Ви дізнаєтесь:
- В якому форматі заповнюватиметься поле «Призначення платежу» з 1 липня.
- Про відмінності між старими та новими правилами заповнення платіжок.
- Як заповнити платіжне доручення та перевірити платіж в е-кабінеті
Формат, що використовуватиметься для розшифровки призначення платежу
Друзі, ми маємо перехідний період, який закінчується 1 липня, і саме з цієї дати призначення платежу ми повинні зазначати по-новому, у простішому форматі. Зараз я вам відкрию статтю податківці з цього приводу, де вони зазначають, що з 1 квітня в Україні стартує система електронних платежів нового покоління СЕП-4.0 і у цьому коментарі ми бачимо гіперпосилання на приклади заповнення реквізитів, крім на єдиний рахунок і на єдиний рахунок. Якщо відкрити ці документи, то тут маємо 10 зразків таких призначень платежу. Ось для прикладу, погашення заборгованості з єдиного внеску, нам достатньо зазначити «140 заборгованість з єдиного внеску» і такий платіж піде за призначенням.
Якщо ми глянемо як у нас було колись, ось для прикладу, сплата єдиного податку, саме на цьому виді платежу я протестувала, як це все працює. По-новому ми маємо зазначити в призначенні платежу «101 єдиний податок за І квартал 2023 року», тоді як раніше, ну і на сьогодні ще багато хто так використовує, ми зазначали у більш розгорнутому форматі, але розгорнутий формат означав правильні заповнення ось цих крапок з комою, кодів, для того, щоб платіж чітко розподілився казначейською системою у відповідну інтегровану картку платника податків.
Приклад заповнення платіжного доручення
Отже, для того, щоб здійснити такий платіж ми заходимо у наш веб-банкінг, для прикладу я взяла Приват24, натискаємо «Платежі у гривні» - «Створити» - «Гривневий платіж». Саме «Гривневий платіж», тому що «Бюджетний платіж», шаблон такого документа не прилаштований під ось ці зміни. Працівники банку поки зазначають, що такі зміни не планують вносити. Я вважаю що з 1 липня, напевно, все ж таки, відпаде взагалі можливість і необхідність використання цього шаблону. В цьому документі, «Платіж у гривні», він нам знайомий, це документ, який ми використовуємо при розрахунках з партнерами, шаблон документа. Нам необхідно зазначити мінімум інформації, а саме. Попередньо підготувала платіж щодо єдиного податку, ось ви бачите, в призначенні платежу просто «101 Єдиний податок за травень 2023 року». Щоб не бути голослівною, відкрию вам платіж, який я здійснювала свого часу і паралельно в електронному кабінеті перевіримо його зарахування у картку єдиного податку. Отже, ось цей платіж, ви бачите призначення платежу «101 Єдиний податок 2% за березень 2023 року». Платіж успішно здійснений, бачити «Сплачений». Переходимо до електронного кабінету.
Перевірка здійсненого платежу в е-кабінеті
Отже, в електронному кабінеті платника податків переходжу до розділу «Стан розрахунків з бюджетом», в якому шукаю картку по єдиному податку. Ось вона. І мені необхідний запис від 10 квітня 2023 року. І ось цей запис, ви бачите «93,72», «Зараховано … сплата податків … єдиного внеску Платіжне доручення … від 10 квітня» і реквізити цього платіжного доручення. Тобто дійсно система працює і вже не так багато часу залишилося до обов'язкового переходу. І для того, щоб встигнути адаптуватися пробуйте вже в червні використовувати новий функціонал щодо сплати податків та внесків до бюджетів.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.