Відеоблоги

Як перевірити наявність боргу: доступний сервіс для фізичних та юридичних осіб

Ви дізнаєтесь:

  • Де знайти інформацію про боржників.
  • Які дані про боржника достатньо мати, щоб перевірити наявність боргу.
  • Про механізм здійснення пошуку на різних ресурсах.
Оберіть відео для перегляду

5(12)

Оцініть відео:

Як перевірити наявність боргу: доступний сервіс для фізичних та юридичних осіб

00:06:44

Ольга Хільчук

5(12)

Оцініть відео:

Ресурси для перевірки наявності боргу

Маємо Реєстр боржників, як юридичних, так і фізичних осіб, у відкритому доступі. Нещодавно на своїй сторінці Міністерство юстиції дало інформаційний лист щодо того, як перевірити наявність боргів, дало поради українцям, щоб уникнути проблем при виїзді за кордон і, крім того, контролювати цей момент. Міністерство юстиції пропонує скористатися двома відкритими ресурсами.

А саме наявність відкритих виконавчих проваджень (не лише відкритих, а й закритих), можна перевірити в Єдиному реєстрі боржників за посиланням: https://erb.minjust.gov.ua


Отже, переходимо в цей реєстр, Єдиний реєстр боржників, який сегментований по декількох розділах, а саме: пошук боржників, заборгованість по аліментах, заборгованість по заробітній платі та боржники, що перешкоджають у побаченні з дитиною. Маємо можливість фільтрувати інформацію щодо пошуку по фізичній особі та юридичній.

Найперше потрібно ввести прізвище, ім'я, по батькові, зробімо пошук по фізичній особі, для того, щоб глянути як реєстр працює. Вносимо прізвище, ім'я, по батькові, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків. Дата народження не обов'язкова.

«Шукати». Однак у тих моментах, коли прізвище, ім'я, по батькові збігаються, варто вказати дату народження, якщо ви не знаєте реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи, тому що розуміємо, що саме цей реквізит є унікальним і не повторюється. Отже, якщо є наявні й відкриті виконавчі провадження, актуальні документи, зазначається: прізвище, ім'я боржника; дата його народження; документ, ким виданий; номер виконавчого провадження та категорія стягнення. Наприклад, як в такому випадку, стягнення аліментів.

Додатково можна відкрити інформацію щодо контактних даних приватного виконавця або виконавчого органу стягнення та реквізити, куди здійснюється утримання даного боргу. Якщо фізична особа відсутня у даному реєстрі, тобто не містить боргів, то інформація буде відображена наступним чином: результат пошуку на таку-то дату «Записів не знайдено. Уточніть умови пошуку». Це означає, якщо ви дійсно ввели вірну усю інформацію, що по такій фізичній особі наявних відкритих боргових зобов'язань немає. І не тільки відкритих, а й закритих, тому що в цьому реєстрі можна побачити й закриті виконавчі провадження.

Отже, я говорила з вами, що є інші блоки цього реєстру, а саме: заборгованість по аліментах, заборгованість по заробітній платі та боржники, які перешкоджають у побаченні з дитиною. Ці блоки не дозволяють здійснювати пошук, тут потрібно самостійно шукати прізвище, ім'я, по батькові людини, яка вас цікавить, тому що якщо натиснути кнопку «Пошук», ми переходимо, знову ж таки, повертаємося до блоку «Пошук боржників».


Приклад пошуку в Автоматизованій системі виконавчих проваджень

Паралельно юстиція пропонує нам ще інший ресурс, а саме автоматизована система виконавчих проваджень за посиланням: https://asvpweb.minjust.gov.ua. В цьому ресурсі від Міністерства юстиції можна шукати інформацію за типом боржника, тобто по боржникові або по стягувачу, а саме юридична або фізична особа. Для прикладу, ввела прізвище, ім'я, по батькові й у нас зазначається, знову ж таки, результат пошуку виконавчих проваджень. Якщо наявно – зазначається номер та серія, дата відкриття провадження та стан виконавчого провадження (примусове виконання), боржник (прізвище, ім'я, по батькові) та стягувач (на чию користь здійснюються платежі або хто став ініціатором даного стягнення). Знову ж таки, відсутність інформації по фізичній особі буде мати наступний зміст. Натискаю «Пошук». Результат пошуку: «Записів не знайдено. Уточніть умови пошуку». Відповідно це означає, що дана фізична особа не має боргів перед Державою, актуальних або закритих (якби такі були, теж була б дата закриття виконавчого провадження).