Відеоблоги

Облік ЗЕД, Імпорт, Експорт

Ви дізнаєтесь:

  • Про оприбуткування матеріальних цінностей від іноземного постачальника
  • Як відобразити експортні операції
  • Про операції щодо надходження та сплати коштів по імпортним/експортним операціям
Оберіть відео для перегляду

0(0)

Оцініть відео:

Облік ЗЕД, Імпорт, Експорт

00:08:20

Катерина Залива

0(0)

Оцініть відео:


Ми поговоримо про те, яким чином у функціоналі програмного продукту «Дебет Плюс» відобразити облік імпортних та експортних операцій. Підсистема «Управління торгівлею та ТМЦ» дає нам змогу виносити прибуткування та реалізацію, тобто відображати операції, які стосуються розрахунків з нашими контрагентами, дебіторами та кредиторами. Як для іноземних, так і для вітчизняних постачальників передбачені відповідні папки.

Ми зараз знаходимося в блоці «Прибуткування ТМЦ» і маємо окрему папку «346», яка дає нам змогу відобразити прибуткування товарно-матеріальних цінностей саме від іноземного постачальника (примітка, кредит 632 субрахунку). Зайшовши всередину ми маємо змогу проаналізувати документ, він вноситься шляхом додавання, тобто ми створюємо новий на відповідну дату і його заповнення виглядатиме ідентичним чином, як ми працювали з прибуткуванням звичайних запасів від вітчизняного постачальника, єдиною відмінністю тут буде відповідна валюта.

В колонці, яка відображає види валют, ми маємо обрати потрібну нам. У випадку, про який ми з вами говоримо, це буде, наприклад, долар. Заповнення інформації, вказується постачальник, підрозділ, матеріально-відповідальна особа та рахунок. Якщо ми говоримо про заповнення рядка, то інформація вноситься по кожній номенклатурі, залежно від того, що саме ми будемо прибуткувати із зазначенням кількості та ціни придбання відповідній позиції по іноземній валюті.

При збереженні цього документу програма автоматично формує кореспонденцію рахунків, яка має вираження як в іноземній валюті (1625 доларів), так і в гривневому еквіваленті (сума 59 423,98 грн). Відповідним чином подібна інформація вноситься, що стосується реалізації. Якщо ми говоримо про операції вже експорту. Тобто ми надаємо послугу або ми продаємо нашу продукцію якомусь іноземному покупцеві, для цього також будуть передбачені окремі папки. Наприклад, «Реалізація (послуги у валюті)», інформація відображатиметься подібним чином, як ми з вами говорили раніше, спілкуючись по звичайній реалізації. Але знову ж таки ми будемо мати окрему колонку, де зазначимо, наприклад, євро, долар, злотий або потрібну іншу нам валюту. Дані в шапці документа будуть вказуватися в розрізі кожного окремого покупця, тобто ми зазначаємо відпущено кому саме, підрозділ та матеріально-відповідальна особа і рахунок, зверніть, будь ласка, увагу, тут уже буде закінчуватися на двієчку субрахунок 362, ми будемо вказувати, що це саме іноземний продаж.

Дані, що вказуються в рядку документа, нічим не відрізняються від звичайного заповнення, окрім того, що ми будемо бачити це все у вираженні іноземної валюти. Якщо ми проаналізуємо проведення, кореспонденцію рахунків, яка була сформована за цим документом, ми по тому ж самому принципу побачимо суму в іноземній валюті та суму в гривнях. Переходимо до підсистеми «Облік банківських операцій» і проглянемо дані, що стосуються наших виписок, платіжних інструкцій, по надходженню коштів та по проплаті нашому іноземному постачальнику.

В блоці «Платіжна інструкція вихідна» ми маємо папку, яка має назву «Розрахунки з постачальниками» (дебет 632 рахуночку). За допомогою переміщення сюди вноситься та виписка, яка в нас відображає платіж нашому іноземному постачальнику. Пункт меню «Проводки» – «Пошук проводок», аналізуємо проведення, яке було сформоване, 312 субрахунок показує нам, що ми заплатили якусь певну суму по валюті й 632 субрахунок у нас закриває цю частинку, яка в нас була відображена при прибуткуванні. Тобто розрахунки у нас проведені. Знову ж таки дані фігурують як в доларах, так і в гривнях. Подібним чином ми маємо налаштування в блоці «Платіжна інструкція вхідна», ми бачимо, що тут у нас є «145» папка «Надходження валютної виторгу» (по кредиту 362 субрахунку). Коли наш іноземний покупець нам надсилає певні кошти, ми це також вносимо, цей документ, до даної папки, на основі чого у нас формуються кореспонденція рахунків, які закривають наші розрахунки з іноземним покупцем на ту суму, у вираженні іноземної валюти, яка була вказана в цьому документі. Всі ці обіги ми маємо певним чином проаналізувати, доцільніше всього це робити через пункт меню «Зведення бухгалтерського балансу».

Пункт меню «Валюта»«Обороти та залишки за рахунком в усіх валютах» дає нам змогу проаналізувати виконані нами господарські операції, шляхом формування обігів по 632 та 362 субрахунках. Проглядаємо інформацію і бачимо, що програма зробила нам вибірку і в гривнях, і в доларах або євро, залежно від того, які в нас були операції. Ми бачимо іноземний еквівалент і гривневий еквівалент. Подібним чином ми можемо працювати з рахуночком 312 та тими, необхідними нам рахунками, які були залучені там, де в нас фігурувало вираження у двох різних валютах.