Відеоблоги

ФОП 3 група (5%): подаємо декларацію за півріччя

Ви дізнаєтесь:

  • Як обрати форму для заповнення декларації в е-кабінеті.
  • Як правильно заповнити декларацію.
  • Як через е-кабінет перевірити нарахування ЄП та його сплату.
Оберіть відео для перегляду

5(20)

Оцініть відео:

ФОП 3 група (5%): подаємо декларацію за півріччя

00:12:33

Ольга Хільчук

5(20)

Оцініть відео:

 

Ви ФОП 3 група 5%, а чи знаєте, що пора подавати декларацію за перше півріччя? Покажу корисні лайфхаки та як швидко подати через безкоштовний ресурс «Електронний кабінет платника податків» дану декларацію, проконтролювати нарахування та інші корисні моменти. Обов'язково додивіться відео до кінця, якщо виникнуть запитання, у коментарях пишіть їх, я обов'язково на них відповім.


Створення декларації в е-кабінеті

Отже, в електронному кабінеті платника податків переходимо до розділу «Ведення звітності», в якому маємо обрати обов'язково 2023 рік та не другий квартал, а саме півріччя. Нагадаю, що декларація платника єдиного податку третьої групи 5% подається наростаючим підсумком, тобто за весь період з січня по червень 2023 року. Однак є момент, який потрібно врахувати при відображенні саме суми нарахованого єдиного податку.

Для того, щоб створити декларацію натискаємо відповідну кнопку й у відкритому полі не обов'язково фільтрувати по типах декларації, в нас відкрилися доступні два варіанти, а саме другий варіант нам необхідний, за ідентифікатором форми F0103308 «Податкова декларація платника єдиного податку для третьої групи». Як ви бачите, підказка, що граничний термін подання такого документа це 9 серпня 2023 року. Натискаємо.

У відкритому полі варто звернути увагу на інспекцію, куди електронний кабінет пропонує автоматично подавати її. Якщо щось невірно, то тут з випадаючого списку можна обрати інший варіант, лише тут, адже вже при створеному документі редагувати ці поля не вдасться. Тому зважайте на цей момент.

Далі переходимо по кнопці «Створити». Зверніть увагу, що жодного додатка я не додавала, адже у піврічній декларації, в стандартному варіанті, такі додатки не додаються та не заповнюються. У відкритому документі, готовому до заповнення, певні дані прописуються автоматично. А саме, що це в нас звітна декларація, ось ви бачите поле в рядку 01.

Далі, податковий період – півріччя 2023 рік. Тут нічого не міняємо. Перевіряємо дані платника. Податкову адресу, варто уважно перевірити, оскільки нещодавно ми мали ситуацію зі збоєм податкової адреси, довелося виправляти її через 5ДР. Тому зверніть увагу, адже це обов'язковий реквізит податкової декларації й неправильне його заповнення свідчитиме про неправильно заповнену декларацію в цілому. Отже, якщо тут якісь реквізити невірні, ви можете одразу в цьому полі редагувати інформацію.


Внесення інформації про КВЕД

Далі переходимо безпосередньо до заповнення розділу І. Розпочинається він із показника 9 «Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб)». Якщо у вас немає найманих співробітників – прописуємо «0». Відповідно, якщо у вас на 30 червня були наймані особи – таку кількість і прописуємо у даному полі. Я ж прописую «0». «Види підприємницької діяльності у звітному періоді», мається на увазі ті коди КВЕД писати, по яких ви отримували дохід. Однак, якщо ви не ведете облік доходів в розрізі КВЕДів і отримували доходи більш ніж по одному КВЕДу, то варто прописати усі КВЕДи, які у вас є відкриті. За замовчуванням система всюди прописує основний КВЕД діяльності. Для того, щоб додати інші КВЕДи, один або декілька, якщо ви знаєте чітко які вам потрібно додати, можна це зробити через додаткові поля. На стрічці з КВЕДами натискаємо праву кнопку миші й в нас випадає додаткове вікно із фільтрацією кількості рядків даної таблиці. Отже, додати або скопіювати, чи навпаки видалити. Однак можна піти іншим шляхом, ми можемо скопіювати одразу усі КВЕДи, які відкриті для даного ФОПа. Для цього дублюємо сторінку електронного кабінету, переходимо у розділ «Облікові дані платника». В цьому блоці ідемо донизу, де міститься інформація про усі види діяльності відкриті для даної фізичної особи – підприємця. Виділяємо їх усі й Сtrl+C чи просто права кнопка миші «копіювати», і вставляємо в саму декларацію. Як дізнатися який основний КВЕД? Той, який має ось тут, в третьому стовпці, одиницю, це означає, що це основний вид діяльності. Для прикладу додамо ще два КВЕДи, для цього натискаю на полі й вставляю відповідні КВЕДи. Не обов'язково завжди по основному виду діяльності повинні бути доходи. Тобто це можуть бути інші КВЕДи, не обов'язково з основним. Прописуємо ці КВЕДи. Ви бачите, я вставила, нижнє підкреслення видаляємо, тут тільки повинні бути цифри коду згідно з КВЕД. Далі ми маємо йти з вами до розділу IV «Показники господарської діяльності для платників єдиного податку третьої групи».


Внесення інформації про доходи та декларування суми ЄП

Ми повинні зазначити показники діяльності саме за півріччя у рядку 06. Припустимо у першому кварталі були отримані доходи у розмірі 10 тисяч гривень і вже задекларовані. Другий квартал ми відпрацювали з доходом, візьмемо для прикладу, ще 20 тисяч гривень. Відповідно у даному полі ми маємо зазначити 30 тисяч гривень наростаючим підсумком, тобто 10 + 20 – 30 тисяч. Далі система нам заповнює інформацію автоматично у розділі V «Визначення податкових зобов'язань по єдиному податку». А саме: сума податку за ставкою 5%, нараховано всього за звітний період, півріччя. Тобто 5% від 30 тисяч гривень. І сума єдиного податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду. І ось тут варто бути обережним, щоб не пропустити момент, вказати ту суму єдиного податку, яку ми вже задекларували за перший квартал, відповідно уже сплатили. Тобто з 10 тисяч гривень вже було сплачено 500 гривень. В рядку 13 я прописую ту суму з попередньої декларації за перший квартал, яка уже була задекларована. Відповідно сума у нас в рядку 14.1 і 14 змінилася, 1500 – 500, на 1000 гривень. Тобто сума єдиного податку із доходу, саме за квітень, травень, червень. Я вже говорила, що це 20 тисяч гривень, відповідно 1000 гривень єдиного податку. На цьому закінчується заповнення декларації.


Перевірка нарахування ЄП та його сплати в е-кабінеті


Далі переходимо до функції «Перевірити». Якщо документ без помилок, ось тут зелена позначка «Перевірено».

Натискаємо «Зберегти», система нам пропонує одразу підписати документ. Переходимо до підпису і до відправлення документа. Обираємо АЦСК, яким будемо підписувати документ, електронний цифровий підпис, файловий в такому випадку, вводимо пароль захисту та натискаємо кнопку «Зчитати». Після успішного зчитування тиснемо «Підписати». Документ підписаний, залишається натиснути кнопку «Так» і він буде надісланий до Державної податкової служби. Попередньо доданий документ уже є відправленим та успішно задекларованим у Державній податковій службі, ось ви бачите він у рядку, поданий 04.07. І в успішно прийнятому документі, він підсвічений зеленим кольором, в полі «Квитанція», міститься цифра «2», якщо її розгорнути, ми бачимо інформацію про фінальну квитанцію, документ прийнято, «Пакет прийнято». Можна переглянути й там міститиметься інформація, що «Пакет прийнято», тобто зауваження відсутні. Саме такого варіанту вам потрібно очікувати й перевіряти в електронному кабінеті. Якщо ж квитанція із зауваженнями, вона буде підсвічена червоним кольором, це поле теж буде все підсвічено червоним і у квитанції, в полі «Наявні помилки», ви будете читати які зауваження наявні до декларації. Однак це не все що потрібно зробити, ще раджу обов'язково перевірити правильність відображення декларації щодо нарахування єдиного податку в електронному кабінеті. Для цього переходимо у блок «Стан розрахунків з бюджетом», рік 2023, і шукаємо єдиний податок. Ось «Єдиний податок з фізичних осіб», відкриваємо інтегровану картку. І що ми маємо? 21.08.2023 року – сума єдиного податку, яка буде була задекларована у декларації від 04.07.2023 – 1197, 50 грн. Зверніть увагу, що нарахування відображається граничною датою сплати такого податку, тобто якщо декларацію до 09.08, то сплатити до 21.08. Відповідно саме по цій даті орієнтуєтеся, має бути відображене нарахування. Якщо ж уже сплачений цей податок, то він теж буде відображений в кабінеті, в стовпці «Сплачено/повернуто», ось таким виглядом буде: сплата податку, платіжне доручення номер такий то від такого-то числа і відповідної дати зарахування казначейством коштів і відображення їх в інтегрованій картці платника податків.