Ви дізнаєтесь:
- В якому розділі е-кабінету можна перевірити свою податкову історію
- Про нові критерії ризиковості в е - кабінеті
- Яку інформацію можна перевірити в оновленому розділі «Моніторинг ПН/РК»
Нові зміни щодо блокування податкових накладних та розрахунків коригування, а ви знаєте, що в Електронному кабінеті уже з 9 грудня відображаються оновлені показники податкової історії? Давайте разом перевіримо де шукати й що саме оновилося.
***
В Електронному кабінеті для того, щоб перевірити свою податкову історію необхідно перейти у розділ «Моніторинг ПН/РК». Коли ми активуємо цей блок, відкриваються додаткові підрозділи, які саме і свідчитимуть про ту необхідну інформацію, яку по ідеї податкова вважає, що ми повинні слідкувати за нею, для того, щоб не потрапити до категорії ризикових і набути тих статусів позитивності, які дозволять нашим податковим накладним чи розрахункам коригування не блокуватися. Отже, показники D та P. Такі показники можна відобразити й переглянути станом на певний місяць відповідного року. Для цього із випадаючого списку обираємо, візьмімо знову ж таки грудень 2023 року, натискаємо «Пошук» і ми бачимо на екрані показник D податкового навантаження та показник P щодо сплати ПДВ, які визначаються за певними формулами, які знову ж таки зазнали змін. Візьмемо листопад 2023 року й ось ви бачите ці дані змінилися і по інших цифрових виразах відобразилися на екрані. І врахуйте, що формули змінилися і в електронному кабінеті ми вже бачимо оновлені показники, які вираховуються по-новому.
Перевірка показника ППІ
Далі в нас розрахунок показників податкової позитивної історії платника податків. Такий розрахунок ми можемо побачити на екрані за період часу, не обов'язково календарний місяць. Для цього із випадаючого календаря обираємо період, який нас цікавить. Візьмімо 12 календарних місяців до моменту перегляду, візьмемо з 1 грудня 2022 по 12 грудня 2023 року. Натискаємо «Пошук». І тут у нас, в цих критеріях позитивної історії, в нас є найбільше змін, адже додалися нові показники, які ми можемо перевірити, головне податкова перевіряє, для того, щоб присвоїти нам ось цей статус позитивності.
Отже, глянемо на ці показники. Маємо обсяг постачання, зазначеним платником податків, ПДВ в податкових накладних, що не перевищує 100 000 грн і керівник – посадова особа такого платника податку, займає аналогічну посаду не більше як у трьох (включно) платників податку. Якщо ми візьмемо, глянемо у нас таких показників уже дев'ять. Раніше їх було шість. Тобто у нас додалися нові показники. І якщо ви відповідаєте певним критеріям по тому чи іншому показникові, мають відображатися галочки навпроти такого стовпця. Ось для прикладу глянемо для іншого платника податків такі показники, в тому ж самому періоді, для того, щоб ви розуміли, яким чином відбувається відображення цієї інформації. Зверніть увагу, що наступна дата є обов'язковою для внесення, тобто не формується дані на одну дату. Отже, ви бачите, якщо юридична особа чи фізична особа – платник ПДВ відповідає цим показникам, ми маємо позначки навпроти відповідних місяців та навпроти того чи іншого показника.
Отже, наступний показник, це платник податку здійснює на постійній основі придбання/постачання товарів і послуг і так далі.
Наступний, це залишкова вартість основних засобів для платника податку на прибуток підприємства на кінець звітного періоду становить понад 5 млн грн та відображена у звітності. Площа наявних у платника податку у власності орендованих земельних ділянок становить менше ніж 200 га.
Сплачена сума єдиного внеску (ЄСВ) та податку з доходів фізичних осіб перевищує суму сплати з мінімальної заробітної плати у два рази за останні 12 місяців. Саме це новий показник, який ми почали відстежувати з 9 грудня. При цьому, що чисельність становить не менше п'яти осіб (чисельність працівників).
Загальна сума сплачених в попередньому звітному році сум ЄСВ становить понад 10 млн.
Загальна сума ПДВ становить понад 1 млн.
Щодо усіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена у період, що не перевищує 180 днів, подані повідомлення, скарги й так далі.
Протягом 36 послідовних звітних періодів, що передують поточному, одночасно виконуються відповідні умови.
Отже, цей блок, «Розрахунок показників податкової історії», в нас найбільш змінився.
Перевірка відповідності критеріям ризиковості
Далі у нас «Відповідність критеріям ризиковості». Якщо тут даних немає – потрібно зрадіти, адже підприємство не підпадає під категорію ризиковості й не потрібно знімати таку характеристику і подавати відповідні документи до податкової.
І «ПН/РК, реєстрація яких зупинена». Зверніть увагу, що у цьому блоці відображається інформація лише по зупинених на відповідну дату ПН або РК. Тут не маємо інформації щодо розблокованих і так далі. Тут тільки ті, які ми не розблокували на відповідну дату. Ось для прикладу, візьмемо знову ж таки по іншій юридичній особі, візьму більш ранній період, з 1.08 по поточну дату. І маємо знизу перелік податкових, які на сьогодні не розблоковані.
І те, що ще нове добавилося у цьому блоці, це «Таблиця даних платника ПДВ». Відповідно ми швидко можемо знайти інформацію щодо тих КВЕДів, кодів УКТ ЗЕД товарів або послуг, які подані у таблиці даних і яка на сьогодні врахована перед Державною податковою службою. Тобто не потрібно шукати по M.E.Doc або інших програмних ресурсах, якими ви подавали таблицю даних чи в Електронному кабінеті, в блоці введення звітності або перегляд звітності, таку таблицю даних. Розробником винесено її в окремий блок, що вважаю дуже зручним, тому що чи новий бухгалтер, чи попередній, дуже швидко може зорієнтуватися щодо таблиці даних, чи вона діє на сьогодні й відносно яких кодів вона зарахована.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.