Відеоблоги

Об’єднана звітність за 4 квартал: заповнення Додатка Д1

Ви дізнаєтесь:

  • У яких випадках в Додатку 1 допускається декілька записів щодо однієї особи
  • Про відображення в Додатку 1 різних видів виплат
  • Як на практичних прикладах заповнити Додаток 1
Оберіть відео для перегляду

4.8(8)

Оцініть відео:

Об’єднана звітність за 4 квартал: заповнення Додатка Д1

00:10:49

Галина Казначей

4.8(8)

Оцініть відео:


Випадки, в яких допускається декілька записів щодо однієї особи в Додатку 1

Заповнення додатка Д1. Стосовно однієї застрахованої особи в додатку Д1 допускається заповнення декількох рядків, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за поточні та майбутні періоди. Як це за майбутні періоди? Наприклад відпускні, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, ми ж показуємо їх наперед. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, я буду сьогодні приклад показувати, наприклад в додатку Д1 за листопад ви показуєте допомогу по вагітності та пологах працівниці, по ній буде декілька рядочків, яка охоплює період листопад, грудень, січень, лютий і березень. І також в додатку Д1 ми показуємо також за минулі періоди виплати. За минулі періоди, це тимчасова непрацездатність, ну і знову ж таки перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Тобто ще раз наголошую, що по одній людині може бути декілька рядків. Так само коли ми говоримо про сумісництво, якщо це внутрішнє сумісництво, то по одній людині у вас буде декілька рядків: один рядочок – основне місце роботи; другий рядочок – буде сумісництво. Наголошую, якщо у вас в працівника внутрішнє сумісництво, в нього буде два рядочки, не один, не згортайте їх в один рядок, тому що це потім впливає і на розрахунок лікарняних. Ну в першу чергу на розрахунок лікарняних. І доведеться потім як кажуть коригувати ось ці два в одному, розтягувати їх.


Відображення в Додатку 1 оплачуваних відпусток

Відпустки оплачувані. Немає різниці в який вид оплачуваної відпустки іде працівник чи працівниця, немає окремо окреслених видів. Я декілька разів перечитала, передивилася ті коди типу нарахувань, немає якихось окремих видів. Всі відпустки ми показуємо з кодом типу нарахувань 10 в графі 9, це суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої зарплати (нарахованого доходу)» із зазначенням відповідного місяця лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці. Тобто якщо ви бачите, людина у вас йде у відпустку, наприклад з листопада, відпустка перетікає в грудень, ви в листопаді людині виплатили відпускні з листопада по грудень, то в додатку Д1 за листопад у вас буде два рядки: за листопад та за грудень. Суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10. Графа 16, ми в цій графі зазначаємо загальну суму нарахованої зарплати всього з початку звітного місяця. І формується це окремо щодо кожної застрахованої особи. Графа 17 - це суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи (у полі відповідного місяця в сумі, що припадає на такий місяць). Дивіться як написано. Там загальна сума нарахованої зарплати, там сума нарахованої зарплати, грошового забезпечення у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок. Звідки ці описи цих граф? Ці описи цих граф я взяла, майже не міняючи, це просто цитати з Порядку №4. Дуже багато хто, я думаю, зараз здивується де таке написано. В Порядку №4.


Відображення загальної суми виплат та лікарняних і декретних (гр. 16 та 17)

Графа 17. Якщо нарахування, продовжую про 17, зарплати здійснюється за попередній звітний (податковий) період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми до нарахованої зарплати включаються до зарплати місяця, у якому були здійснені такі донарахування. Це по графі 17 опис, знову ж таки з того самого Порядку.

Графа 16, 17 про внесення від'ємних значень сум нарахованої зарплати. Так, можуть бути від'ємні значення сум нарахованої зарплати, але є випадки, коли допускаються ось ці від'ємні значення. Перше, це сум перерахунків заробітку (доходу), що пов'язані, увага, з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з відпусткою, у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, у зв'язку з допомогою у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх звітних (податкових) періодах. А також коли допускаються мінуса, тобто від'ємні значення? Це коли мова йде про сторновані суми відпускних, допомоги з тимчасової непрацездатності й допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами. Тобто тільки в цих випадках в цих графах допускаються мінуси.


Відображення днів без збереження зарплати та днів перебування у трудових відносинах (гр.13 та 14)

Як я вже зазначила, що стосовно однієї рахованої особи можуть бути декілька записів. І що дуже важливі, теж правила хочу нагадати, це графа 13 і 14. Графа 13 – ми показуємо кількість календарних днів відпустки без збереження зарплати. А в графі 14 ми показуємо кількість календарних днів перебування в трудових відносинах, чи в цивільно-правових, протягом звітного місяця. Це нагадую. І кількість календарних днів, теж елементарне, але часто ми про це забуваємо, а потім у нас додаток Д1 не подається, ми не можемо його подати, бо є якісь помилки, попередження. Кількість календарних днів перебування в трудових / цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не може зазначатися у звітному місяці за майбутні та за минулі звітні періоди. По правильному, програма, через яку ви подаєте звітність, взагалі не повинна пропускати ось цю звітність. Але бувають такі моменти, що все ж таки щось там проскакує. Але є винятки. За винятком відпустки, відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами й випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.

Графа 8. У графі 8 ми зазначаємо коди застрахованих осіб. В основному ми працюємо з тимчасовою непрацездатністю, отже код 29 - це тимчасова непрацездатність, код 36 - це тимчасова непрацездатність особи з інвалідністю. Якщо у вас захворіла особа з інвалідністю, ви показуєте лікарняний особи з інвалідністю, то у графі 8 ви маєте застосувати код застрахованої особи 36. Якщо особа без інвалідності, ви показуєте звичайний 29 код ЗО. Далі по вагітності та пологах. Якщо це особа без інвалідності іде у відпустку по вагітності та пологах, то в графі 8 зазначається код застрахованої особи 42. Якщо іде особа з інвалідністю в цю відпустку, то ви зазначаєте код 43.


І тепер хочу показати як взагалі це виглядає. Перший приклад: зарплата плюс допомога з тимчасової втрати працездатності. Тобто це показую той приклад, щоб ви бачили, що можна по одній особі показувати декілька рядків. Отже, у першому рядочку у нас просто заробітна плата. 31 календарний день перебування в трудових відносинах, 14 графа заповнена. І далі загальна сума нарахованої зарплати 8,000 грн і єдиний соціальний внесок – 1760. Далі я показую ознаку наявності трудової книжки, тобто основне місце роботи. І другий рядочок, це я показала по людині лікарняні, лікарняні в жовтні. В тому самому жовтні місяці 14 днів людина хворіла. І відповідно допомога з тимчасової втрати працездатності – 5 000. І відповідно єдиний соціальний внесок.


Наступний приклад, це приклад зарплата плюс відпустка без збереження заробітної плати
. Тобто людина частину місяця працювала, а частину місяця була у відпустці без збереження заробітної плати. Це те, що я говорила, не забувайте показувати працівників, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати й не забувайте показувати кількість календарних днів перебування у відпустці без збереження заробітної плати. Ми це показуємо у графі 13, кількість календарних днів без збереження зарплати. Тобто ще раз підтверджується та теорія, яка є в Порядку №4, що по одному працівнику може бути декілька рядочків. І ви бачите в прикладі, перший рядок ми можемо вільно прочитати, що там мова йде про зарплату, людина отримувала заробітну плату, частину місяця працювала, а частину грудня, 15 днів календарних, була у відпустці без збереження зарплати.