як і у юридичної особи, має ось такий вигляд. Тобто ми бачимо з чого складається сам листок непрацездатності. Він має номер (унікальний), він має номер випадку, номер листка непрацездатності, який формується автоматично, і є порядковий номер самого випадку. Якщо лікарняний буде подовжено, то «1» буде змінюватися на «1», «2», «3». Номер випадку, як ви бачите, він повторюється і є він з початку. Є дата відкриття і є статус лікарняного «Готово до сплати».
Створення, заповнення та надсилання заяви-розрахунку
Цього статусу, після того, як набув лікарняний, «Готово до сплати», ви можете передавати інформацію про свої лікарняні так само із кабінету юридичної особи й створювати заяву-розрахунок по цьому лікарняному, але тільки після того, коли він набуває цього статусу. Так само ви заводите параметри для заяви-розрахунку, формуєте ці заяви-розрахунку і передаєте до Пенсійного фонду. Можна створити або нову заяву-розрахунок, як бачите, номер заяви-розрахунку, він сформується автоматично, тому що можливо у вас були попередні. Маєте заповнити всі поля, які відмічені зірочками, їх потрібно заповнювати. Особливо звертаю увагу на вірність заповнення ПІБ керівника та головного бухгалтера, відповідальної особи, телефон страхувальника й обов'язково перевіряйте перед тим коли ви подаєте інформацію до Пенсійного фонду розрахунковий рахунок вашого підприємства, на який пенсійним фондом будуть сплачені кошти. В разі якщо вам потрібно відкоригувати інформацію, так само ви створите коригуючу. Пенсійним фондом України наразі розроблено такий захід в кабінеті, коли може пропадати електрика або зв'язок, тому ваша вся інформація, вона не зникне, а вона потрапить в повідомлення «Очікує виправлення до Пенсійного фонду». Тобто тут буде інформація, яку ви сформуєте, але яка ще не відправлена, і ви можете сюди так само зайти й відкоригувати цю інформацію, так само відправити до Пенсійного фонду України.
Хочу звернути вашу увагу, що з січня місяця відбулися зміни в формуванні електронних лікарняних, а саме якщо є хоч один випадок по лікарняному, який може бути подовжено, і цей випадок був у зв'язку з наркологічним або алкогольним сп'янінням, то всі наступні випадки, всі наступні лікарняні, які стосуються цього випадку, так само будуть мати ознака того, що цей лікарняний був створений у зв'язку з тим, що людина перебувала в алкогольному або в наркотичному сп'янінні. Ще раз хочу звернути вашу увагу, як має виглядати сам лікарняний і наскільки це важливо подавати звітні відомості до Пенсійного фонду.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.