Мінфін затвердив нову форму авансового звіту
Ще на початку квітня Мінфін на своєму сайті розмістив проєкт наказу, яким запропонував увідповіднити чинну форму авансового звіту та порядок його заповнення нормам підпункту 170.9.4 Податкового кодексу та пункту 35 розділу І Закону від 12.01.2023 № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг».
Згідно з пп. 170.9.4 ПКУ, звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, платник податку складає та подає (у паперовій або електронній формі) за формою, встановленою Мінфіном, у разі:
а) наявності оподатковуваного доходу з метою розрахунку суми податку;
б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).
Наказом від 09.05.2023 № 239 Мінфін вніс зміни до форми звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання, зокрема викладено в новій редакції:
- форму звіту про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт;
- Порядок складання звіту про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт.
Отже, тепер ми точно маємо нову форму звіту та порядок зі згадкою про електронні гроші, в якому також розширена можливість використання різних видів підпису (підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги»).
Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Тож застосовувати нову форму авансового звіту можна буде після офіційного опублікування.
А ми вже підготували для вас новий зразок заповнення авансового звіту, який можна знайти у нашому сервісі «Документи» на Бухгалтерській Відеоплатформі №1.
Також можна безкоштовно завантажити:
Загалом сервіс «Документи» на Бухгалтерській Відеоплатформі №1 налічує вже більше ніж 3 000 документів. Наші передплатники можуть завантажувати бланки та зразки документів, а також приклади їх заповнення, які необхідні в роботі. Всі вони перевірені юристами, економістами та представниками податкової служби. Ми постійно опрацьовуємо запити та робимо все можливе, щоб розширювати цей розділ.
ДПС оновила план-графік проведення документальних перевірок на 2023 рік
Законопроєкт № 8401, яким з 1 серпня 2023 року має бути скасований мораторій, ще не прийнятий, хоча і готовий до другого читання, але податківці вже опублікували оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 рік. Відповідно до нового графіку, старт перевірчої кампанії розпочнеться у серпні 2023 року.
План-графік складається з:
- Довідника структури плану-графіка (розділ, підрозділ, група)
та додаткових матеріалів:
- Розділ І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб»;
- Розділ ІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування (червень 2023 року) 27.06.2023;
- Розділ ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фізичних осіб» з урахуванням коригування (червень 2023 року) 27.06.2023;
- Розділ IV плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти й своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з урахуванням коригування (червень 2023 року) 27.06.2023.
За оновленим планом-графіком у 2023 році податківці планують провести 3 683 документальних планових перевірок, починаючи з серпня місяця.
Податківці чекають на повернення перевірок, а ми з нетерпінням чекаємо на зустріч з вами, шановні колеги, 5 липня на Великому бухгалтерському семінарі. ТОП-експерти Мар’яна Кавин, Вікторія Величко, Тетяна Донець і Тимур Алієв підготують вас до податкових новацій та змін у квартальній звітності, також ви зможете поставити свої професійні запитання і наступного дня отримати відповіді у відеозаписі. До того ж учасники заходу автоматично беруть участь у масштабному розіграші від нас та наших партнерів. Крутих подарунків велика кількість, тому вам неодмінно слід прийти та виграти щось собі! Часу, як і квитків, майже не залишилося. Скоріше купуйте акційні квитки за посиланням
Перевірки ДПС проводитимуться за новою загальною методикою
З метою закріплення єдиної методології до організації та здійснення перевірок, які планують проводити податківці, на предмет дотримання платниками податків – юридичними особами загальних положень податкового та іншого законодавства України, ДПСУ наказом № 444 від 09.06.2023 затвердила Методику проведення перевірки загальних положень податкового та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи.
Методикою будуть користуватися податківці при організації та проведенні документальних і фактичних перевірок платників податків.
У Методиці наведено:
- перелік нормативно-правових та розпорядчих актів ДПС, які рекомендовано використовувати інспектором під час дослідження загальної інформації про господарську діяльність платника податків та здійснення автоматизованого аналізу у ході перевірки;
- наведено порядок підготовки і здійснення контрольно-перевірчих заходів та методику дослідження загальної інформації про платника податків.
До Методики додатками затверджено:
- Звіт про результати автоматизованого аналізу;
- Орієнтовний перелік інформаційних ресурсів, що отримується ДПС в порядку інформаційної взаємодії;
- Перелік операцій, що можуть свідчити про ризики в діяльності платника податків.
Ця Методика носить виключно роз’яснювальний, інформаційний та рекомендований характер. Вона може змінюватися або доповнюватися. Зміни та доповнення до неї затверджуються відповідними наказами ДПС.
Чекаємо на нові зміни з питань вдосконалення роботи СМКОР
26 червня 2023 року відбулася чергова онлайн-зустріч робочої групи з питань вдосконалення роботи СМКОР за участі представників Мінфіну, голови податкового комітету Данила Гетманцева та представників ДПС.
В ході проведення заходу були винесені на обговорення вже внесені зміни до Постанови КМУ від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», які вступають в дію з 08 липня цього року, а також проєкти напрацьованих змін, які бізнес-спільнота пропонує впровадити в майбутньому.
Під час проведення робочої онлайн-зустрічі обговорювалися перспективи впровадження наступного:
- забезпечення наявності в е-кабінеті платників інформації стосовно ризиковості, так і врахування/не врахування Таблиці даних платника. Водночас така інформація може бути надана лише за згодою самого платника;
- можливість оприлюднення ДПСУ статистичної інформації щодо кількості зареєстрованих ПН/РК, які були зареєстровані за рішеннями судів;
- забезпечення ДПСУ правових позицій по рішеннях про відмову в реєстрації ПН/РК та публікацію основних типових причин відмов в реєстрації ПН/РК;
- визначення чітких критеріїв п. 8 Порядку № 1165, відповідно до яких платники податків належать до категорії «ризикових»;
- перспектив впровадження додаткового показника формування позитивної податкової історії;
- підвищення ліміту для обов’язкової реєстрації платника як платника ПДВ, який запропоновано збільшити до 1,5 млн грн з 1 млн грн;
- запропоновано впровадити в е-кабінеті платника меню «Профіль платника», в якому буде відображатися його позитивна податкова історія;
- впровадження публічного реєстру на відшкодування ПДВ, який буде розміщуватися на сайті ДПСУ.
ВРУ прийняла закон щодо виплат і відпусток військовим
28 червня 2023 року ВРУ прийняла підготовлений Комітетом з питань нацбезпеки, оборони та розвідки до другого читання проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану. Отже, питання доплат військовим та подовження відпусток під час воєнного стану закріплено на законодавчому рівні.
Це означає, що військовослужбовцям щомісячно виплачуватимуть від 30 до 100 тисяч гривень, пропорційно часу виконання бойових завдань у порядку, розмірах та на умовах, встановлених КМУ.
Також запропонували не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з-поміж призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки.
Законопроєкт також передбачає зміни у відпустках військовослужбовців. Під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.
Крім того, до другого читання були внесені такі правки:
- Поранені, які визнані непридатними до військової служби та зараховані в розпорядження відповідних командирів, отримуватимуть два місяці виплати за останньою займаною посадою. А з 3-го місяця до закінчення розпорядження — додаткова виплата 20 100 гривень за порядком КМУ (попередньо мало бути 12 000 гривень);
- Якщо військовий отримав поранення, йому передбачена одноразова виплата в розмірі 100 тисяч гривень на умовах і порядку КМУ. А важкопораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти — щомісячна додаткова винагорода в 100 тисяч гривень на умовах і порядку КМУ;
- Встановлено мінімальний поріг доплати для інструкторів — 15 тисяч гривень за порядком КМУ;
- Для строковиків збільшилася відпустка з 10 до 30 днів. А безперервна відпустка на лікування — не більше ніж 4 місяці.
Прийнятий законопроєкт № 9342 направлений на підпис президенту 29 червня 2023 року.
До речі, 6 червня Тимур Алієв проводить майстер-клас «ТОП 10 помилок з ЄСВ і ПДФО при нарахуванні зарплати: як виправити та відобразити у звітності». Запрошую вас приєднатися та зареєструватися абсолютно безкоштовно за посиланням.
Важливі дати для бухгалтера
Липень – важливий звітний місяць для бухгалтерів, адже ми звітуємося за місяць, квартал і півріччя. Отже, треба бути уважними й не пропускати важливі дати з подання статистичної та фінансової звітності. Нагадаю граничні строки подання.
4 липня – останній день подання за II квартал звітів про надходження сільськогосподарських тварин і молока сирого на переробні підприємства, а також це останній строк подання за червень звіту про товарооборот торгової мережі, звіту про виробництво продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення і звіту про ціни виробників промислової продукції.
6 липня – останній день подання звіту про використання та запаси палива за червень.
7 липня останній день подання звіту про ціни на ринку житла за II квартал, а також звітів за червень про реалізацію продукції сільського господарства, про надходження зернових та олійних культур на перероблення та зберігання, про роботу міського електротранспорту, про перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, про роботу підприємства водного транспорту, про основні показники роботи авіаційного підприємства, звіту про заборгованість з оплати праці, звіту з праці за червень та звіту з праці за II квартал.